Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 6 éve tanulok németet és...

Nyuszka87 kérdése:

6 éve tanulok németet és ismét nem sikerült egy alap nyelvvizsga. Valaki nem tud egy jó módszert, hogyan csináljam meg? Mellesleg tanári diplomám van. De ez a német nem megy.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 14:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha 6 éve tanulsz, heti két órában, és egy alapot nem tudsz letenni, akkor ott nagyon komoly gáz van. Vagy nagyon rosszak a módszerek, vagy egyáltalán nincs érzéked a nyelvekhez. Itt valami nagyon alapvető hiba lehet.
2013. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

"Halkan megjegyzem, hogy én 12 évig "tanultam", sosem érdekelt, és tudom, hogy ez a fő gond, de fél évig kint voltam Bécsben, és úgy sem ment, bár már megértem, a fontosabb dolgokat.

Az a helyzet, hogy ráadásul nem is szeretem, "



Akkor min csodálkozol? Elhangzott a két legfontosabb dolog: nem szereted és nem érdekel. Így senki se tud egy nyelvet megtanulni.

2013. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
le kell ülni és addig nem felállni míg nem tudod.
2013. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de sajnos Nyíregyházán lakom...most megpróbálok valami új módszert,hátha az bejön,filmek felirattal stb.:)

Az Eduverzumot kezdtem nem rég,online nyelvtanulás,talán ezzel jobban fog menni...

2013. ápr. 27. 19:01
 15/28 anonim ***** válasza:
Esetleg ha gondolod tudok küldeni egy két hangoskönyvet amiben elég jól tanítanak nyelvet, no persze egy tanfolyammal ez sajnos nem ér fel.
2013. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Amúgy nem 6 éve heti 2 órában tanulok!

5 évig csak hetente 1-2x vettem elő a német könyveket.Igazából 1 éve tanulok napi 2 órát németül.

De így is nehezen megy.Most átálltam napi 4 óra tanulásra.Így remélem menni fog.

2013. ápr. 27. 19:07
 17/28 A kérdező kommentje:
Taxus hangoskönyv,Eduverzum és egy halom CD-m van,de köszönöm.:)
2013. ápr. 27. 19:09
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Így már értem. Jó, hát a heti egy-két alkalom, az valóban nem sok mindenre jó.


Tudod, én németet általánosban kezdtem, de mellette angolt is tanultam magánban. Mindkettő ment, de a német egyáltalán nem érdekelt, nem szerettem, és nem is tanultam. Ennek ellenére mindig hoztam egy 4-est, 5-öst, de szerintem talán csak a követelmény nem volt túl szigorú. Középiskolában aztán újrakezdtem, és teljesen beleszerettem. Most már ott tartok, hogy tavaly OKTV-ztem belőle, egyetemen pedig német szakirányba mentem.



Azt tudom felajánlani, hogy ha van kedved, beszélgethetünk skype-on, ahol tudnánk pár tippet adni. Már ha téged nem zavar, hogy én csak 20 éves vagyok:) Viszont a nyelvérzékem nagyon jó, mindkét nyelvvel versenyeket nyertem. Tudni kell azt is rólam, hogy szerelmes vagyok a nyelvtanba és a nyelvészetbe :D Amikor egy nyelvről olvasok, mindig a nyelvtanja érdekel. És vannak egyéni módszereim is, amik szerintem megkönnyítik a német tanulását. Szerintem tudnék segíteni. S végül, ismerem a világ legjobb némettanárát, úgyhogy ha magánórán gondolkodnál, tippet is tudok adni. Ha esetleg érdekel, írj privátot!

2013. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Ohh az nagyon jó lenne,ha legalább 1x beszélnénk skyp-on vagy facen és adnál pár tippet:)Priviben elküldöm a nevem és egyebeket.De ha ide leírod,az is jó lenne,legalább más is látja a tippeket.Amúgy én se vagyok ám annyira öreg,26 vagyok.;)
2013. ápr. 27. 19:42
 20/28 anonim válasza:
100%
Munkanélküli voltam, és fél év alatt tettem le egy intenzív tanfolyammal. Augusztusban indult, és februárra már meg volt a nyelvvizsgám az Euro nyelviskolába jártam az Astoriánál. Sokat tanultam a szavakat, ami egy idő után egész könnyen ment már. És egyszerű mondatokat próbáltam megfogalmazni. És kimondani hangosan. Tőmondatokkal kezdtem. Ami a lakással kapcsolatos itthon próbáltam németül elmondani, amikor itthon tettem vettem. Gyakorlatilag non stop azzal foglalkoztam. És akörül jártak a gondolataim, nekem így sikerült fél év alatt.
2013. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!