Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen esetben lennél öngyilko...

Milyen esetben lennél öngyilkos? Milyen esetben mondanád valakinek, hogy az öngyilkosság tényleg jobb megoldás?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 19. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem mondanám senkinek, h legyen öngyilkos, ezt döntse el mki saját maga.


Én talán abban az esetben végeznék magammal, ha pl. fogyatékos lennék, v olyan állapotba kerülnék, h teljesen másokra vagyok utalva és tudom, h úgy sincs semmi értelme a létezésemnek és a családom számára is csak teher vagyok. Akkor azt hiszem igen. Minden egyéb esetben, amíg van egészségem és kitartásom, addig küzdök és nem adom fel soha. Gyávaság lenne megfutamodni az élet elől.

2013. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szentpetery Zsolt válasza:
Valasz a valaszolonak: Es ha annyira fogyatekos lennel,hogy osztonszinted lenne egyfajta allati szinten ahol ezt nem tudnad vegiggondolni? :)))
2013. ápr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, erre is gondoltam, v ha annyira tehetetlen lennék, h nem is tudnám megölni magam... Na akkor nem tudom mi tévő lennék :D
2013. ápr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szentpetery Zsolt válasza:
Nezd en igazan nem vagyok hive az ongyilkossagnak,sot harcolok is ellene napi szinten,de komolyan azt gondolom,hogy tiszta tudattal,atgondoltan igen is joga van mindenkinek ehez,ugyanugy ahogyan az elethez.DE! Atgondoltan es semmilyen esetben sem betegseg,vagy kenyszer hatasara.De az eutanazia kerese meg mindig nagyon vitatott tema .Sajnos szakemberek koreben is tabu temanak szamit sokszor.Picitt furanak tunik nekem,hogy elitelunk torvenyesen valamit amirol igazan keves tanulmany szuletik,es keves konferencian dolgozzak fel. Valamikor remelem,a nem tavoli jovoben hideg fejjel osszeulnek a tema ,,tudoi,, es megvizsgaljak ezt a kerdest reszletesen...
2013. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha elegem lenne az életben kapott sz@rmennyiségből.... még bírom, pedig kapom két kézzel az áldást.
2013. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
én a mostani esetben akarok öngyilkos lenni. remélem kielégítő a válasz!
2013. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Az eutanázia tényleg nem ártana, de komolyan, mennyi ember van aki csak szenved, de nem tudja magát megölni, pedig semmi értelme az életének. Fura, hogy ez számít tabunak, szerintem inkább azt kéne átgondolni mi értelme van beteg embereket "életben" tartani, és most többek közt magamról beszélek......
2013. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ez durván hangzik, de pl ha már az anyaméhben egyértelmúen látszik a rendellenesség és bizonyos, h soha nem fog tudni normális életet élni, na azt én nem engedném megszülni.
2013. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
60%

Csakis akkor, ha vki vmien oknal fogva szuletett szerencsetlen!


sajnos vannak olyan emberek, akik hiaba kuzdenek, valtoztatnak, nem tortenik semmi valtozas. Ismerek is egy ilyen embert...kulsoleg rendben van, belsoleg is mintha tokeletes lenne (nagyon okos, inteligens, es sok mindenrol lehet vele beszelgetni), es egyszeruen nincsenek baratai, baratnoje nem volt meg egy se, szuz es most rugtak ki a sokadik munkahelyerol, pedig egy nagyon jo szakember! Elmult 30 eves, es gyakorlatilag szegeny semmit se tud felmutatni...

2014. aug. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szentpetery Zsolt válasza:

Az eutanazia mostanaban az eszaki orzsagokban elolrelepett,sot pl depresszios visszaeso beteg is kerheti....ezt vitatnam, de a jog az hat van....

Mas: ha a termeszetbol veszunk peladt akar mikro akar makro meretekben a nem megfelelo egyedet elpusztitja a termeszet,nem hoz utodot, nalunk pl a genhibas,pl skizofren is hozhat utodot ami kb 50 szazalekban ujabb skizofrent ad ,ezzel terhelve a tarsadalmat, na et hosszutavon senki nem gondolja vegig,anyagi,tarsadalmi, csaladi kovetkezmenyek, meg mindig elzarkozik a szakma es a tarsadalom hermetikusan e tema elol.....

U.i pl egy nem megfelelo sejtet a test leallit , ha nem omlik a rendzser, vagy az allatok megeszik a nem megfelelot... Ezzel a jobb a faj szempontjabol megfelelobb gent reszesitve elonyben, persze segiteni kel a serult egyedet, de ne adja tovabb a genetikai hibat szerintem,csak az a baj,hogy a mi tarsadalmunk sokszoros elonyben reszesiti a nemmegfelelo genetikai kodot..... A jovo generacioi bizonyara nagyon ,,orulni fognak,, ennek.

2015. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!