Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok mondani valamilyen...

Tudnátok mondani valamilyen motivációnövelő technikák, tippet?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időben rengeteg mindenbe belekezdek, csinálom 2-3 napig aztán ráhagyom. Ilyenek voltak pl nyelvtanulás, rendszeres edzés. Mikor folytatni akarom mindig elmegy mindentől a kedvem és a végén csak ülök és nézek ki a fejemből.

2013. máj. 7. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is kell!
2013. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az edzésről fogok beszélni, mivel én is elkezdtem edzeni és nehezen tudtam motiválni magam. Remélem így is segít.

Gondolom amikor elkezdtél edzeni, volt egy célod. Azt a célt mindig tartsd szem előtt, küzdj érte. Ha nem teszel semmit egy célért, soha nem fogod elérni. Ha vannak olyanok, akik támogatnak, nagyon jó. Ha vannak olyanok, akik azt mondják úgysem tudod megcsinálni, mégjobb. Mutasd meg nekik, hogy igenis megcsináltad. Te legyél a győztes, ne hagyd magad. Én általában gondolatban tartok egy monológot, ami mindig motivál. Ezt úgy kell elképzelni mint mikor egy nagyon kemény edző ordít egy lusta emberrel. Valamiért mindig azt szeretem amikor keményen beszélnek velem, csak úgy tudok rendesen "felállni a padlóról".

Segíthet az is, ha minden nap végén leírod egy naplóba, hogy edzettél-e. Ha igen, mennyit, milyen erőbefektetéssel, stb.

Ha gondolod csinálj egy kis táblát. Mondjuk egy kartonlapra írsz idézeteket, teszel képeket, bármit ami motivál. Ez mindig legyen szem előtt.

Remélem segíthettem. Sok sikert! :)

2013. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Kell valami muszáj dolog az életedbe. Tartsál kutyát, azt el kell vinni sétálni, meg a többi. Nekem is míg a télen nem volt munkám ami ugye egy muszáj dolog napról napra csak bambán néztem, tömtem az agyam az internetes hülyeségekkel, össze-vissza keltem feküdtem, tök ratyi volt, de most van rendszer az életemben, valamennyi, ami jó. Motiváld magad azzal, hogy akár meg is halhatnál most azonnal és akkor mi van? Vége. De ezt a halált nagyon mélyen érezd át, hogy bármikor véget érhetne, de mégis élsz, és megtehetsz megannyi dolgot, csak meg kell mozdulni.
2013. máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ez az egyik

http://www.youtube.com/watch?v=NKbw_l3ZYbU


a másik

http://www.youtube.com/watch?v=6EhZYspbbEc


esetleg 1-2 jó zenét be kapcsolsz.

ne add fel, csak elkezdeni nehéz, ha már benne vagy nem tudod abbahagyni!

2013. máj. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!