Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Több évi depresszióból és...

Több évi depresszióból és szorongásból gyógyult már ki valaki?

Figyelt kérdés
Nem a tini depresszióra gondolok, hanem amikor mondjuk 4-5 éven keresztül komolyan depressziós valaki, és már telejs apátia az amit érez, amikor már se szeretetet, se örömöt, csak kínt érez az ember, és amikor már annak se tud örülni, ha kap egy új tévét , csak úg csinál mintha örülne... Szóval létezik olyan ember, aki több évi depresszióból és szorongásból kigyógyult ?

2013. máj. 10. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
először is tisztázni kell, hogy orvosnál jártál-e. egyébként meg jó életmóddal általában javítani lehet ezen, de tudni kel azt is, mik azok a lelki dolgok, ha vannak, amik nyomasztanak. miylen problémáid vanank az életben.
2013. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, de létezik élő példa rá, aki egyáltalán kigyógyult ebből ? nem azokról van szó akik 15 évesek, és nem mehettek el bulizni, és 4 napig be vágták a durcát ! :D

Hanem aki tartósan mondjuk 5 évig full depressziós, és az öngyilkosságot fontolgatja mindig, és nem akar élni, és semmti nem érez, olyan gyógyult már ki ebből ? Nehéz elhinni...

2013. máj. 10. 17:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy gyógyult vagyok. Bármikor vissza eshetek abba a szrba amibe eddig voltam, DE 2 éve már jól vagyok. Kezdenek vissza jönni az ösztöneim, és a vágyam a változásra.. Most se árasztok magamból túl sok szeretet, de már nem vagyok mindennel szemben közömbös.

Régen nem lehetett hozzám érni, senkinek sehol.. Mára már a buszon is simán elvagyok, és már az édesanyám is megölelhet. Érzem a kiutat.. Olyan mintha egy nagyon hideg hűtőben lettem volna és lassan enged ki a szervezetem.

Már eljutottam arra a pontra, hogy soha többé nem akarom bántani magamat -fizikálisan és lelkileg egyaránt-, szóval most tényleg jól érzem magam!

2003-ban kezdődött a pokol legmélyebb bugyrában a depresszióm, és ott is tanyázott 2011-ig. Szóval gyógyultnak nem mondom magam, de önerőből sikerült idáig felhúznom magam. Nem vagyok boldog, de szomorú sem, értékelem az életem!

2013. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a "gondolatot" ! Igazából 19 éves vagyok, és 5 éve egyre jobban nem látom értelmét már az egésznek, kihaltak az érzéseim is már, nem érzek szeretetet, sem örömöt, mintha egy robot lennék... egyedül azt zoktam érezni, hogy fáj a szívem, forgalmam sincs miért... szorongok, és mindig az jár az agyamban, hogy nem bírom tovább, semmi nem jön össze, és meg kellene halnom... aránylag msot elviselhetően vagyok, mert megpróbálok nem foglalkozni semmivel... de boldog nem vagyok, és nem is leszek soha, ez biztos...
2013. máj. 11. 01:54
 5/6 anonim ***** válasza:

"5 évig full depressziós, és az öngyilkosságot fontolgatja mindig, és nem akar élni, és semmti nem érez, olyan gyógyult már ki ebből ? "


vannak ilyenek, most nem nem tudok hírességeket modani neked, meg akinek hajlama van rá, visszatérhet nála, de itt is tlaálkozni olyanokkal, akik túlélték.

nem gyógyíthatatlan állapot.


én elmondtam, mit kell csinálni, amíg enm érdekel igazán a sajaát jövőd, addig senki se tud tenni semmit.,

2013. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem.
2013. máj. 11. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!