Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek az állandó feszülts...

Mit tegyek az állandó feszültség és idegesség ellen?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok. Főiskolára járok, de mellette dolgozom is. Állandóan csak streszelek, mert nem elég a meló a szüleim pár éve különváltak és azóta folyton mind a kettő fél részére meg kell felelnem. Főleg az apám oldalának, mert csak akkor támogat valamelyest anyagilag is. De a nézeteink sok mindenben nem egyeznek. (Ő egy konzervatív keresztény én hozzám meg a bal liberális dolgok állnak közelebb ui.: a nem politikai kérdés!) Ha náluk vagyok úgy érzem, hogy nem lehetek önmagam. Olyan mintha megfulladnék szó szerint. Állandóan elviselni a hülyeségiet. De nem tehetek mást, mert tőlük járok melózni. A társasági életem szép lassan eltűnik, mert már alig tom valakivel tartani a kapcsolatot. Most ráadásul megint jön a vizsgaidőszak, amitől megint feszült vagyok. Azt érzem h nincs egy biztospont az életemben. Folyton ideges vagyok és feszült. Mit csináljak?
2013. máj. 21. 11:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Akkor tudok csak valamelyest felengedni, mikor éjszaka van és senki nem zavar.
2013. máj. 21. 11:51
 2/4 anonim ***** válasza:
Fuss egy kört ,ha ideges vagy.Amig nem tudsz külön menni,csak levezetni tudod a feszültséget.
2013. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dani900 ***** válasza:

"mind a kettő fél részére meg kell felelnem"


Azért vagy ideges, mert nem azt csinálod, ami neked jó, hanem amit elvárnak tőled, nem fogadják le, hogy te nem az ők elrontott életének kijavítója, és újraélője vagy, hanem egy másik ember, ennyi idősen nem lehetnének már elvárásaik, csak tanácsaik, amiket vagy megfogadsz, vagy nem, de mindenképp elfogadnák, és tiszteletben tartanának.

Ideális esetben.


Szóval, hogy mit csinálj? Hát amit szeretnél, hallgass az érzéseidre, és úgy cselekedj, hogy neked legyen jó.


Tőlük meg megkérdezheted, hogy "akkor apa, anya, nektek többet számít az, hogy a ti álmaitokat kergessem, mint, hogy én boldog lehessek?"

2013. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia. Ugyan, közel sem egy korosztály vagyunk, de azért elmondom a meglátásaimat. (Ami nem a legjobb, de bevált)

Amikor szomorú, ideges, stresszes vagyok akkor azt szoktam csinálni, hogy teszek egy befőttes gumit a karomra, és felhúzom el elengedem, vagy (ami nagyon rossz szokás) hogy megfogok egy pengét, és kárt teszek magamban. Az is beszokott válni, hogy tépem a hajam teljes erőből, vagy csipesszel kitépkedem a szőrszálakat (feltéve ha már kicsit borostás) a lábamból, van lentről, ez valamilyen szinten hasznos is:D

Nem a legjobb megoldások, de nekem beválnak.

Viszont, inkább először próbáld ki a meleg fürdőt, a futást, a sportolást, a sírást (ez is néha beválik), a gondolkodást, sétálást, esetleg rajzolás, vagy amit szeretsz csinálni, esetleg filmnézés. Nem kell mindenképp a testben kárt okozni, de nekem ez a leghatékonyabb. Fel a fejjel! :)

2013. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!