Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 6 éve tanulok németet és...

Nyuszka87 kérdése:

6 éve tanulok németet és ismét nem sikerült egy alap nyelvvizsga. Valaki nem tud egy jó módszert, hogyan csináljam meg? Mellesleg tanári diplomám van. De ez a német nem megy.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 14:23
1 2 3
 21/28 anonim válasza:

Kedves Utolsó!

Az alap vagy a közép? Csak azért kérdem, mert régebben én is gondolkodtam intenzív nyelvtanfolyamban. (nem németből)

Bármelyik is, gratulálok!

2013. ápr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

A 18. válaszadó vagyok.


Itt leírtam nagyrészt, hogy milyen trükkjeim vannak:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..


(17. válasz)



A prividet nem kaptam meg.

2013. ápr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Minimum középfokú nyelvvizsgára gyúrj, mert az alapfokú semmire se jó, kitörölheted vele a segged, pénzkidobás!
2013. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:

15 éves gimnazista vagyok, 5 éve tanulok németül,és mindig kettes vagy hármas voltam belőle,nagyon rossz tanárom van. Nyáron kezdett el komolyabban érdekelni a nyelv, akkor voltam 1 hónapot intenzív tanfolyamon,október óta pedig különtanárhoz járok heti 2x. Júniusra tervezem a középfokú nyelvvizsgát.

Ami fontos:

-legyen motiváció, tűzz ki célokat

-SZERESD a németet

-amikor csak tudsz, beszélgess valaki németül tudó baráttal,haverral(természetesen németül!).

-ismétlés a tudás anyja. Amiket eddig megtanultál,bármilyen könnyű is a témakör,ismételd !

-Nagyon-nagyon ajánlom Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC c. könyvét. Nagyon jól elmondja a középfokú nyelvtant, és sok gyakorlat is van benne

-Ami talán a legfontosabb: bízz magadban ! ;)

2013. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy a 23-asnak igaza van. Az alapfokú nyelvvizsga semmit nem ér, max egy jó vicc. Igazából szerintem a középfokú se nagyon. A valódi, életben használható nyelvtudás a felsőfokú FÖLÖTT kezdődik.
2013. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:

21-esnek a válaszom. Sajnos csak alapfokúm van, a középfokra nem iskolázott be akkor a munkaügyi központ, nem volt pénzük rá. Pedig nagyon benne voltam a nyelvtanulásban. Azóta eltelt 8 év. A diplomámhoz nagyon kellene, még előttem van, hogy fel kéne elevenítenem a tanultakat, meg a középfoknak nekirugaszkodni. Eléggé be vagyok e miatt tojva... De remélem sikerülni fog... Állítólag egyébként németből az alapfok nehezebb mint angolból az alapfok, és a német közép már könnyebb mint az angol közép. Nyelv választáskor ezt sem árt mérlegelni...


Ezt a volt nyelvtanáraim mondták... Sajnos angolul meg én nem tudok...:(

2013. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Igazából nem könnyű úgy segíteni, ha nem szereted a nyelvet. Én annak idején 8 évig tanultam németet, bár az első és utolsó évben nem sok mindent csináltunk, de a közbülső hat évben elég jól megtanultam, viszont nagyon utáltam. Nem csináltam belőle nyelvvizsgát, mert akkor még nem érdekelt az ilyesmi.

Aztán amikor (szak)középsuliba kerültem, ahol meg angol volt a kötelező nyelv, a választott szakma miatt. Nagyon jó angoltanárt kaptunk, egyszerűen megszerettem a nyelvet. Igaz, nem ment sosem olyan könnyen, mint a német, emiatt az első 2-3 évben nagyon sokat hanyagoltam, mert rosszul esett, ha nem ment valami. Nagyon nehezen jöttek az alapok, most viszont eljutottam arra a szintre (öt év alatt), hogy gond nélkül tudok angol filmeket nézni eredeti hanggal, és szakszövegeket is tudok olvasni, anélkül, hogy különösebb gondom lenne vele, pedig egy éve már nincs angolórám sem. Középfokú nyelvvizsgám van belőle, mert felsőre nem mertem elmenni.

2013. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy kaptad meg a tanári diplomádat úgy, hogy nincs nyelvvizsgád se német se angol? :) Valami másmilyen nyelvből van?
2016. márc. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!