Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ennyire ellentétes?

Miért vagyok ennyire ellentétes?

Figyelt kérdés

Néha már nem tudom hogy ki vagyok.

Kezdjük azzal hogy vega vagyok egy éve, azért döntöttem így mert szörnyűnek tartom ahogy az állatokkal bánnak és undorodom az ilyen képektől, videóktól. Viszont ha mondjuk a híradóban bemondják hogy pl 20an meghaltak valamilyen balesetben, akkor az meg sem hökkent, sőt ha lehet így mondani kicsit csalódott is vagyok hogy nem volt "elég" brutális.

Meg érdekel a gyereknevelés, nevelési gondok meg hasonlók és látom hogy pl egy anya rosszul bánik a gyerekével, tudom magamról hogy én jobb anya lennék és ebben a helyzetben lenézem az anyát. De ha mondjuk sétálok az utcán és látok egy vidáman játszó kölyköt legszivesebben felrúgnám mert utálom a gyerekeket.

Aztán szeretném ha lennének barátaim mert vágyom a társaságra, de mondjuk ha a legjobb barátnőmet elcsapná a busz, egy könnyet sem ejtenék érte, pedig szeretem de valahogy mégsem és csak az bántana h egyedül kéne ülnöm a padban.

De ez az ellentét az életem minden részén megvan. Szeretek rajzolni. De itt is vagy démonokat meg kígyókat rajzolok, vagy meg virágokat meg lepkéket. Igaz barátaim sincsenek, mert a mostani barátaim bár szeretnek, de csak azt a részemet ami közös velük és megmutatom nekik. Sokszor érzem magányosnak magam mert ha elkezdek egy "vidám" emberrel beszélgetni akkor nem hozhatok fel "sötét" témákat, de ez fordítva is igaz hogy én egy emberrel nem csak "sötét" dolgokról akarok beszélni hanem vidám dolgokról is. Szeretnék választani de nem tudok mert egyszer ezt az énemet érzem közel magamhoz, aztán meg a másikat. Olyan érzés mintha több személyiségem lenne akiknek kevés ez az egy test. :S Elősször nem tulajdonítottam nagy ügyet az egésznek, betudtam a "kamaszkorral" (17 múltam) de egyre durvább ellentét van a gondolataim közt. Kérle adjatok valami tanácsot, hogy kezeljem a dolgot.


2009. szept. 27. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem pont ez a gondom akarsz msn-en beszélgetni?
2009. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
47%

Üdv!

a közepébe:ha a legjobb barátnőmet elcsapná a busz, egy könnyet sem ejtenék érte, pedig szeretem de valahogy mégsem és csak az bántana h egyedül kéne ülnöm a padban.

Akkor ez nem baráság,főleg nem legjobb barátság:S

Annyi a "gond" hogy te nem a szánalmas emberrobotok közé tartozol:)De viszont hogy másabb vagy bűntudatod van

Beszéld meg az ilyen gondolatokat a nővéreddel(ha van)

ő biztosan meg fogja érteni.Ha a gondolatok ténylegesen zavarnak,ott van a pszihológus(minden 3-4-ik korodbeli lány volt már,tehát nem szégyellnivaló)Elárulom hogy valószínűleg nincs ok a pánikra:)

Orvostanhallgató

2009. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2. nak: nem akarom magam orvosolni és nem hiszek a pszihológusok segítségében sem, mert ismerek személyesen párat én nem szivesen mennék hozzájuk.


1.nek: rendben :) írd meg privátban az msn címed

2009. szept. 27. 20:42
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
szerintem keress fel egy pszichológust
2009. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Velem is van olyan , hogy nem bírom végig nézni , hogy bántanak egy állatot de viszont a horrorfilmeket meg kívülről fújom.Fura...
2009. szept. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fúúú nekem is ilyen ellentétes gondolataim vannak!! Teljesen kiborítanak. De végül arra jutottam hogy megkeresem az arany középutat. Mert már mondták páran, hogy az jó lenne, lehet nálad is működne. :)
2010. szept. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Például hogy nem akarok emberek közé menni, mégis hiányzik egy jó kis társaság. Nem akarok piás életet élni de közben lemennék néha barátokkal inni, csak nem túlzásba vinni (azaz tökrészegen fetrengeni). És ilyen hülyeségek. :D De így leírva jobban látom h hülyeség. Próbálj te is középutazni :) Aztán ha bejön, bejön, ha nem akkor meg keresel mást. :) /előző voltam/
2010. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!