Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mennyire égettem...

Szerintetek mennyire égettem be magam? Nyilvánosság előtt nagyon lámpalázas vagyok

Figyelt kérdés

Az osztályom előtt kellett beszélni és a tipikus tüneteket produkáltam. Gyorsan vert a szívem, elvörösödtem, belebotlottam a szavakba, hadartam ami által csomószor elfogyott a levegőm és elcsuklott a hangom.

Mennyire vehették észre? És mennyire gondolhatják azt rólam, hogy milyen ciki vagyok? Lehet még egy csomó ideig emlékeznek majd rá...

19L


2013. ápr. 4. 07:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Miért fontos az, hogy mások mit gondolnak? Nem tartozik rád senki gondolata, mindenki azt gondol amit akar, te azzal miért foglalkozol, mi közöd hozzá? Csak annyira gáz amennyire te annak érzed. Én például pont letojtam volna, mert a saját beszédemen járt volna az agyam.

Aki pedig 19 évesen képes ilyen miatt cikizni az saját magát minősíti.

Sokan hajlamosak ilyenkor túldramatizálni mindent és mások véleményére (gondolatára) sokat adnak (pedig ahogy írtam nem kéne, hogy foglalkoztasson). Pedig, ha józan ésszel végiggondolod akkor rájössz, hogy ők is csak emberek, se nem többek, se nem kevesebbek mint akárki más.

Ha meg mindenkinek beszélnie kellett akkor biztos lehetsz benne, hogy nem csak te izgultál, hanem a többség is, mert ők is csak emberek.


A lényeg, hogy ne feszengj feleslegesen (hallgass olyan zenét ami megnyugtat, meditálj, jógázz vagy nem tudom, képzeld magad Hawaii-ra). (18/F, ha számít)

2013. ápr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
(kéne helyett) *kellene
2013. ápr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Annyi a különbség, hogy nálam előfordul, hogy mást mondok, mint amit akartam, nem is biztos, hogy kapcsolódik a témához, amit mondtam. Nagyon helyesen beszélek, de nyelvtanilag értelmetlen mondatokat rakok össze olyankor, annyira leblokkolok, ezért is nem szeretek felelni &kiselőadásokat tartani.

Mi már csak ilyenek vagyunk.

Esetleg gyakorolj a tükör előtt, vagy hogy magad elé képzelsz embereket, akiket nem kedvelsz.

Próbáld el jó sokszor, mielőtt élesben megy, ez talán segíthet némiképp. Ha sokszor csinálod, előbb-utóbb bele kell, hogy rázódj.:)

2013. ápr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!