Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miattam lett öngyilkos a...

Miattam lett öngyilkos a legjobb barátnőm?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmnek a kezén észre vettem vágásokat és szóltam a szüleinek erről, de 1 hét múlva megölte magát :(

Írt egy búcsúlevelet, hogy csalódott bennem amiért nem tartottam titokba, de szeret. Most akkor miattam ölte meg magát? :( Az egész az én hibám? Mit csinálhatnék?



2013. ápr. 11. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha igaz a történet, akkor valószínű amúgy is megtette volna más okból. Az, hogy miért így lépett le, hogy téged okol, az nem túl fair. Nem hiszem, hogy a te hibád, ez egy betegség, amin nem nagyon tudnak még a pszichológusok sem segíteni. Így vagy úgy, de megtette volna. Most épp rád fogta, de nem valószínű, hogy ez az oka, miután már vagdosta magát.
2013. ápr. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem szólsz a szüleinek, most (vagy egy hónap múlva) akkor is bűntudatod lenne. Talán még nagyobb. Mindenben egyetértek az előzővel.
2013. ápr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon bűntudatom van. Nem tudom mit kéne tennem. A múltkor az én fejemben is megfordult emiatt az öngyilkosság :(
2013. ápr. 11. 00:47
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem a te hibád,az ilyen vágások jelzések,segélykérés.Te észrevetted,azoknak szóltál,akik a legilletékesebbek,a szüleinek.Hogy ők ezt hogyan kezelték és mi volt családon belül,nem tudhatod,de nem is a te felelősséged.Van amikor csalódást kell okoznunk,hogy segíthessünk és nem lehet megmentenünk azt,ami már eldőlt.
2013. ápr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Ne legyen. Segíteni akartál a legjobb szándékkal. De sajnos vannak olyan emberek, akiken nem lehet.

És egyet ne felejts el: ez az ő döntése volt, nem a tied.

2013. ápr. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én ezt tudom is. De nagyon hiányzik :/ szerintetek ha ezzel elmennék pszichológushoz akkor kinevetne?
2013. ápr. 11. 01:01
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen nem. A pszichológusnak épp az a feladata, hogy segítsen az ilyen nehéz helyzetekben.
2013. ápr. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Mindenképpen jó lenne,nem nevetne ki.A barátnőd olyan terhet hagyott rád,amit nem kellene cipelned.Rád rakta a saját életéről hozott döntés felelősségét.
2013. ápr. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 2xSü ***** válasza:
67%

Minden ember a saját döntéseiért felelős. Az, hogy a barátnőd eldobta az életét, az az ő döntése. Valószínű komoly és mély problémák állnak a háttérben, depresszió, családi helyzet, stb… Ezt a legtöbb esetben nehéz még egy szakembernek is kibogozni, illetve aki ilyen pszichés gondokkal küzd, maga sem tudja, hogy pontosan mi van a háttérben.


Hogy téged okol bármiben is, az csak a felszín, egy apró csepp az egész tóban. Egyébként – bocs hogy ezt mondom – ez is a barátnőd világképének eltorzulására mutat. Amit te észrevettél, az már egy előrehaladott állapot. Minden normális ember azt tette volna, amit te. Önmagában jó szándékkal, az ő helyzetének visszafordításának szándékával szóltál a szüleinek. Az, hogy ők nem tudtak mit kezdeni a helyzettel, illetve hogy esetleg nem jól kezelték a helyzetet, az megint nem a te felelősséged.


Ha kimondottan ezért lett öngyilkos, akkor azért is öngyilkos lett volna, ha esik az eső. Bocsánat, hogy ezt mondom, de ha valaki eldobja az életét, akkor természetesen benne is működnek erkölcsi megfontolások, pontosan tudatában van, hogy amit tenni akar, az úgy általában elítélendő, ezért úgymond kifogásokat keres, hogy miért is indokolható a döntése.


És igen, nem rossz gondolat keresni egy pszichológust. Ártani nem fog, ha meg segíteni is tud, akkor már megérte. A gyászt minden ember komoly krízisként él meg. A pszichológusnak az a dolga, hogy az ilyen kríziseken segítsen túllépni.

2013. ápr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18%
Ember, te nagyon unatkozol...
2013. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!