Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Művészléleknek lenni?

Művészléleknek lenni?

Figyelt kérdés

Művészlélek szeretnék lenni, tudom ennek születni kell, ezt nem lehet tanulni..

De annyira vonz az egész..van bennem egy kis tehetség, szépen rajzolok, dehát ez semmi.

Igazából maga a jellem.. Nemtudom.. segítenétek?


2009. szept. 18. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már az is egy jó pont,hogy vonz a dolog.Akkor már valami van benned.Amúgy tanácsot nem tudok adni,engem tasít ez a művészlélekvagyok-dolog:S
2009. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
A muveszek masok mint a tobbiek. Maskent nezik es latjak a vilagot, neha latjak a lathatatlant. Kitunnek a kozossegbol es a muveszetet valasztjak hogy kimutassak erzelmeiket, gondolataikat. elnezest kerek az ekezetekert
2009. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az apám muvészlélek, rólam is azt mondják, hogy az vagyok, nem én állítom...

A muvészlelkek kuloncok, furcsák, az emberek bolondnak tartják oket és nem értik meg. Általában szerények és a békét akarják.

És igen, nincs olyan iskola, ahol azt tanítják, hogy hogyan kell muvészlélekké válni, erre szuletni kell.

2009. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én alkotó művészként dolgozom, és ebből tartom el a családom, mégsem érzem magam "művészléleknek"... Úgy értem, a gondolkodásmódod más, ezt úgysem lehet tanulni, a külső viselkedésed meg rohadt mindegy, annak semmi köze hozzá, nem hordok lila sálat...
2009. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez tehetség és elhivatottság kérdése, ne akarj pózolni.
2009. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

benne van a szóban. LÉLEK

Ez nem a külsőről szól, h hogy öltözködj milyenek legyenek a mozdulataid stb..

A művészlélek az, amikor vonz a művészet és ebben akarod kiteljesíteni/kimutatni az érzelmeidet mások iránt!

Csak a belső a lényeg! Tudod az emberek néha (mindig) színek nélkül látják a világot van fekete fehér és talán néha szürke. De a művészlelkek színesen látnak minden pillanatot képesek több szemszögből figyelni egyszerre! Azért lesz egy ember művész mert mindenből elcsíp egy kis darabot és így mindenki megtalálja benne azt amit ő akar!

Y-on a feketét X a fehéret Z a szürkét! De a festő mégis színesen festette le azt a pillanatot a vásznára! Ezért lesz sikeres! :)

Persze a kínaiak szerint a fehér és a fekete is szín, de remélem érted hogy mire célzok..

2009. szept. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

jó későn válaszok, de most akadtam erre a kérdésre.:) Voltaképp, az, hogy valaki jól rajzol, jól mintáz, jól zenél, fest, az még nem jelenti önmagába azt , hogy művész. DE megvan rá a hajlam. A művészet nem "tanítható" inkább korrigálható, ugyan úgy mint a viselkedés, és illem. És ha megvan benned ami kell, akkor sikerül amit szeretnél. De ahogy írták is, ha már érdekel és vonz a művészeti filozófia, eszme, szellem, akkor van sansz arra, hogy megvan benned ami kell.

Egy festő írta, hogy minden művész tanonc, olyan mint egy gondozatlan puszta, és gyönyörű kerté csak kemény megmunkálás után válik. Szóval ha igazi művész akarsz lenni, rengeteg könyvet és filozófiai olvasmányt kell elolvasnod, hogy kikupálódj. Sőt szinte érdemes Egyiptomtól napjainkig az összes művészeti ágat végig rágni, és próbálni az adott szellemben alkotni. És ha már átérzed azt, hogy az egyiptomiak miért csináltak olyan hatalmas szobrokat, vagy a Reneszánszba mi késztette őket erre a tökéletességre, vagy a Barokk miként más mint a Reneszánsz. És hogy mitöl szép, vagy esztétikus egy mű. ÉS legfőképp, hogy mi az a SZÉP, egy objektív vagy szubjektív dolog-e. Alá kell magad vetni az anyag erejének, a természet tiszteletének. Nyugalmat akarsz alkotni, vagy feszültséget, statikát vagy dinamikát. Ez egy elég hosszú út lesz, mire megtalálod. Lehet egész életed rámegy, mire megtalálod magad, lehet már fiatalon megtalálod. És alapos átgondolással kell megválasztanod, hogy milyen pályát akarsz végbe vinni, festő? szobrász? kinetika/intermédia? vagy iparművészetet?


Ja és a tévhiedelemmel kapcsolatba, a művészek nem mind békés, hippi forma arcok.A művészettel a vehemencia is együtt jár, az indulatosság. Vannak igazi vadbarmok akikbe kár belekötni, mert azért egy szobrász vagy keramikus igen jó erőbe lévő ember:P. És a fű/narkó sem segít művésszé válni, annál inkább segít elveszni és leépülni.

2011. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

erre a születni kell..

LÉLEK.így van..

ez nem tudsz lenni.Ha vonzanak a művészetek, és szeretsz rajzolni, akkor tedd :)

De ez valami megfoghatatlan dolog,és elmagyarázhatatlan jelenség.valami Több, de valójában semmi sem.

2011. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!