Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan javítsak az önértékelés...

Hogyan javítsak az önértékelésemen, ha egyszerűen nem találok semmit, amire büszke lehetnék és jobban érezhetném magamat?

Figyelt kérdés
Olvastam interneten, hogy úgy érdemes elkezdeni az önértékelés növelését, hogy magunkba fordulunk, hogy ráébredjünk saját gyengéinkre és értékeinkre és akár listát is készíthetünk róla (30 jó és 30 rossz tulajdonság). Azonban én már megakadtam, mert tényleg nem tudtam egyetlen egy jó dolgot se leírni. Egyszerűen nincsen! Annyira tökéletlen vagyok minden téren és ez nagyon fáj, mert a környezetemben mindenki jó valamiben, legalább egy dologra rá mondhatja, hogy igen, én meg tudom csinálni. Én viszont ahhoz, hogy mit tudok kb. fel tudom írni, hogy tudok lélegezni. Hogyan alakíthat ki pozitív véleményt magáról az, aki semennyire se értékes vagy hasznos bárkinek is. 19/L

2013. máj. 16. 18:51
 1/10 dani900 ***** válasza:

Hát, tedd jobbá magad.

Az már egy jó tulajdonság, hogy tudod, hogy megpróbálsz változni, és fejlődni.

2013. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mi alapján dönti el bárki is, hogy mi jó irány a változásra?
2013. máj. 16. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Privátban, esetleg itt, le tudnád írni, hogy mik a rossz tulajdonságaid? Valami pozitív csak van benned.
2013. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A helyesírásod nem rossz... :)
2013. máj. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kösz, igyekszem....főleg úgy, hogy van a fórumban helyesírás ellenőrző :D
2013. máj. 17. 13:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyelsz a hibáidra és kijavítod őket!

Micsoda jó tulajdonságokat találok neked... :)

2013. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó tulajdonságok:

1.Személyiségfejlesztő hajlam megvan benned

2.Ügyelsz a helyesírásra (habár a helyesírás ellenőrző sokat segít ahogy írtad is)

3.Tudod hogy mik a hibáid vagyis reális önképet alakítottál ki magadról

4.Kritikus humor :)


Ha gondolod privátban is írhatsz, miket sikerült neked összeszedni.


Egyébként mostanában vettem észre én is magamon hogy egyre kevesebb a régi érték bennem. Amiket régen el tudtam mondani, azoknak ma már a negyedét tudom csak. Én is egy olyasmi "önértékelés" fejlesztésbe fogtam bele mint te :)


17/L

2013. máj. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy ha már ennyire rámentünk a helyesírásra, akkor arra azért is figyelek, mert egészen kicsi korom óta ezzel vannak a legnagyobb gondjaim. Rám is akarták bizonyítani a diszlexiát, de amikor elmentünk logopédushoz, akkor az nem értette, hogy miért pazaroljuk az időnket nála.
2013. máj. 19. 12:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor egész jól sikerült leküzdened ezt a gondodat! :)

Keress más hasonlókat is! :)

2013. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Próbálkozom :)
2013. máj. 19. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!