Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szinte teljesen egyedül,...

Szinte teljesen egyedül, önerőből lehet belőlem valaki?

Figyelt kérdés

A teljesen egyedült úgy értem, hogy anyukám volt az egyetlen biztos pont az életemben, de márciusban hirtelen elhunyt.Jelenleg a barátjával élek,akit bár kedvelek mégsem igazi rokon.Így vehetjük úgy is hogy teljesen egyedül maradtam felnőttkoromra.

Sokat gondolkodtam a továbbtanulásomon is,de szinte lehetetlen bejutni 1-1 államilag finanszírozott helyre egyrészt,másrészt nincsen konkrét elképzelésem azzal kapcsolatban, hogy mit szeretnék tanulni.

Ebbe így belegondolva kicsit félek a jövőmtől...

17L



2013. máj. 7. 00:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem hiszem, hogy lehetetlen bejutni.
2013. máj. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha az ember akar valamit akkor eléri a célját. Én és a testvéreim az élő példa ehhez. Te egy fokkal szerencsésebb voltál nálunk. Nekünk anyánk sem volt. Anyánk lelépett amikor a húgom született. Amikor 14 éves lettem a nővérem 17 éves, a húgom 10 éves meghalt az apánk is. A rokonok rögtön szét akartak választani minket. Az egyiknek csak én, a másiknak csak a húgom vagy a nővérem kellett. Nővérem úgy döntött, hogy felnőtt "anya" lesz nekem és húgomnak. Abba hagyta érettségi előtt a sulit, elment dolgozni. Én akkor végeztem az általános iskolával. Anno annak idején 14 év volt a tankötelesség, így nem mentem tovább tanulni,hanem 14 évesen gyárba mentem dolgozni. Ketten a nővéremmel már kerestünk annyit, hogy a húgomat ne vigyék el. Amikor a nővérem 18 éves lett elintézte hogy hivatalosan is a gyámunk legyen. Szép lassan minden kialakult. Mindketten munka mellett leérettségiztünk. Én munka mellett szakmát tanultam, a nővérem elment egyetemre. A húgom volt az egyetlen közülünk akinek nem kellett tanulás mellett dolgoznia, hiszen mi nem engedtük.

Ma már felnőttek vagyunk. A nővéremnek 2 diplomája van. Boldog házasságban él. Én külföldön dolgozom, 3 nyelven beszélek, A húgomnak is van diplomája, és jelenleg a saját kis cukrászdáját működteti..

Minden lehetséges csak akarni kell.

41/N

2013. máj. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
85%
Igen, a barátnőmnek 15 évesen halt meg az anyukája, apját nem ismerte (születése előtt elváltak a szülei), nagymamája volt csak, mindent önerőből ért el, elvégzett 2 egyetemet, nagyon erős lány, sok jó barátja van/volt. Jó lenne, ha neked is lennének barátaid, akik segíteni tudnak, sokszor ők a legjobb család. Anyukádnak nics olyan barátnője, aki melletted tud állni, nincs keresztanyád? Erős vagy és menni fog, kialakul majd még szerintem, hogy mi akarsz lenni.
2013. máj. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem zaklat,semmi ilyenről szó nincs!


Utolsó előtti!Köszönöm a válaszod és hogy megosztottad a történetedet!

2013. máj. 7. 00:32
 5/14 A kérdező kommentje:

A barátaim csodálatosak,szinte tényleg ők a családom,nagyon sokat segítenek nekem!

A tanulással kapcsolatban pedig;mindenhonnan azt hallani, hogy menj el vmilyen mérnöknek\informatikusnak,ez rendben van, de éppen az ehhez a szakmákhoz kellő tárgyak nem mennek,inkább a nyelvek meg hasonlók.

2013. máj. 7. 00:37
 6/14 anonim válasza:
86%
A nyelvszakok is jók, meg lehet belőlük élni, én is azt teszem.
2013. máj. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nyelvszakokkal mit tanulhatok?
2013. máj. 7. 00:48
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Nyelvszakkal lehetsz tanár, tolmács, fordító, nyelvész.

És elmehetsz vele külföldre. Ha tudsz nyelveket, rengeteg lehetőség nyílik meg előtted.

Én diákhitelt vettem fel. Vissza kell fizetnem, ez van, de legalább tanulhatok.

Egyébként nincs valamilyen álmod? Olyan "mi leszel ha nagy leszel?" válaszok? Melyik tantárgyak mennek jól?

2013. máj. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Magyar,angol,német,szeretem a bioszt is és föciből érdekel a gazdasági része.

Érdekel a divat is, de nyilván tudom hogy ebből nem fogok tudni megélni, mrgmarad hobbinak! :)

2013. máj. 7. 01:31
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha érdekelnek a nyelvek és a gazdaság, akkor elmehetnél nyelvszakra és később specializálódhatsz a gazdasági szaknyelv felé. Én is ezt csinálom, csak franciából, idén diplomázok, aztán gazdasági szakfordító szeretnék majd lenni :)

Sok sikert kívánok! És ne add fel, soha!

2013. máj. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!