Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi történt velem, mi ez a...

Mi történt velem, mi ez a ridegség? Összetörtem volna?

Figyelt kérdés

Na ez hosszú lesz. Érzelmi szinten mindig is bonyolult volt az életem, mert túlságosan az érzéseim hatása alatt vagyok.

Sosem volt sok barátom, de ő mellettük kiálltam, és a végtelenségig szerettem, még akkor is, ha ők közben elhagytak, megaláztak, rámtapostak. Hagytam. Mindig kellett jónéhány hónap meg egy nagyobb kiábrándítás, hogy felnyíljon a szemem. Ilyenkor hetekig, hónapokig depressziós voltam. (Ja, és akármilyen komoly dolog után képes vagyok bárkit újra megszeretni. Sajnos.)

A barátnőm pár napja elmondta, hogy szerinte ez a kapcsolat már nem jó, DE szakítani nem akar, mert akkor rossz lesz nekem, viszont ez a "se veled-se nélküled" is rossz, szóval akkor mi legyen. Én szeretem, és nem akarom elhagyni, mert egyrészt eléggé problémás, és félek a következményektől, másrészt szeretem... (Ezügyben rengeteget tettem érte amúgy, és nem érzem úgy, mintha legalább megbecsülné ezt...) Ez még ennél is bonyolultabb, de most nem írom le, nem ez a lényeg.

Na mindegy, szóval most jelenleg élem az életem, és olyan érzés, mintha nem lenne lelkem. Régen ilyen helyzetekben hetekig sírtam, bezárkóztam, fájt a szívem, most meg olyan, mintha üvegből lennék. Csak én vagyok. El vagyok foglalva a tanulással, szervezgetek, ilyenek. Még a legjobb barátnőm is idegesít. A macskámat szeretem. Mást nem. Vagy csak nem érzékelem, nem tudom.

Olyan, mintha eltört volna bennem valami... Talán a lelkem megelégelte, hogy már ebben a kapcsolatban is gondok vannak, amit igaznak hittem.

Most majdnem leírtam ide a kérdést, hogy "Hogy változzak vissza?", de ha átgondolom, nem is akarok visszaváltozni. Érzések nélkül sokkal egyszerűbb! De így mi lesz a barátaimmal (nem mintha olyan sok lenne), a barátnőmmel? Némi érzelem biztos van még bennem, ha érdekel mi van velük.

Mióta ez van, szeretek tanulni. De csak mert végre oda tudok figyelni, és ez tök jó!

Nem tudom. Komolyan. Most csak én vagyok, a macska és Stendhal. Ez így olyan marha idilli. Vagy nihil? Olyasmi lehet.

Most mi van? Segítsetek! Én már nem tudom hol áll az agyam. Vagy a szívem. Azt sem tudom van-e. Ááá.


2009. szept. 22. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj sincs, kellenek ilyen időszakok is az emberi életben. Én is voltam már hasonló helyzetben, ebből is előnyt kell kovácsolni... több időd van magaddal foglalkozni, tanulni, olvasni, különböző hobbikat űzni, elmélkedni a világ dolgain stb. Ez alatt az idő alatt jobban kiismered önmagad, olvasottab leszel aztán majd szép lassan visszarázódsz a régi kerékvágásba. Legalábbis nálam így zajlott le ez az időszak. :) Aztán az ez alatt az idő alatt szerzett tudásodat hasznosíthatod majd az való életben is, ami nem valljuk be nem ez ,amiről te írsz. A való életben vannak barátok és emberek akikhez alkalmazkodni kell. És akik egy idő után úgyis hiányozni fognak.
2009. szept. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok, elnézést, kicsit félregépeltem. Azért remélem érthető.

Amúgy: 18/L.

2009. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De nagyon hasonlítunk...

Szerintem kodependens vagy te is, akár csak én.

Én is mindenkinek nagyon jó barátja voltam, ott voltam, ha szükség volt rám, de hónapokkal később feltűnően elkezdtek hanyagolni, majd szinte tudomást sem vettek rólam. Aztán voltak, akik szükségben felkerestek, én pedig természetesen nem tudtam nekik nemet mondani.

A barátommal szeptember első hetében "összevesztünk". Azt mondta nem bírja tovább, de nem szakít, mert fél, hogy mi lesz velem. Ezért együtt vagyunk, de minden héten felveti, hogy jobb lenne nekünk egymás nélkül. Pedig természetesen érte is rengeteget tettem már. Úgy tűnik mindhiába. Pedig 2 éve úgy kezdtük, hogy örökre együtt leszünk, mert minden álmunk megegyezett és minden tökéletes volt. Most mégis az egész kapcsolat romokban.

Nekem is volt időszak, mikor hihetetlenül depressziós voltam, mégsem sírtam. Egyszerűen nem ment. Mostanában viszont gyakran rám jön.

Ebben az évben pedig nem volt még olyan óra, amire ne tanultam volna. És rettentően morcos tudok lenni, ha valaki megzavar figyelés közben.

Tehát én is a tanulásba menekülök.

És általában úgy érzem, hogy csak a 2 cicám ért meg, és tud megvigasztalni. Ha szomorú vagyok, csak leülök a teraszra, és egyből odajönnek, másznak az ölembe, a nyakamba, dörgölőznek vagy csak leülnek velem szembe, és néznek a nagy szemeikkel...

Ezeken kívül pedig rendmániás vagyok, és mindent tökéletesen akarok csinálni, tehát maximalista is vagyok.


Ne haragudj, tudom nem ezt akartad hallani, de muszáj volt leírom, remélem annyira nem nagy baj.

A kérdésedre viszont az a válaszom, hogy szerintem csak időszakos ez nálad. Idővel minden visszaáll a régi kerékvágásba.


Sok szerencsét az életben (:

2009. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!