Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 6 éve tanulok németet és...

Nyuszka87 kérdése:

6 éve tanulok németet és ismét nem sikerült egy alap nyelvvizsga. Valaki nem tud egy jó módszert, hogyan csináljam meg? Mellesleg tanári diplomám van. De ez a német nem megy.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 14:23
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
6%
Tanulj angolulxD wtf..
2013. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Sztem menj el egy intenzív nyelvtanfolyamra. Nekem ez használt.
2013. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

1 hónapot voltam Németországban csak németek között.

Több tanárhoz is jártam ,de semmi előrehaladás.Na,egy kevés.

Az angolon is gondolkoztam,lehet az könnyebb lenne,mert ez a német nagyon nem megy...

Nem értem valaki hogy tud egy alapot letenni 1-2 hónap után??Hogy tanulnak?

2013. ápr. 27. 14:58
 4/28 dani900 ***** válasza:

Na erre én is kíváncsi lennék, már addig jutottam, hogy egyszerűen képtelenség a németet megtanulni.

Halkan megjegyzem, hogy én 12 évig "tanultam", sosem érdekelt, és tudom, hogy ez a fő gond, de fél évig kint voltam Bécsben, és úgy sem ment, bár már megértem, a fontosabb dolgokat.

Az a helyzet, hogy ráadásul nem is szeretem, egyáltalán, de muszály lenne, ha jobb munkát szeretnék.

Naja, az a baj, hogy igazából tudom is, hogy ezért nem megy, úgyhogy úgysem tudtok segíteni, meg kell próbálni mondjuk az angolt, és a kérdezőnek is ezt ajánlom.

Ha nincs igazi motiváció, úgysem fog menni.

2013. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
8. osztályos vagyok,és meg van a német alapfokúm. Nem értem szerinted miért olyan nehéz.
2013. ápr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nem csak én járok ebben a cipőben....

Mástól is hallottam. hogy 10-12 év tanulás után sem ment a német.

Lehet tényleg váltani kell.

De a 8. osztályostól megkérdezném, te hogy csináltad?Napi hány órát tanultál?

2013. ápr. 27. 15:45
 7/28 anonim ***** válasza:
Én is hat éve tanulok, nekem a közép van meg simán, nem tudom te hogy tanulsz, ha az alap nem megy. Négy évig heti 5 órám volt, utána (2éve) heti 4, mivel suliban tanulom, nyári szünet nyilván kimaradt mindig. Lehet, hogy megoldás egy másik tanár, de(ha nem inged, ne vedd magadra) tanulni is kell. Apukám október óta tanul németül(heti4), és szerintem már közelít az alapfokhoz. Viszont! Ehhz az kellet,, hogy kb. minden nap ül a németkönyv mellett, bezsél velem, hallgat is anyagokat, kérdez, stb. Elköteleződés nélkül nem megy.
2013. ápr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
Nekem nincs különösebb nyelvérzékem, de 2009-ben letettem németből a felsőt. Mindent meg lehet tanulni. Sokat kell "gályázni", gyakorolni, újra és újra. Rendszeresen, az a jó, ha minden nap, vagy legalább másnaponta. Középisiben németet tanultam, így lett meg az alap, a középfokút önerőből, tanár nélkül tettem le. A felsőt tanárral. Legyen pár jó könyved, informatív, lehetőleg kétnyelvű, legyen német CD, vagy nézz/hallgass a neten hanganyagokat/videókat. Lehetetlen, hogy ne legyen eredménye.
2013. ápr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igazából már 1 éve minden áldott nap 2 órát tanulok németet.Erre megint nem sikerült az alap nyelvvizsga.Illetve sikerült,ugyanis az Origón az összes részvizsgám meg lett,csak volt egy pár pontlevonás mert a KATI-s szórendem nem volt helyes.Ezért elvágtak másodjára is....De kitartó vagyok,remélem össze jön,mert a diplomámhoz már csak ez kell.Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. ápr. 27. 18:13
 10/28 anonim ***** válasza:
Második vagyok: Én egy Budapesti (ha kell írok nevet priváltban) nyelviskolába tettem le , 4 hónapig tanultam intenzív nyelvtanfolyam volt. Heti 5 napon keresztül napi 4 óra délelőtt. Én meg vagyok vele elégedve már az első hónapban olyan eredményeket értem el,magam sem hittem :)A kulcs szerintem a jó társaság (értsd: csoport) otthoni szorgalom , német nyelvű filmek magyar felirattal,jó tanár az órán.
2013. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!