Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi az oka, hogy...

Szerintetek mi az oka, hogy ma sokan depressziósok? (Többi részletezve lent)

Figyelt kérdés
Ekonómiai, emocionális okai lehetnek, vagy más? Régebben kevesebben voltak depressziósok? A történelem folyamán melyik periódus volt még az, amit jellemzett a mindenből való kiábrándultság?
2013. máj. 17. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindig volt ilyen, mert általában az emberek mindig azt a kort érzik a legrosszabbnak, amiben éppen élnek. Most nyilván közrejátszanak a gazdasági okok, pl. ha valaki elveszti az állását vagy a lakását.
2013. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én főleg a technikát okolom. Régen barátokkal mentünk mindenhova, hol volt még akkor internet. Most mindenki a gép előtt ül, és elég elrángatni előle. (Én ezért voltam például depressziós.) Nincs meg a személyes találkozás, a közös dumcsik, az élmények...
2013. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az internet előtt ülés, bár nem tagadom most mi akik ide írunk szintén azt tesszük szintén elvezethet az elszemélytelenedéshez. Ugyanakkor ennek sokféle oldala lehet. Nagyon sok olyan embert látni az utakon, aki nem olvad bele ebbe a masszába, hanem külön utakon jár. Aki egy kicsit kiszakad ebből az egészből, azt már rögtön megbélyegzik, ez egyenes út az önmarcangoláshoz. Miért vagyok én más? Miért nem tudok beilleszkedni? Miért érzem azt, hogy nem peregnek a napok? Miért várom az idő múlását, hogy történjen valami? Én vagyok a hibás, vagy a társadalom? Bennem ezek vetődtek fel, de lehet én idióta vagyok. Azt mondják ez kamaszos attitűd, holott én nem tudtam régebben sem és ma sem a világot magam körül értelmezni. Egyébként meg muszáj felnőni?
2013. máj. 17. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!