Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek az milyen, hogy...

Szerintetek az milyen, hogy egy 21 éves lánynak a szülein kívül nincs senkije? (többi lent)

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, nem nézek ki rosszul, átlagosnak tartom magam. Jól alkalmazkodó vagyok, közvetlen és barátságos, még sincs egyetlen személy sem akivel sulin kívül vagy hétvégén találkozhatnék. Eléggé kiégett településen lakom, a fiatalok mind drogoznak vagy alkoholizálnak. Nem akartam belekeveredni ilyesmibe így nem alakult ki otthon senkivel barátság. A középiskolában volt egy barátnőm, de érettségi után Bp-re költöztek a barátjával és egyetemre járnak már lassan 2 éve. Egy évben kb kétszer- háromszor tudunk találkozni. Én is jelentkeztem 2011- ben egyetemre, de betegség miatt nem kezdhettem el. Most szakmát tanulok, ott beszélgetek az oszt. társaimmal, de suli után mindenki megy a maga útjára. Én is haza megyek, de csak a magány vár. Eddig egyetlen barátom volt, 1 éve szakítottunk, ő jelentett nekem mindent a vigaszt és örömet. Jó volt az érzés, hogy neki fontos vagyok. Amióta ő nincs velem, nem maradt senkim csak a szüleim. Nem tudom túl tenni magam a szakításon, főleg így, hogy még társaságom sincs akikkel néha kimozdulhatnék és ismerkedhetnék másokkal. Próbáltam hívni régi ismerőseket, de mindig azt mondták "elfoglaltak", a suliban is kezdeményezek, de mindig más dolguk van és csak halogatjuk a találkozást. Már belefáradtam ebbe, hogy én megyek utánuk. Félek attól, hogy örökre egyedül maradok és a szerelem sem talál már rám többé. Úgy érzem nem bírom ezt már sokáig. Szerintetek mit lehetne tennem, hogy jobb legyen? Az ember társas lény és én olyan kiüresedve érzem magam. Esélyem sincs az ismerkedésre, de a magánnyal nem tudok megtanulni együtt élni.

2013. ápr. 11. 20:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbb embernek nincsenek barátaik, csak olyan emberek, akikkel közösen elmennek piálni vagy bulizni, aztán ennyi. Számítani nem lehet rájuk. Persze, minden ismerős elfoglalt, ahogy a legtöbb magyar ember is, de azért gépezni pár órát és tv-t nézni van idejük. Inkább lusták és nem akarnak semmit csinálni. Nehogy Budapestre költözz, ahogy az egyik válaszoló írta, ott laktam a suli miatt 2 évig, arányaiban sokkal több a bunkó, mint vidéken, ráadásul az egész város egy szemétdomb. Nem szabad csak a párkapcsolatra támaszkodni, mert szakítás után nagy eséllyel egyedül maradsz. Én is régóta próbálkozom, de egyre inkább úgy látom,h ebben az országban nincs már értelme. Fásult, beképzelt, unalmas emberek, akik nem akarnak semmi értelmeset csinálni. 1-2 ismerősöm van, akikkel néha tudok találkozni, őket a neten ismertem meg, teljes talán nem reménytelen a helyzet.
2013. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szívjál, jót tesz.
2013. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat bár a #10 - esel nem értek teljesen egyet. Annyira nem hiszem, hogy jó emberismerő vagy, hogy megállapítsd: nincs bennem semmi érdekes.
2013. ápr. 12. 19:58
 14/15 anonim válasza:
Szerintem 10-nek részben igaza van, bár azt a kritikát, hogy unalmas vagy megváltoztatnám arra, hogy nem tudsz valamit, amit mások igen, vagy rosszul szocializálódtál, vagy bármi. Ebben a világban tényleg nehéz értelmes embereket találni, mintha tűt keresnél a szénakazalban. Nekem is egy barátszerűségem van, akivel szeretek beszélgetni, de ritkán ér rá, gondolom azért, mert nem vagyok neki valami fontos. Meg van egy párkapcsolatom, ami nélkül már tényleg beledöglöttem volna az ingerszegénységbe. Engem is csak kudarcok érnek emberi kapcsolatok területén, mert eddig sorban kiderült egy csomó emberről, hogy nem vagyok nekik fontos, csak pótlék. És mozogtam én olyan körökben is, ahol drogoznak, piálnak, de semmi értelme nem volt azon kívül, hogy legalább történt valami a poros, unalmas életemben és nemcsak a négy fal között ültem. De nem éri meg csak ezért ilyen emberek között mozogni. Nem tudom, mit mondjak, ismerek olyan embereket, akik normálisak és szívesen lettem volna a barátjuk, de nem sikerült. Biztos bennem van a hiba, mert nagyon sok próbálkozásom fulladt kudarcba. Már csak az a kérdés, hogy mit rontok el. Sok sikert ahhoz, hogy kivergődj ebből az állapotból.
2013. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó kívánságodat!

Igyekszem pozitív maradni, még ha néha nehéz is.

2013. ápr. 12. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!