Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki aki hasonló helyzetben...

Valaki aki hasonló helyzetben van vagy csak tanácsot tud adni? Önbizalom hiány- fiúk.

Figyelt kérdés

20 éves, átlagos lány vagyok. Amiben mégis különbözök hogy nagyon önbizalom hiányos vagyok. De persze ezt próbálom nem kimutatni, de ez már az egész életemre kihat. Barátnőim vannak próbálnak segíteni de nem nagyon veszik komolya vagy elintézik egy: "de buta vagy, nézz már tükörbe"- mondattal. Persze velük nevetek mintha tényleg vicces lenne. De nem az.20 éves vagyok. Most fejeztem be a sulit, mindjárt itt vannak a vizsgák és utána dolgoznom kéne. De itt is közbe jön az önbizalomhiány.


20éves létemre nem volt komoly kapcsolatom.. és még szűz is vagyok. persze engem is foglalkoztat az alakom az a pattanások... stb. de ezen túlnőtt h ezek és még sok más miatt nem tudok megnyílni... senkinek. ide írtam le először.


Lányok, fiúk!!! Ezen hogy lehet túl lenni???


Utoljára 5éve voltam szerelmes.. akkor voltam utoljára boldog.. de csúnyán ráfáztam és azóta semmi. itthon ülök a szobába,sorozatokat nézek és sportolok... ez az életem...


És most van egy srác aki nagyon tetszik, de félek h az önbizalomhiányom miatt ezt is elrontom mint az elsőt... Már az elején is úgy álltam hozzá hogy, áhh neki úgyse jövök be hiszen egy tökéletes srác.. erre elhívott randizni ami jól sikerült. .az utána lévő 2 is.. de most a 3.on kicsit elmélyültünk a beszélgetésben és elmondtam pár dolgot ami biztosan srácoknak ijesztő pl. szűz vagyok, nem volt komoly kapcsolatom, bajok vannak az önbizalmammal... és éreztem h nem kellett volna az utolsót... azóta valami megváltozott köztünk. :/ félek h elveszítem.. A Fiúknak annyira rossz ha a lánynak nincs önbizalma?? Vagy mit rontottam el??


Köszönöm azoknak akik elolvasták a kisebb regényem és esetleg hozzá is tudnak szólni..


Mit tegyek másképp ha esetleg megtörténik az a csoda h ezek után még elhív egyszer???



2013. máj. 9. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első probléma itt az, hogy a fiúnak, akivel te randiztál a tudtára adtad a gondjaidat. Ebből pedig az következett, hogy el kedvetlenedett tőled. Mégpedig azért, mert ha ilyeneket mondasz neki, akkor ebből egyből az jön le, hogy te problémás vagy. Ebből kifolyólag nem jutsz vele előbbre, mert problémásnak tart, és azokkal foglalkozni kell. Az nem olyan egyszerű, veled foglalkozni kell, amit ő nem akar, mert az fárasztó. Neked egy türelmes emberre van szükséged, aki szépen fokozatosan segít neked feloldani a gátlásaidat. Tehát én azt javaslom neked, hogy ne szorítkozz pont arra a bizonyos személyre. Második a szűziesség. Ez egy igen tiszteletre méltó dolog, amit ebben a mai kretén világban már snassznak állítanak be a 0 önbecsüléssel rendelkezők. Ez a másik. Ha szűz vagy, akkor ez neki azt jelenti, hogy a szexuális filozófiád nem passzol az övéhez. Én őt nem ismerem, nem becsmérelni akarom, szó nincs erről. Ha pedig sportolsz, akkor valamiféle önbizalmadnak kell lennie, mert azt anélkül elég nehéz jól csinálni. Végül pedig maga a gondolkodásmód. Ha folyamatosan azt mondod magadnak, hogy nincs önbizalmad, akkor előbb-utóbb el is hiszed, és akkor még nehezebb megoldani a dolgot. Inkább kezdj el dolgozni a problémán. Első körben döntsd el, hogy márpedig neked van önbizalmad, csak felszínre kell hozni. Nem szabad a negatívat mondogatnod magadnak, hogy nekem nincs önbizalmam, és semmit sem tudok tenni ellene. Ez nem igaz. Szerintem egy olyan fiút keress, aki kellő türelemmel viseltet irántad, aki jó hallgatóság, nem a szexre hegyez ki egy párkapcsolatot, hasonlók. Hát remélem tudtál valamit meríteni belőle.
2013. máj. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit írhatnék... igazándiból mindened meglehetne mégis itt picsogsz valami önbizalomhiány miatt, amire a leírás szerint semmi okod... Pszichológus!! :/


Amúgy a 3. randi után simán elhívhatod te is a pasit! ;)

Azt írod, hogy sokat sportolsz... túrázni menjetek szerintem! :)

2013. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!