Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért változik meg az ember,...

Miért változik meg az ember, ha felnő? 19/L

Figyelt kérdés

Idővel miért lesz az ember aggódóbb, elővigyázatosabb, és óvatosabb? egyre inkább veszem észre magamon, hogy olyan lettem mint anyukám, sokszor mondok el dolgokat másoknak, nehogy véletlen elfelejtsék, sokat aggódok dolgokon, és emberek miatt..és egyre jobban késztetést érzek arra, hogy figyeljek másokra, ne csak önmagamra.. és néha megijedek magamtól, mert én sosem voltam ilyen, mindig jó kedvem volt, nem stresszeltem, élveztem az életet, csak a másnapra gondoltam, a jövőre úgy soha...

miért nem tarthatja meg az ember azt a gondtlanságot, ami fiatalkorában/gyerekkorában benne van? miért kell a felnőtteknek mindenen aggódni?

olyan szomorúnak érzem ezt a dolgot.. én nem akarok aggodalmaskodni, de valami előhozza belőlem..


2013. ápr. 14. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A másokkal törődés és a folyamatos aggódás két különböző dolog :D
2013. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudom, csak ez is megváltozott bennem..:D kb 14 éves koromig így elvoltam magamnak, de most úgy érzem, nem zárkózhatok be, mert vannak emberek körülöttem, akiknek szüksége van rám, meg ilyesmik:D
2013. ápr. 14. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Részben az örökölt viselkedésminták, ahogy írtad anyukád is ilyen, valószínűleg ezt tőle tanultad. És bizony a felnőtt lét egyik ismérve a felelősségvállalás akár magunkért, akár másokért is. Az ember egész élete során változik, tapasztal és ezek aztán általában egy nagyobb elővigyázatosságot váltanak ki az emberek többségében (nem mindenkiben). Te most vagy abban a korban, amikor ez változik és most még furcsa egy kicsit, de majd megszokod és megtanulod,hogy ez így természetes.
2013. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na figyelj ide barátom.

Én ezt vettem észre magamon:

-Több stressz, nagyobb fáradtság = nagyobb ingerültség, ami egyáltalán nem jó tulajdonságom.

-Egyre jobban utálom az embereket, egyre jobban kiismerem a mocskosságokat, és emiatt nagyon megválogatom kikkel vagyok.

-A nagyobb felelősség és az, hogy meg kell dolgozni majd mindenért, amit akarunk, az mindenkit megrémíszt egy kicsit, és ez is ingerültté tesz.


Szóval mikor kicsi voltam, azt mondtam, milyen jó lenne felnőtt lenni.Hát nem éppen így képzeltem a dolgot, de át kell vészelni egy ilyen korszakot is.

2013. ápr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!