Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miről lehet ránézésre megállap...

Miről lehet ránézésre megállapíta valakiről hogy intelligens, okos ember?

Figyelt kérdés
A szemüvegen kìvül

2013. ápr. 4. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

A szemüveg arról árulkodik, hogy rosszul lát, nem az eszéről :D

Ha mondjuk egy diplomát szorongat, akkor lehet feltételezni...

2013. ápr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Úgyhogy jó emberismerő vagy.

Amúgy meg a szemüveg nem jelent semmit bárki lehet az.

De bár első ránézésre egy két dolgot el lehet mondani a stílusa, mozgása alapján. Aztán a szóhasználat, hangsúly, nyelvi stílus jegyek.

De igazából a látszat gyakran csal. Attól még hogy valaki öltönyben és aktatáskával rohangál nem lesz okos vagy intelligens. Ezek a szavak amúgy is relatívak. Lehet valaki tőled okosabb/intelligensebb vagy másokhoz képest vagy az átlaghoz képest stb.

Meg az is kérdéses hogy az élet melyik területén. Nem lehet valaki minden témában felkészült. Így ha azt vesszük mindenki intelligens, okos a maga területén ami érdekli.

Mondhatjuk hogy aki sokat olvas intelligens hisz a könyvek tudást adnak és ehhez nem kell szakkönyvet olvasni egy sima regény is lehet oktató jellegű.

Az ember sokszínűség határtalan! Meg ritka ha valaki az okosságával kérkedik. Azt egoisták szokták és némelyikük közel nem is okos hanem átlagos, de mégis jól leplezi ezt látszólagos felsőbbrendűségével.

Én is mondhatom hogy pszichológia, emberismeret terén "intelligens" vagyok és mégis minden másból szinte átlagos...

2013. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Ránézésre nem lehet, de ha ránézésre megakarod állapítani, hogy teljesen agyhalott-e, akkor az megoldható.
2013. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
szemüveg? diploma? -nem. Az sokat mond, hogy hogy FIGYEL. Hogy tud figyelni - a tekintetéből sok minden sejthető.
2013. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rám szokták mondani, hogy látszik rajtam, hogy okos vagyok és ez igaz is, de gondolom az összhatás számít és nem pedig egy-egy dolog. Ez olyan mint, hogy hogyan lehet megállapítani, hogy valaki szép, egyszerűen látod és kész.
2013. ápr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Pont most cáfoltad magad.
2013. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Első ránézésre nem lehet, nekem ez az elvem. Első beszélgetésre- na úgy már igen!
2013. ápr. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rám is mondják, hogy okosan nézek ki, pedig hülye vagyok.
2013. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!