Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Számotokra melyik az "igazibb"...

Számotokra melyik az "igazibb" életfilozófia: az álmokat követni, semmiképpen sem elfelejteni, vagy kompromisszumot kötni az élettel és annak örülni, ami van?

Figyelt kérdés
No komment :) (egyenlőre)

2013. ápr. 5. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az első, mert valamiben csak akkor lehetek igazán jó, ha szeretem, és nem vagyok az a tipus aki mindent készen kap meg, szóval ha megelégednék, akkor nem fejlődnék
2013. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valahogy a kettő közt, örülni annak, ami van, de nem elfelejteni az álmaim, követni őket végig.
2013. ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Örülsz annak, amid van, hálás vagy mindenért, és közben haladsz az álmaid felé.
2013. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha így teszed fel a kérdést, máris csapdában vagy. Igazából nem választani kell a kettő között, hanem megfelelő felkészültséggel, okos időbeosztással és kreativitással a két alternatíva közti feszültséget áthidalni. Vagyis nem egyiket v. másikat, hanem mindkettőt egyidejűleg lehet követni (a fent leírt második lehtőséggel persze csak szükségből).


Üdv R.

2013. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nyugtalan természet vagyok, tehát én valahol az első válaszadó gondolatára "hajazok" :) ám nem hagy vmi nyugodni... ezért a többiek kommentjében több lehetőséget látok, de nem tudom megtalálni ezt a középutat. Úgy érzem, párom akadályoz... nem tudom, hogy mondjam. Az álmaimat nagyon nehezen fogadja el, talán nem érti, hogy azonkívül, amit ő adni tud, nekem másra is szükségem van. Kifejtenétek esetleg, ha van rá példátok, hogy ti hogyan élitek meg ezt a "kettősséget"? Köszönöm
2013. ápr. 5. 23:37
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
3. vagyok, én igyekszem minél tökéletesebben elfogadni a jelen pillanatot), a jövő iránti vágyakozás, sóvárgás csak szenvedést okoz. A keleti filozófiák ezt jól leírják. Viszont vannak álmaim, céljaim, de igyekszem ezeket úgy felfogni, hogy ezek nem a boldogság eléréséhez kellenek, hanem ahhoz, hogy általuk még jobban kifejezhessem önmagam. A feléjük vezető út az, amit élvezni érdemes, és pluszban adnak egy irányt is a személyes fejlődéshez. Nem maga a cél elérése a legfontosabb, hanem az, hogy közben milyen emberré válok, milyen új képességeket sajátítok el.
2013. ápr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez jó, ez a nem a boldogsághoz kell, hanem... nagyon jó megközelítés. Amúgy nekem is már megint meditálnom kéne. Nem tennék fel itt kérdéseket :)
2013. ápr. 6. 00:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Szép dolog ha valaki ebben a világban az álmait kergeti

de hamar csalódás is érheti,én ennek ellenére remélem az álmaim beteljesülnek.

2013. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell kergetni őket, jönnek maguktól is, ha teszel értük.
2013. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én az álmaimat követem elvben hiszek, és eddig nagyon be is jött. :) Már csak azért is követem ezt a módot, mert nagyon ritkán tudok örülni annak, ami most van, mindig a jövőben gondolkozok, hogy lehetne jobbá, szebbé tenni.
2013. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!