Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet valaha normális életem még?

Lehet valaha normális életem még?

Figyelt kérdés

A szociális életem 0, emberekkel való ismerkedésben, baráti kapcsolatok kialakításában 0 vagyok vagy még annál is kevesebb. Középiskolába járok, egy barátom sincs, mert nem tudok velük hogyan beszélgetni, nem is tudom hogy kezdhetnék egy beszélgetésbe, hogy az jó legyen. Általános iskolában volt egy haverom, de emiatt meg olyan dolgokat híreszteltek rólam, amik nem voltak igazak, és a településemen emiatt a legtöbb fiatal aki ismer, eléggé nem kedvel.

Szóval senki se beszélget velem szívesen, se interneten, se élőben szóban, a gondjaimat se mondhatom nagyon el senkinek. Mindig látom másoknak mennyi ismerősük van az iskolában is, én meg csak azokat ismerem a mostani iskolámból pl. akik egy évfolyamba járnak velem, többieket nem. Attól tartok, hogy ez nem fog jóra fordulni, mindig is így fognak az emberek viszonyulni hozzám, mindig egyedül leszek. 18 éves vagyok majdnem, és eléggé kimaradt az életemből eddig az, hogy délutánonként kimászkálok a haverjaimmal szórakozni, biciklizni, vagy akármi, vagy este elmegyek bulizni velük.

Ez az egész mennyire lehet hatással majd a felnőtt koromra? És lehet még ezek ellenére valamikor jó, boldog, tartalmas életem?


2013. márc. 23. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy milyen életet élsz, az rajtad is múlik, ezt ne feledd! Nem tudni, hogy mit hoz a jövő! Személyes tapasztalat, ha rossz a kedv, füles fel, és irány sétálni, közben elmélkedni, segít!
2013. márc. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én annak idején már akkor éreztem, hogy nem lesz jó ez a középiskola mikor elkezdtem járni. Volt 1-2 barátom akivel iskolában elvoltam meg segítettünk egymásnak, de így nem járkáltam el sehova. Egy kezemen megtudnám számolni hányszor voltam el estére 4 év alatt. Aztán a többiek mind elmentek egyetemre, én meg úgy gondoltam, hogy nekem ebből az egész hülyeségből elegem van, szóval inkább elálltam dolgozni. Megszűntek a kötöttségek, még a munka mellett is sokkal jobban tudtam emberekkel foglalkozni, mint mikor suliba jártam, így aztán lassan kialakultak a kapcsolataim. Igazából én sem vagyok nagyon tapasztalt kapcsolatok terén, de sokat olvasok, nagyon sok filmet nézek, meg megfigyelem a többi embert, ez alapján próbálok eligazodni. Tudtam, hogy majd az igazi élet, az csak külföldön lesz, és 24 évesen sikerült is Londonban munkát találnom, meg elég pénzt gyűjtöttem, hogy kivándorolhassak. Nagyon sok lehetőség van ott, sokkal nyitottabbak az emberek, közvetlenebbek, könnyebb velük szót érteni. Hamar felpörgöt az életem, és végre olyan életem lett amilyet nagyjából szerettem volna. Most 2 hét
2013. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bocsi véletlenül entert nyomtam. Tehát, most 2 hétre hazalátogattam a szüleimhez, hétfőn utazok vissza, és már nagyon hiányzik minden ami kint van.


Szóval azt tudom tanácsolni neked, hogy ne add fel a reményt. A dolgok folyamatosan változnak, a középiskolának is vége előbb utóbb és nem jelent semmilyen hátrányt az, ha nem tudsz megfelelően szocializálódni tinédzserkorodban. Igaz, nagyon nyitottnak meg talpraesettnek kell majd lenni, el kell hinned, hogy te is teljes értékű ember vagy. Persze a középiskolai tapasztalat az örökké megmarad, de nem szabad hagyni, hogy valami olyan határozzon meg, ami nem is te vagy.

2013. márc. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egyetem / fősulira most jelentkezel ? Ott úgy is elhanyagolódnak idővel a középiskolai ismerettségek és újak lesznek, fehér lappal indulsz majd
2013. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem.
2015. okt. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!