Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A magány és a hosszas egyedüll...

A magány és a hosszas egyedüllét mennyire tesz tönkre egy embert lelkileg?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 10. 21:52
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Én szeretek emberek közé menni, csak igazából nincs senkim. Mármint hiába vesznek körül, akkor is magányosnak érzem magam. Utolsó, örülök hogy jobbra fordult a dolog :)
2013. ápr. 12. 22:18
 12/27 Tamás105 válasza:

Üdv! Szerintem lehet bírni, de nagyon jó hobbi kell! kikapcsnak vagy feszkó levezetésnek!

Friss levegő, természet, peca!Ajánlom!!!!!!!

Vagy küzdősport de az egyedül hülyén néz ki!:)

Az ember (átlag) társas lény!

2013. ápr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

igen, a probléma itt van, amikor hiába vannak körülötted testek, mégis egyedül érzed magad.


ilyenkor enm tudom mit ér a "szeretek emberek közé menni" szöveg, ha úgysem jelent semmit. elvégre ki szeret sok unalmas vagy ostoba ember közé menni ha úgysem tudsz velük mit kezdeni?

nem az a szomorú, hogy valaki pl elveszti a munkáját meg a barátait, meg a szüleivel nem áll jól, hanem az, hogy hiába megy akárhová, egyedül marad, mert nincs valós kapcsolat az emberek közt. nem kíváncsiak rá, nem akarják megérteni, nem tudják elfogadni, vagy csak egyszerűen másképp gondolkodnak.


mert ha valaki annyira nyitott lenne, elmenne egy délután egy közeli parkba és leállna beszélgetni bárkivel, és jóbarátokkal térne haza. de ez nem így működik.

2013. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
Nekem ilyen esetem volt de segített az hogy egész gyakran eljártam egy krimóba nem is alkohol de egy üdítőre ilyesmire aztán ott összehaverkodtam emberekkel akik mára már jó barátaim. Persze nem falusi talponálló kocsma hanem egy kis kávézóra gondolj.
2013. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

"nem az a szomorú, hogy valaki pl elveszti a munkáját meg a barátait, meg a szüleivel nem áll jól, hanem az, hogy hiába megy akárhová, egyedül marad, mert nincs valós kapcsolat az emberek közt. nem kíváncsiak rá, nem akarják megérteni, nem tudják elfogadni, vagy csak egyszerűen másképp gondolkodnak."

Nagyon jól megfogalmaztad.. hiába vannak ismerőseim és beszélek velük, egyszerűen a napi dolgaik is annyira mások mint az enyémek.. mármint felfogásbelileg.

Utolsó, köszi a tippet :)

2013. ápr. 14. 21:16
 16/27 anonim ***** válasza:
61%

szerintem mindegy hová fogsz menni, 1részt ma már nem olyanok az embeerk, mint pl 5 éve, érezhetően megváltoztak, vagy külföldre költözött az értelmiség, másrészt amíg lelkileg enm vagy megfelelő pozícióban/llapotban másokra, mindegy hol próbálsz ismerkedni.


szerintem az emberek 80%a arra jut, hoyg egyedül van és nem szerreti igazán az éeltét, de a semminél jobb. és ez enm feltétlenül az aktuális világnézettől függ, vagy akármi más, hanem jellemtől. mondjuk hogy talál e a másikban érdekeset, és eltudja e viselni a jelenlétét. pl ez, hogy a férfiak nagy része csak szexért viseli el a nőt, a nő meg a pénzért a férfit, eléggé szánalmas. ez tartja össze ezeket a magányból menekülő embereket 1-2 évig, aztán válás. a barátságok is főképp csak erről szólnak, meg a drogokról. már nincs is súlya ezeknek a szavaknak, hoyg barát, feleség(vagy egyáltalán járós barátnő).


szerintem ebeb na világban jobban jársz, ha megkeresed a belső békéd és elfogadod a magány tmint az élet egy állandóját. persze közben leeht siemrkedni meg iylenek, de a szoros barátsághoz közös küzdelem kell és kitartás, hűség, odafigyelés, stb, ami ma már nincs emg az emberekben.


szóval gondolkozz el ezen, miért is szeretsz emberek közé járni,. mert addig sem vagy egyedül, és elterelik a fiygelmed, vagy emrt tényleg tartlams a társaság?

2013. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:

Hát nem könnyű, ismerős eset. Igazából elég egy jó hobbi vagy csak valóban nyilvános helyre járni(ha könnyen szóba elegyedsz, nem vagy zárkózott alkat akkor ez a tuti), esetleg koncertre, mivel a korod ismeretlen ezért nem dobálózok hogy kötőklub vagy paintball/airsoft. De az a lényeg keress valamit amit szívesen csinálnál és nem egy emberes tevékenység. Blogolj keress azonos érdeklődési körű egyéneket ebből alakulnak később a jó barátok.


És igen tönkreteheti, van aki jobban bírja, van aki pár hónap után becsavarodik.

2013. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
Alkat kérdése. Vannak akik egy óráig sem képesek csendbe lenni (feleségem), vagy megőrülnek, ha nem lennének emberek között (tömött villamos), de vannak aki évekig képesek magányosan élni. Pl a remeték.
2013. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
Én csak annyit mondok hogy még csak 17 vagyok és 7 éve magányban élek neten van vagy 150 ismerősöm a való világban meg csak 2 tő :/ azok is messze laknak nem megyek el itthonról sosem és egész nap csak gépezek unalmamban mert nem találok más elfoglaltságot ha lehetne én is társaságokba járnék vágynék arra hogy engem is elhívjanak mindenfelé :) én a gépbe menekültem a magányban nem jó és utálom de nem könnyű változtatni én még most sem tudok szabadulni tőle.
2013. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Csabeszmester válasza:
Én is ebben a cipőben járok. Van 3 élő rokonom és passz. Barátaim sosem voltak csak érdekismerőseim,akik rögtön továbbálltak ha nem tudták megszerezni azt amit akartak tőlem. De ezekbe már beletörődtem. Ez már nem fáj. Csak az hogy 2éve nincs barátnőm akivel el tudnám éldegélni az életemet. Mivel nem járok kocsmába így nem is nagyon ismerkedek élőben lányokkal,max. munkahelyen,esetleg kutyasétáltatós lányokkal a Tiszaparton...a neten sem sikerült elérnem csak 6-7 randit 2 év alatt aminek nem lett folytatása. Ezért értéktelennek érzem magam,és mégjobban befelé fordulok,pedig tudom hogy ha ez így folytatódik akkor becsavarodok vagy felkötöm magam pár év múlva. Én családot akarok feleséggel gyerekkel. Ha már barátaim nem lettek és igazi családom sem volt akkor legalább legyen egy gyerkőc akinek én vagyok az édesapja. Amúgy saját lakásom van,kocsival,munkahellyel.
2013. ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!