Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A magány és a hosszas egyedüll...

A magány és a hosszas egyedüllét mennyire tesz tönkre egy embert lelkileg?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 10. 21:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon!

A "hosszas" az egy tág fogalom, de biztos nem tesz jót a magány. Még rövid idő alatt is belehet tőle csavarodni...

2013. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

Számokkal nem lehet kifejezni, hogy mennyire.

Mikor nem jártam emberek közzé, éreztem, hogy hülyülök.

Szó szerint. Nem tudtam hozzászólni a témához, kerestem a szavakat. De annyi ideig, hogy már régen más volt a téma.

Erőt vettem magamon. Nem volt könnyű. Jelentkeztem a nyugdíjas, mozgássérült klubba. Azóta javult a helyzet.

Magányban, egyedüllétben elfelejtettem a kommunikációt, nekem ez volt legnagyobb sérülésem.

2013. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

Ez az egyes emberek természetétől függ.

Ha eltudod értelmesen tölteni az idődet, akkor nem mégy tönkre lelkileg. Olvashatsz, a neten is szerezhetsz ismereteket, stb. Ha elmégy otthonról, akkor beszélgethetsz az isemrőseiddel, elmehetsz időnként a rokonokhoz, stb.

Csak az megy tönkre a magánytól, aki nem talál értelmes elfoglaltságot magának, mert fél a saját gondolataitól.

2013. ápr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő
2013. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hosszas nagyon!

Ha néha egyedül van az ember még csak-csak lefoglalja magát, mert talál valamilyen hobbit vagy kikapcsolódást, de a hosszútávú magány nem tesz jót.

Magadba fordulsz, nem mozdulsz ki, nem tudsz emberekkel beszélgetni, mert nem tudsz hozzászólni a dolgokhoz. Egy idő után azt képzelik rólad, hogy bunkó vagy, mert nem szólsz senkihez.

Pedig csak nem tudsz, mert hozzászoktál az egyedülléthez.

Nem szabad begubózni!

2013. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Magányos vagy, Kérdező?

Miben tudunk segíteni?

2013. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
# 6 Köszönöm a kérdést, igen, az vagyok valamilyen szinten, de nem hiszem, hogy ezen lehet segíteni. :)
2013. ápr. 11. 20:06
 8/27 anonim ***** válasza:

Mindenen lehet segíteni. :)

Miért vagy magányos? Nem akarsz emberek közzé menni, vagy nem szereted a társaságot?

2013. ápr. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
ha szerencsés vagy, akkor meg tudsz békélni vele, ha nem, akkor úgysem tudod elviselni és az egész életed egy görcs lesz. "lehet választani".
2013. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
Engem 1 év elszigeteltség tett majdnem tönkre. Nem volt munkám, se barátaim, se párom, tehát SENKI, csak a szüleim és egy-két rokon, akikhez néha szólhattam. De a szüleimmel se jöttem ki valami jól. Egy idő után azon kaptam magam, hogy minden nap sírtam, de ez nem az a megkönnyebbült sírás volt, amikor kiadod magadból a feszültséget és megkönnyebbülsz, hanem órákig tartó sírás, ami állandóan rám jött és nem tudtam abbahagyni. Már az sem ért semmit, ha elmentem sétálni, vagy vásárolni, mert emberek nélkül sz@rt sem ér az egész. Néha felvettem msn-re embereket, akiket a netről ismertem meg, de azok között is sok volt a hülye, viszont egy hülye is több volt, mint a semmi így a bekattanáshoz közeli állapotban. Úgyhogy én ezt nem kívánom senkinek. Ma már van párom, akit szeretek és van körülöttem egy-két ember is, szóval mondhatnám azt is, hogy minden jóra fordult, de ma is kiráz a hideg, ha erre az időszakra visszagondolok. A vége felé már olyan volt, mint egy rémálom.
2013. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!