Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megoldás álomvilág ellen?

Megoldás álomvilág ellen?

Figyelt kérdés
Tizenhárom éves korom óta szívesen álmodozom, van egy álomvilágom. Míg úgy érzem tinédzser korban "normális" volt, most már ideje volna kinőni belőle. Csakhogy nem tudok belőle kiszakadni, pedig tényleg szeretnék, úgy érzem sok minden akadályoz. Legfőképpen abban, hogy jobban érzem magam ott, mint a valóságban. Ha mozgalmasak a napjaim, pl nyaralok és egy folytában jól érzem magam, szórakozom vagy hasonlók, akkor eszembe sem jut, csak amikor visszacsöppenek a hétköznapokba. Közben azért nem céltalan az életem, vannak terveim, egyetemre járok, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ne képzelődjek az unalmas percekben. Nem is értem, hogy mások mit csinálnak, pl buszozás közben. Talán az is kicsit közre játszik, hogy ,,félős" típus vagyok, stresszelek minden apróságon, ahogyan a jövőm miatt is. Egyébként szoktam történeteket kitalálni, amiket le is írok. Van egy ,,regényem", amit álmodozás közben szoktam csiszolgatni. Elképzelem a párbeszédeket, a szereplőket, helyzeteket. Néha viszont saját magam ,,teleportálom" át másik dimenzióba :D olyankor elképzelem, hogy milyen lenne egy filmben/sorozatban játszani. A kedvenceimet (könyvek, filmek) sokszor tovább gondolom vagy egyszerűen azzal szórakoztatom magam, hogy jeleneteket találok ki, a már meglévő szereplőkkel. Nagyon dilis lennék?

2013. máj. 1. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat álmodozok.Mikor órán unom magam,mikor egyedül biciklizek,vagy bármikor,ha nincs jobb dolgom.Szerintem ez teljesen normális,főképp ha jól érzed magad álmodozás közben.Én is le szoktam írni,amiket gondolok és szerintem ez jó dolog.Ki tudsz kapcsolni egy kicsit és megnyugszol.Semmi különös nincs ebben. 15/L
2013. máj. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért kellene ellene megoldás? Én is ilyen voltam, folyton álmodoztam. Most pedig próbálom papírra vetni az álmodozásom "végtermékeit". Egyáltalán nem vagy dilis, igazán érdekes és színes egyéniségnek tűnsz, akinek van képzelőereje.

24/L

2013. máj. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha a tanulásban nem akadályoz akkor még hasznos is, a fantázia jó dolog, az a rossz, ha valakinek nincs!
2013. máj. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is folyton álmodozom. Ez aztán olyan kínos helyzetekbe sodor, hogy pl. nem veszem észre az utcán szembejövő ismerősöket, mert nem figyelek... De ettől még normális vagyok szerintem.

Nem kell tenni álmodozás ellen, csak az ilyen apróságokra figyelj oda, mint pl. az órán ne kalandozz el, illetve az utcán szembejövő ismerősök :-) Én is ezzel próbálkozom...

2013. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is teljesen ugyanebben "szenvedek". Ahogy olvastam amit írtál végig mosolyogva magamra gondoltam..

Én is folyton folyvást álmodozom, beleképzelem magam furcsa helyzetekbe, kitalálok karaktereket, akikkel a fejemben rengeteg időt töltök együtt. Sokszor a szomorúbb jelenetekbe (mert imádom a drámát) annyira beleélem magam, hogy mikor "felébredek" azt veszem észre, hogy folynak a könnyeim.

Én is szeretnék kimászni belőle, de rájöttem, hogy a nehéz percekben ezek tartottak életben. Valamiért mindig elhittem, hogy valóra válhatnak..(Mondjuk egy ilyen fantasy álomkép nehezen hiszem, hogy beteljesülne..)

Olvastam az egyik kommentet (nem jegyeztem meg hányadik), hogy ez nem rossz.

Tudom, hogy a válasz neked szól, de kicsit magaménak is éreztem. Köszönöm!:) Még mindig furcsának tartom ezt az egészet, de már tudom, hogy ezzel nem vagyok egyedül és hogy ez nem olyan rossz.


Én is próbáltam leírni, de annyira zajlanak és keverednek a fejemben a dolgok, hogy nem ment.

Hobbiból kedvenc sorozatokat feldolgozok és leírom, de a képzelt világomat már nem tudom így megörökíteni.


Na pont ezért akarok színész lenni. Ott tényleg más világban lehetnénk, mást élnék át, szívesen kipróbálnám..(csak ez az országunkban nehéz ugye..)


Bocsi, hogy hosszú lett, de muszáj volt leírnom:)

15/L

2013. jún. 18. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!