Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nemrég meghalt egy barátnőm!...

Nemrég meghalt egy barátnőm! Képtelen vagyok feldolgozni!?

Figyelt kérdés

Néhány hete egy közlekedési balesetben elhunyt az egyik legjobb barátnőm. 26 éves volt, csak a csodának köszönhető, hogy én nem ültem mellette és a mai napig képtelen vagyok feldolgozni, hogy engem miért védett meg valaki odafentről és őt miért nem?

Egy közeli kisvárosban tartózkodtunk mindketten, amikor hívott, hogy megy hazafelé, ha gondolom elvisz. Meg is beszéltük. Az utolsó utáni pillanatban hívott fel édesanyám, hogy menjek már el vele még egy-két helyre, utána majd ő hazahoz. Így tettem.


5 percen múlt az, hogy én nem ültem mellette abban a balesetben, ahol ő azonnal szörnyet halt. Esélye sem volt reagálni, 140-nel frontálisan úgy belécsattantak, hogy szegény szerintem fel sem fogta a dolgot, mire vége lett mindennek. :'(


Folyamatosan olyanok járnak a fejemben, hogy mi lett volna, ha mellette ülök? Mi lett volna, ha csak 5 perccel később indul el? Az egyik felem veti a kereszteket két percenként, hogy mennyire szerencsés vagyok, hogy én élhetek, a másik énem viszont teljesen elvan keseredve, hogy én miért élhetek és ő miért nem?? Az önmarcangolás már nem vezet sehova, de annyira bánt ez az egész. Mégcsak elköszönni sem tudtam tőle, esélyem sem volt rá, hogy megóvjam, vagy hogy a kórházban egy utolsó puszit nyomjak az arcára.

Mikor lehet ezt feldolgozni? Egyáltalán hogyan lehet feldolgozni, hogy egy részeg sofőr megöl egy fiatal lányt, aki persze utána vígan folytatja életét!?



2013. márc. 22. 16:28
1 2
 1/12 anonim válasza:

Sehogysem, szerintem! Valószínüleg életed végéig el fog ez kírésni, engem azok is bántanak ha nem ismerem, gondolhatod mi lenne ha ismerném, barátnőm lenne, ismerősőm!

Halál sohasem feldolgozható csak meg tanulunk vele élni!

Ne marcangold magad, ezt mindenki megtehetné, semmi értelme, próbálj önmagad maradni, gondolj rá szép emlékként, és ennyi, mást nem tudsz tenni! Kitartástés részvétemet kívánom neked!

2013. márc. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem!

A halál feldolgozása nem egy rövid folyamat, sokszor hónapok telnek el.

A tagadás sokkos állapota után, (mikor nem hisszük el, hogy meghalt) jön a düh, és a harag. A halállal szemben érzett

tehetetlenség. De a tolakodó emlékképek és gondolatok helyét lassan a tudatos emlékezés veszi át. A fájdalmas emlékek helyett már a szép emlékek is előkerülnek.

A gyász csökken, és következik a racionális elfogadás.

Mindez hosszú, és fájdalmas folyamat. De sajnos ezen az úton végig kell menni, és megélni a gyász minden pillanatát. Kivánok sok erőt hozzá!

2013. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Részvétem. A túlélők bűntudata nyomaszt téged, ezen remélem túllépsz majd :( Ha vigasztal én már 2 alkalommal jártam hasonlóan, bár ott senki nem halt meg. Mind a kétszer gyorshajtó volt a tettes... Már az elsőnél nem vagyok benne biztos, hogy a bácsinak semmi baja nem lett, mert elvitte a mentő, és nem hallottam később róla semmit. Mindegy, nem akarlak a történetemmel traktálni, csak arra akartam rámutatni, hogy mások is járnak így, ne marcangold magad. Minden a véletlenen múlik (vallásosoknak, Isten keze). Nem te ütköztél vele, nem a te hibád. Megmenteni nem tudtad volna, annak meg semmi értelme, nincs, hogy a "mi lett volna ha" kérdés gyötörjön. Legyél barátokkal, és ne szomorkodj.
2013. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5%
Az a szégyen, hogy annyira önző az ember, mint ahogy te is, hogy azon gondolkodsz, hogy te is meghallhattál volna és örülsz neki, hogy juj de jó, hogy nem ültél mellette, de azért sajnálod hogy meghalt.. szánalmas... Lehet ha mellette ülsz, akkor máshogy alakulnak a dolgok, és pl 5 km/h-val lassabban halad, vagy bármi, és nem hal meg ! Egyébként idővel felfogod tudni dolgozni, de örökre megmarad egy negatív élménynek !
2013. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Az utolsónak igaza van. Önsajálattal és "jaj de jó hogy én nem.."-el semmire sem mész.

Ha te is mellette ült lehet hogy te is meghalsz, vagy csak te, vagy csak ő, vagy pisilned kell és leálltok valahol, vagy telefonon hívják, és szintén lehúzódik valahol... Sosem tudhatod mit hozott volna az élet. Azt meg nem hiszem el, hogy minden szabályt betartva, normális sebességgel ment. Kezdj el reálisan gondolkozni. 26 évesnek írod magad, de nekem úgy tűnik agyban nem múltál el 20 sem. A részeg sofőr pedig biztosan börtönbe fog kerülni, ne legyél már ennyire elvakult kislány, nemfogja vígan élni az életet, sőt, talán neki még sokkal szarabb érzés lesz, mint neked, mert tudatában lesz annak, hogy ő miatta meghalt egy ember. 25/L

2013. márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én nem mondom azt, hogy a barátnőm tökéletes volt, de ha valamit, akkor a közlekedési szabályokat igen is betartotta, én is beszoktam. A felelősségtudat nagyon is megvolt benne.

