Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
17 évesen még mindig kilencedikes vagyok és most is 9-ből bukok. Jó lenne már tovább menni de nincs kedvem tanulni. A kettest is nehéz összeszedni itt főleg nekem akit már ismernek. Tavaly meg most nem minden az én hibám volt de már úgyis mindegy. Mit tegyek hogy jövőre ez változzon? 17/F

2013. ápr. 30. 19:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%

lustaságra csak a megvonás a motiváció. Pl nincs internet, haverozás, szabadidő.


De ez ügyben a szülők az illetékesek.

2013. ápr. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
válts sulit, ahol tiszta lappal indulsz. és gondolj arra, hogy tanult, diplomás emberek dolgoznak sokszor a mekiben akkor te hova juthatsz így...
2013. ápr. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

a szüleimnek volt egy gyárigazgató ismerősük

én sem szerettem tanulni, egyszer elvitt a gyárba ez az ismerősünk, és bemutatta h mit csinálnak ott az emberek, és főleg MENNYIÉRT!!!milyen időbeosztásban.

akkor döntöttem el h tanulni kell, mert csak ez viszi előbbre az embert.

kaptam egy ajándékot is tőle, egy gyárban előállított anyagdarabot, azt mondta őrizzem meg, jó lesz emléknek, ha néha nem lesz kedvem tanulni

néha rámjött h minek a tanulás ekkor elővettem ezt a kis tárgyat, és új erőt kaptam

azóta elvégeztem a fősulit is, majdnem kitűnővel.

2013. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
Szeretnél kukás lenni, utca seprő vagy esetleg segélyen élő munka nélküli? Vagy szeretnél egy normális munkát, olyan fizetéssel amiből nem hallsz éhen. Lehet választani.
2013. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%
Fhuuu hát ügyes vagy. A szüleid nem szólnak semmit? Engem rég kib*sztak volna. Szerintem vegyél erőt magadon.
2013. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
az is egy megoldás, ha nincs kedved nappalira járni, akkor estin befejezed, és szerzel érettségit és mellette dolgozol. sok 40-es akinek nem volt érettségije az így csinálta. anyám is most 42 évesen találta ki hogy estin akar 2 év alatt érettségizni.
2013. ápr. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Úgy vedd rá magad, hogy akard otthagyni az iskolát, "tovább lépni egy következő szintre az életedben"! Hátha megy. Lassan már nem is leszel középiskolába való, szóval ez lebegjen a szemed előtt.
2013. ápr. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
ezaz. Ha diplomás embereknek nincs normális munkahelye akkor miről beszélünk? Sajnos a munka se hozza meg a kedvemet. Nyáron meg néha ősszel szoktam dolgozni.
2013. ápr. 30. 19:51
 9/22 anonim ***** válasza:

"a szüleimnek volt egy gyárigazgató ismerősük ..."

Tudod mennyi diplomás, értelmes ember dolgozik gyárakban?

Nem kötekedésképp írom, ne hogy félreértsd, csak elég sok mindent láttam, tapasztaltam már.


Én inkább azon szoktam elszomorodni, amikor látom,hogy valakinek a szülők minden lehetőséget megadnak, hogy tanuljon, de a gyerek nem él vele. Gondolok itt arra, hogy anyagilag támogatják, kényelmes, biztos otthont adnak neki, nem kell dolgoznia suli mellett stb...

Sokan összetennék a 2 kezüket, ha lenne rá lehetőségük.

2013. ápr. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%
3 Ez nagy:) Engem is elborzasztott volna, ha ilyen helyre vittek volna gyerekként, ezt be kéne vezetni az iskolákban.
2013. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!