Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért gondolják a mai gyerekek...

Miért gondolják a mai gyerekek, hogy az öngyilkosság az egyetlen megoldás egy problémára?

Figyelt kérdés
7 év súlyos depresszió és 6 öngyilkossági kísérlet után sem értem,hogy miért van ez. Ma már gyógyult vagyok. Semmilyen gyógyszert nem szedek. Bár a dili doki szerint nekem életem végéig gyógyszereket kellene szednem. Mondtam is szedd akkor te haver. Igazából senki sem segített. Mert nem is lehet.
2013. ápr. 30. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Mert azt hiszik hogy ezzel megoldanak mindent. Az hogy újraszületnek egy sz@rabb létbe/életformaként arra mivel nincs bizonyíték senki sem gondol.
2013. ápr. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mert számomra nincs más megoldás!nálam már 10 év depresszió és már kiprobáltam szinte az öngyilkosság minden formályát amiket ismerek,de nem sikerült.Senkit nem szeretnék olyan elképzelésekbe ringatni hogy nincs megoldás csak a halál,hanem mint az imént irtam számomra nincs.Ha valaki erős lélekben és nem gyenge mint egyesek,(magamat is ide sorolom)akkor a depresszioból kitud gyógyulni,és élni az életét tovább boldogan.De olyanok mint én azoknak az én elképzeléseim szerint nincs.
2013. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

na akkor tisztázzunk valamit. a depresszió nem csak egy lelki probléma lehet. a depresszió egy kémimai állapot, mint minden érzelem, tehát kémiai okai is lehetnek. amikor nincs semmilyen jelentősebb lelki trauma, és mégis rosszul érzi magát az ember, az egy tipikus kémiai okra visszavezethető depresszió, amit megfelelő táplálkozással vagy komoylabb probléma esetén csak gyógyszerekkel lehet orvosolni.


általában nem kell nyugtatókat szedni állandóan, mert enm is oldja meg a problémát, és csak függőséget okoz. ha van lehetőség rá, olyan dolgokat kell enni/szedni, amik segítik a megfelelő anyagok létrejöttét, vagy pszichológiailag jó irányba stimulálják a testet (fény, meleg stb).


ilyen értelemben egy kémiai depreszióra lelki válastz keresni annyi értelme van, mint 1 boxmeccs után filozofálni, hogy vajon miért enm tud megbocsátani ehymásnak a 2 sportoló...

2013. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem a mai fiatalok a következők miatt lesznek öngyilkosok, illetva abban látják a kiutat.

Megváltozott a világ.

Ha egy szülö odaver a gyerekének, jön a gyámügy.

Ha a tanàr teszi, fegyelmivel kirúgják pereskedés, mert a gyereknek jogai vannak.

14-18 éves korukig mindha egy védőburokba lennének.

Aztán eljő az említett kor. Jön az élettől az első pofon és összetörnek. Nem látnak kiutat, nem tapasztaltak ilyent. Szerintem ez az igazi ok

2013. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!