Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetek még valaha normális?...

Lehetek még valaha normális? Mi vagyok egyáltalán?

Figyelt kérdés
Szóval előre is sajnálom, ha hosszú lesz... 3 éve depressziós vagyok, nyár végén majdnem megerőszakolt a barátom (szűz vagyok)... Azóta egy pasira se tudok úgy nézni, mint azelőtt, nem tudok senkiben sem megbízni, sokszor rettegek, ha egy férfi van a közelemben, akár boltban, buszmegállóban, és már az öngyilkosság határán vagyok. Nem látok ebből kiutat, és most minden összejött, suli, család, barátok... Pszichológus/pszichiáter nélkül megoldható az életem, vagy alapjában véve selejtes vagyok? Már csak azért sem szeretnék dokit, mert kiskorú vagyok, anyukám nem tud semmit erről, és ha tudná, hát elképzelésem sincs, hogy reagálna, de biztos nem pozitívan... Nem jó a kapcsolatunk. Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!
2011. nov. 7. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Fiatal vagy,első évek mindig szpással kezdődnek aztán kezded el élvezni az életet...Felesleges olykor rettegned,majdnem erőszakról nem tudok mit mondani mert ehhez is 2 ember kell és lehet hogy csak te voltál az aki túldramatizálta a dolgot,vagy csak valamit félresugalltál....

Szerintem lehet jobb lenne ha anyukáddal kibeszélnéd magadat,ő is volt lány jopbban megért téged mint a faterod(ő lehet hogy levágná a exfiúd veszzőjét) :)

Semmi gond majd lesz jobb is!!!

2011. nov. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólóhoz csak annyit tudok tenni, hogy ha anyukáddal tényleg annyira nem jó a kapcs., beszélj vki barátnővel, aki pár évvel idősebb. Gondolom 15 körül lehetsz, az nem egy könnyű időszak, így visszagondolva. De hidd el, pár év és mindenre csak nevetve-csodálkozva fogsz visszaemlékezni. (37nő)
2011. nov. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dehát nem is veled van a baj,hanem azzal az elmebeteggel. 100%ig NORMÁLIS vagy!Ez már az első lépés,hogy elkezdted kibeszélni magadból! Innentől nyert ügyed van :) 27/F
2011. nov. 7. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom aki pszichológus/pszichiáter segítségét kéri az semmiképpen sem tekinthető selejtesnek! inkább megtett egy lépést a gyógyulása érdekében!

Amit leírtál az egyszerűen borzasztó! 2 gyermekes anyukaként mondom, hogy valami megoldást kéne találni ennek orvoslására mert igen is ebből a krízisből amiben most vagy van rá lehetőség, hogy kilábalj!

Ehhez az első lépés, hogy okvetlenül felkeress akár egy iskolai pszichológust, vagy a nevelési tanácsadóba is segítséget tudnak ez ügyben nyújtani. Nekik szülő nélkül elmondhatod a problémádat és segíteni fognak mert ez a kötelességük!

Később ha szeretnéd abban is tudnak segíteni, hogy a szüleiddel rendezni tudjad a viszonyodat!

A te esetedben igen is fontos, hogy merj kérni segítséget!

Ha úgy gondolod nyugodtan írhatsz nekem privit!

2011. nov. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!