Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segítség, nem tudom a konflikt...

Segítség, nem tudom a konfliktusokat kezelni! Ez tanulható? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen ha veszekednem kell vagy megvédenem magam leblokkolok, meg se tudok szólalni.

Ez főleg azokkal van, akik nem állnak olyan közel hozzám érzelmileg.

Ha valaki beszól annyira váratlanul ér, hogy nem tudok rá reagálni.

Vagy ha különbözik a véleményünk, inkább elhallgatom a sajátomat. Ezért azt hiszik, hogy egyetértek, pedig nem, csak nincs kedvem magyarázkodni, meggyőzni a másikat, meg ezzel is el akarom kerülni a vitatkozást.


Párommal, szüleimmel meg tudom vitatni a dolgokat, ki is osztom őket, ha arról van szó, talán azért, mert róluk tudom, hogy szeretnek és megoldjuk és aztán kibékülünk.


De hogyan érvényesítsem az érdekeimet másokkal szemben?

Pl. anyósjelölttöl is most besokalltam, mert ő domináns személyiség és erőlködik.

Már nem mentem el hozzá múlt héten, mert teljesen elnyom, veszekedni nem akarok, mert már kiabálnék legszívesebben annyi mindent lenyeltem neki.


Ilyenkor mindig azt csinálom, hogy nem megyek oda egy darabig, ahol konfliktus van.

De tudom, hogy ezzel nincs megoldva, csak elkerülöm.


Előtte azért csak közölni kéne azt ami nem tetszik, de ehhez nincs erőm.


Lehet ezen változtatni? Hogyan?



2013. ápr. 25. 09:02
 1/1 anonim ***** válasza:
A váratlan beszólásoknál én is sajna leblokkolok. :( Úgy irigylem azokat akik azonnal vissza tudnak reagálni valami frappánsat, úgymond "lecsapják a magas labdát". Sajna én már évek óta nem tudok mit tenni ellene.
2013. ápr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!