Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szeretném rendbe rakni az...

Szeretném rendbe rakni az életem (nem mintha valaha is rendbe lett volna), hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát először állapítsd meg, mi nem stimmel. Ha több ilyen van. állíts fel fontossági sorrendet. A léyneg, hogy ne úgy tekints magadra, hogy ezer sebből vérzel, hanem úgy, hogy ez meg ez nem jó, amaz meg igen. És örülj annak, ami jó és gőzerővel, egyenként dolgozz azokon, amik nem.


Amúgy ha írsz konkrétabbat, közelebbit, még lehet, hogy ötleteim is lennének.

2013. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Írj te a saját életedről!

Miket csinálsz hogy jól megy stb

2013. ápr. 24. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Írtam, de inkább ide is beteszem, hátha másnak is okulására lehetek:


Sajnos nekem sem tökéletes az életem, de azt megtanultam hogy a saját érdekem is az, hogy ne összességében tartsuk szarnak az életünket, hanem izoláljuk a problémákat.


Lehet olyan, hogy valaki csúnyának tartja magát, kevés a pénze és csaja sincs. No ilyenkor először az önismeretre, majd az önértékelésre gyúrunk. Ha ez megvan, kialakul egy akkora önbizalom, ami mind a munkára, mind a párkapcsolatra is kihat. Ilyesmire gondolok.


Saját példám: egész fiatal srácként súlyos gondom volt, hogy 170 cm vagyok, kövérkés, rövidlátó, szőrös felsőtestű, és ritkulni is kezdett a hajam a homlokom fölött (kopaszodás).

No képzelj egy szemüveges kopaszodó köpcös szőrös pacákot. Broáf. Utáltam a tükörbe nézni.


Aztán: vettem kontaktlencsét, fél év alatt lefogytam sporttal, a ritka hajamat levágtam, a szőrt legyantáztattam kozmetikussal. Teljesen kicserélődtem, hamar lett barátnő is és büszkén, örömmel mertem strandra menni is, ami előtte elképzelhetetlen lett volna.



Ezek csak példák, de ha értelmezed, rájössz, hogy a sok bajúságot lebontottam elemeire és külön-külön megoldottam őket. Most már jóval idősebb vagyok, jelenleg egy életmódtanácsadó hölggyel konzultálok és lépésenként oldogatjuk fel a nyűgjeimet.

2013. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!