Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vajon érdemes még reménykedve...

Vajon érdemes még reménykedve felkelnem, hogy a világ megváltozott tegnap óta?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, fiú. Azért szögeztem már le az elején, ha valaki esetleg úgy érzi, hogy egy ilyen fiatal srácnak még nem lehetnek komoly gondjai, valamint csak magát sajnáltatja, az kérem ne olvassa tovább soraim. Több éve gondolkozom rajta, hogy eltávozom az élők sorából. Ez a döntésem bár azon alapul, hogy nagyon csúnya vagyok, nincs munkám sem célom, mint barátnőm és hely sem ahol otthon érezhetném magam.. Viszont ezek nem adtak valós okot arra, hogy feladjam az életem, mindig próbáltam kitartani amellett, hogy előbb utóbb jobbra fordul a dolog, de sajnos már ez az illúzió sem tartja bennem a lelket. És ha belegondolok abba, mi van ha ez sosem lesz jobb? Mi lenne ha én is csak beállnék a sorba, életem arról szólhatna, hogy valami munkát végzek amiből majd épp, hogy a hó végén kijövök és még a hasam sem lesz tele, és kedvesem sem lehet a külsőm miatt. Miközben a tudat, hogy nincs okom a boldogságra felemészt. Nem voltam sohasem egy rossz ember, mindenkiben a jót keresem, de viszont szüleimnek sem adtam még elég okot arra, hogy büszkén tekinthessenek rám. Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy amire készülök egy gyáva tett, de szeretném minden felhasználható szervem beteg embereknek adni teljesen ingyen, olyanoknak akik szeretteik vannak, álmaik amik még beteljesítésre várnak, viszont anyagi keretük akadályozzák ebben őket. A tudat, hogy az én értelmetlen életemmel több embert menthetnék meg vigasztalhatna utolsó napjaimon. (Itt is megjegyezném, hogy nem hiszek sem mennyországban sem pokolban, igazából én semmiben sem hiszek, szóval ilyen célom sincs ezzel a dologgal). Attól a ponttól, hogy reggel kinyitom a szemem addig a pontig amíg hajnali órákban sikerül elaludnom csak azon merengek, hogy eddig miért még nem mertem megtenni.. Néha csak hosszasan a tükörben nézem magam, és azon gondolkozom, miért nem érthetem az életet? Borzalmasan félek a haláltól ezt nem tagadom, de az élettől mégjobban. Utolsó pár mondatomban szeretném még nektek elmondani, hogy bár rajtam már nem tudtok segíteni, kérlek figyeljetek a környezetekben a csendes visszahúzódó fiatalokban, higyjétek el több érzelem rejlik bennük és fájdalom mint sok felnőttben. Ne hagyjátok, hogy ők is ilyen mélyre jussanak mint én. Aki mégis elolvasta annak ellenére ezt az egészet majd mindezek után is úgy gondolja, hogy csak sajnáltatom magam, valamint életképtelen vagyok, nem hibáztatom írja tele véleményével a kommenteknek szánt helyet, mindenki maga dönti el, hogy mit tesz. Engem ne sajnáljon csak senki, én magam tehetek arról, hogy hagytam a depressziónak hogy felemésszen, nem kértem segítséget senkitől.

2013. márc. 24. 23:31
1 2 3 4
 1/40 Mr.ghost válasza:

Ennyire el b*szot hülye nem lehetsz. Kérjél segítséget családtól, orvostól. Az élet ilyen néha beüt a sz*r, ne hagyd hogy lehúzzon. Ne hátrálj meg, eljön a te időd is.

Remélem tudtam még segíteni.

2013. márc. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:

Azért nem jobb, mert nem engeded. Állandóan ezen gondolkodsz- azzal elzárod magad a megismeréstől. Egy kis csecsemő milyen boldog, amikor mászik és felfedezi a világot! Minden milyen érdekes: megnézni, forgatni,szagolni, rágcsálni- látni rajta: ez tiszta öröm! Hová tűnik ez a boldogság? Hol akad el ? A megismerés: ÖRÖM.

http://www.youtube.com/watch?v=RP4abiHdQpc

2013. márc. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Igen érdemes. Ha te megváltozol az egész világ megváltozik. A 2#nek igaza van, szerintem nem láttál még sokat a világból, végtelen sok dolog van amiben örömödet lelheted.
2013. márc. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:

a harmónia... az öröm mellett, ami a megismerés során kaphatunk:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Shkf..

2013. márc. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Sajnos szüleim régimódiak, nem tudják megérteni mit érzek, szerintük olyan dolog, hogy depresszió nincs is, csak egy ok , hogy valaki felhívja magára a figyelmet.. Azért is ide írtam, mert én tényleg nem a figyelemre vagyok éhes, itt ismeretlenül kaphatok választ arra a kérdésre, hogy valóban érdemes lenne e felkelnem holnap.. Nagyon szomorú ember vagyok sajnos, próbáltam már mindent amit neten olvastam, hogy eltereljem figyelmemet de nem tudtam..:(
2013. márc. 25. 00:00
 6/40 anonim ***** válasza:
Érdemes. Nem elterelni kell a figyelmet- hanem FIGYELNI. Ahogy a kisgyerek. / a figyelemtől lesz érdekes és érdemes.. érdekes lesz minden: egy tócsa.. átmenni rajta.. /
2013. márc. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

sok mindenben egyezünk. életkor, nem, munka, társ hiánya.

de én nem agyalnék ilyenen a helyedben.

környezetváltozás kell neked, vagy valami munka, hogy eltűnjenek a sötét gomdolatok.

2013. márc. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Asami válasza:
annyira szívesen segítenék... de a legtöbbet csak magadon tudsz.. Hidd el ha bízol abban hogy megváltozik minden akkor változni fog és minden rendben lesz! Keress célokat...amiért érdemes élned, Barátkozz,Ismerkedj.... Küzdj és ne add fel, tudom nem egyszerű.. A külsőd ellen megtehetsz, azon tudsz változtatni, ne add fel légy erős! Keres olyan embereket akikkel tudsz beszélgetni...
2013. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
A külsőmért már amit tudtam megtettem... Magas vagyok és izmos, viszont az arcom ami elkeserítően reménytelen. Sajnos nagyon drága lenne megcsináltatni sebészekkel, másképp meg nincs lehetőség arra, hogy szeressenek így sajnos csak bele kellett törődjek, hogy így születtem..
2013. márc. 25. 12:36
 10/40 anonim ***** válasza:

"Engem ne sajnáljon csak senki, én magam tehetek arról, hogy hagytam a depressziónak hogy felemésszen, nem kértem segítséget senkitől."


Megválaszoltad a problémádat.

2013. márc. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!