Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez valamilyen érzelmi alapú...

Ez valamilyen érzelmi alapú betegség? Vagy teljesen normális?

Figyelt kérdés

Nem szeretem kimutatni az érzéseimet, senkinek, semmikor. Persze, én is nevetek a barátaimmal, meg jól érzem magam, de a következő pillanatban már bejön egy gondolat a fejembe. Hogy most miért is mutatom ki, hogy boldog vagyok? És igazából nem is vagyok boldog...

Utálok sírni emberek előtt, erre eddig csak egyszer volt példa. Mikor a legjobb barátnőmmel nagyon összevesztünk, akkor eltört a mécses. De akkor is belém hasított az, hogy most minek sajnáltatom magam?!

Ha láthatóan rossz kedvem van, és valaki megkérdezi, mi a baj, soha nem mondom el. Nekem nincs szükségem arra, hogy sajnáljanak, vagy megszánjanak.

Nem akarom, hogy valaki tudja mire gondolok. Például, hogy látja rajtam, mikor vagyok szomorú, mikor bánt valami. Egy álarc van rajtam, amit nem szeretnék levenni.

Furcsának és szánalmasnak tartom, hogy akik egy kicsit is jóban vannak, ölelgetik egymást, meg puszilgatják. És hogy mindenki azt mondja a másiknak, hogy szeretlek.

Én eddig még azt hiszem, soha nem mondtam ezt senkinek. Ölelkezni is csak akkor, ha nagyon muszáj.

Nem tudok együtt érezni azokkal, akik nyilvánosság előtt sírnak. Úgy érzem, csak sajnáltatják magukat és figyelemre vágynak. A nagymamám temetésén mindenki sírt, én voltam az egyetlen, aki nem. Persze, "szerettem" a nagymamámat, de nem tudtam azon sírni, hogy meghalt. Szomorú voltam, de annyira nem hatott meg.

Azt gondolom, ha kimutatnám az érzéseim, akkor gyengének látnának, tudnák, hogy mi fáj, és bántanának.

Ez normális viselkedés, hogy nem akarom felfedni a valódi érzéseim, úgy akarok tenni, mintha kőből lennék, és nem éreznék semmit? Vagy ez valamilyen pszichológiai betegség, rendellenesség? ( Bocsánat, a hosszú szövegért.)



2013. márc. 24. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Fogadok hogy még nem volt senkid, ha meg volt, annak köze sincs komoly kapcsolathoz.
2013. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt még barátom, amúgy 16 éves vagyok. (:
2013. márc. 24. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezért van ez, amíg nekem nem volt barátnőm én is ilyen voltam. Utána jöttek sorba, sokkal érzőbb ember lettem. Most hogy volt egy csúnya szakításom, mindenki pofáz hogy lehetek ilyen szívtelen :D Szóval szerintem semmi betegséged nincs, majd jön egy srác akibe beleszeretsz, előtte majd kitárod az érzéseid stb stb. Az meg hogy nem sírod el a bánatod minden idegennek abban nincs semmi gáz. 18/F
2013. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egesz egyszeruen visszafolytod az erzelmed. Nem mondanam, hogy normalis, de azt sem, hogy nem az.

Attol, hogy Te ilyen vagy, probald elfogadni, hogy az emberek tobbsege nem ilyen.

2013. márc. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó: Talán ez a legnehezebb, hogy egyszerűen nem tudom elviselni, ha valaki szomorú, vagy sír. Ha nekem valaki elmondja, hogy mi bántja, nem tudok vele együtt érezni, nem tudom sajnálni. Csak taszítónak találom, hogy kinyilvánítja az érzéseit. Talán igaza van a legjobb barátnőimnek, hogy szívtelen, nagyképű és beképzelt vagyok, amiért nem foglalkozok mások problémáival...
2013. márc. 24. 19:20
 6/10 LeftBehind ***** válasza:
Az még egy dolog,hogy nem foglalkozol mások problémáival,de hogy az érzelmek kimutatását taszítónak tartod,hát egy kissé fura.
2013. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezért tettem fel a kérdést, hogy most ez normális dolog-e vagy van valamilyen probléma velem..
2013. márc. 26. 17:50
 8/10 LeftBehind ***** válasza:
Kapcsolatok kialakításában mindenképp probléma és hátrány lehet.Nem mondom,hogy menj vele pszichológushoz,de szerintem jó lenne,ha valakivel elbeszélgetnél erről.
2013. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Majd megpróbálom, de nem igazán szeretek erről beszélni, meg hát nincs is kivel. A barátnőim nem értenének meg, anyukámmal nem olyan a viszonyunk..
2013. márc. 26. 19:11
 10/10 LeftBehind ***** válasza:
Esetleg iskolai pszichológus?
2013. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!