Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális, hogy ilyen gondolata...

Normális, hogy ilyen gondolataim vannak? Megszabadulok tőlük valaha?

Figyelt kérdés

Mostanában minden nap(legtöbbször este) eszembe jut, hogy mi értelme élni, mi értelme bármit is csinálni vagy egyáltalán mi értelme van bárminek is, ha egyszer meghalok. Rettegek ettől és egyszerűen képtelen vagyok nem gondolni rá. Rettegek attól, hogy anya megöregszik és meghal és nem lesz, aki "megvéd", aki mellettem áll, akit a legjobban szeretek. És félek, mert lassan fel kell nőnöm és nem tudom, hogy mi lesz, hogy lesz. hogy fogok egyedül boldogulni. nem értem, miért nem maradhatok gyerek. utálom ezt.

nektek is voltak az én koromban ilyen félelmei? hogy sikerült leküzdeni őket? lehet egyáltalán figyelmen kívül hagyni, hogy mindennek vége lesz egyszer?

16/l


2010. nov. 29. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

16 éves vagy basszus...

Gondolj arra, hogy az idő alatt amíg ezeken gondolkozol lehetnél az anyukáddal, hogy minél több időt tölthessetek el együtt....

Egyszer mindenki meghal, de remélhetőleg addig még rengetek közös dolgot fogtok csinálni, és azok megmaradnak.

2010. nov. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Normális, ha ilyeneken gondolkozol. Meg fogod szokni a halál gondolatát, és élvezni fogod az életet így is.
2010. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De ismerős... nekem is ugyanilyen gondolataim voltak ennyi időse. Sokszor sírtam este lefekvéskor, mikor eszembe jutott, hogy egyszer elvesztem az anyukámat, meg én is megöregszek stb. Aztán idővel rájöttem, ha ezzel foglalkozok, akkor egy csomó minden mást elszalasztok. Ki kell élvezni az élet minden percét és hidd el, csodálatos dolgok fognak még történni veled.Pl. gyereked lesz és ő fogja lekötni a figyelmedet. eszedbe se fog jutni az, hogy most milyen badarságokon jár az eszed.
2010. nov. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!