Sosem ült autóba részegen, vagy ha rizikósnak látta a megérkezést, ergo mindent lehet rá mondani, csak azt nem, hogy bármiben is hibás volt itt.


A gyorshajtó, ittas sofőrt pedig rohadtul nem tudom sajnálni. Azzal, hogy az ember jogosítványt kap a kezébe szoruljon bele annyi felelősségtudat és empátia, hogy nem b*sz így kis másokkal, már bocsi. (Más az, ha az ember önhibáján kívül okoz balesetet!) Őszintén reméltem is hogy túléli és azt is remélem, hogy számára az lesz a legnagyobb büntetés, hogy azzal a tudattal kell leélnie az életét, hogy valakinek a halálát ő okozta a felelőtlensége miatt!


Igen, örülök hogy élek! Ez önzőség? Akkor legyek önző! Mivel lett volna jobb, ha meghalok én is? Most nem fájna nekem annyira, talán ennyivel... Miért ne lehetnék hálás a sorsnak, vagy istennek, vagy bárkinek azért, hogy engem megvédett? Miért ne örülhetnék az életemnek? Ettől függetlenül pedig miért ne lehetnék mérhetetlenül elkeseredve a barátnőm miatt? Miért ne kérdezhetném meg, hogy őt miért vitte el a sors és engem mi a frászért nem?? Őt miért nem tudta senki és semmi megvédeni?


Nem kívánom senkinek azt, amit átéltünk a gyászoló családdal és barátokkal. Ilyen hirtelen és értelmetlenül meghalni egy fiatal, célokkal teli lánynak egy idióta miatt, borzalmas és igen, engedtessék meg, hogy ilyenkor végig gondoljam én is az életemet, hogy mennyire mulandó is ez az egész és mennyire pillanatokon múlik minden!? Ha ezért szánalmas vagyok, akkor az vagyok...


A normális válaszokat nagyon köszönöm! Igyekszem feldolgozni.

2013. márc. 22. 19:32
 7/12 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék a kedves 25 éves válaszolónak, hogy én ugyan sehol nem írtam, hogy 26 éves vagyok, de szerintem nem is ez a lényeg. Gondolom te sosem vesztetted el így senkidet, ez süt a stílusodból. Lehet kap pár év börtönt az illető, de ő legalább ÉL!!! Az én barátnőm, évek múlva sem fog visszajönni!!
2013. márc. 22. 19:37
 8/12 anonim válasza:

Először is, nem önzőség az életnek örülni; a halotti tor evés-ivása és a család, barátok összejövetele is gyk. erről szól, az élet megünnepléséről (ti. hogy nem ők haltak meg).


Másodszor, ezt feldolgozni egy ideig el fog tartani. Teljesen értelmetlen az egészen rágódni, de a folyamat kikerülhetetlen. Foglalkozz a munkáddal, a tanulással, a hobbiddal, a pároddal vagy azzal, ami leköt.


Részvétem, és a legjobbakat!

2013. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mit mondasz, az ittas sofőr is megsínyli majd hidd el. Megértem a haragod, és igenis sok embert vesztettem már el, de hidd el: A börtön sem egy leányálom.

Ugyan nem volt hozzá szerencsém, látom azokat akik onnan kijönnek, és azokat is akik már odabenn vannak. Ha ez megnyugtat SZENVEDNI fog, jobban mint te. Szóval nem kell a naiv, gyerekes és álszent szöveg arról, hogy "vígan folytatja életét". Mert nem. Te vagy az aki vígan folytatja majd az életét, ő pedig lehet, hogy öngyilkos lesz a lelki teher alatt..

2013. márc. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Gondolt volna erre akkor, amikor ittasan ült autóba és még mellé hajtott is, mint az őrült... Nem tud megérinteni, szenvedjen. A "vígan folytatja életét" pedig nem álszent duma, ez arra vonatkozott, hogy ő él és élni is fog még egy darabig, ami nem fair a vétlen sofőrrel szemben. Nem kell kiforgatni a szavaimat!


Mint elmondtam én élek és ennek örülök is, nem tudom hogy jön ez a képbe, én nem voltam a baleset részese! Még friss az eset, de sosem lesz semmi olyan, mint azelőtt. Ő a második olyan barátom, aki értelmetlenül hal meg más önzősége és hülyesége miatt. Nehéz felfogni és feldolgozni is ezt, igazán talán soha nem is fogom. Mindennap autózom és mindennap kétszer járom meg azt az utat, ahol a barátnőm meghalt. Minden áldott alkalommal amikor autóba ülök a baleset óta, először mélyen magamba nézek, hogy az elmúlt időszakban bántottam-e meg valakit, beszéltem-e csúnyán valakivel, voltam-e lekezelő, flegma, hogyha nem érnék soha többé már haza, akkor ne hagyjam itt egy szerettemet sem azzal a tudattal és fájdalommal, hogy haragban váltunk el és nem volt időnk megbocsátani egymásnak.

Rengeteg minden megváltozott. Sok rokonomat vesztettem már el betegségben, öregségben, még öngyilkosság miatt is, azt is nehéz feldolgozni, de amikor egyik pillanatban még telefonon nevetgélsz valakivel, majd néhány óra múlva az édesanyja hív zokogva, az mindent megváltoztat...

2013. márc. 23. 02:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!