Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem képesek egyes...

Miért nem képesek egyes emberek elfogadni a saját nemüket?

Figyelt kérdés
engem rettenetesen kiakaszt, ha egy fiú úgy öltözködik mint egy lány és hosszú a haja (nem azért, mert rocker vagy valami), vagy ha egy lány fiú ruhákat hord és rövid, fiús a haja. de egyáltalán nem melegek. mi veszi rá az ilyeneket arra, hogy megváltoztassák külsejükkel a nemüket? hogy gondolkozni kelljen, hogy ő most fiú-e vagy lány, bár inkább fiúra hasonlít, ja, nem, kiderül, hogy lány... nem melegségből teszik, legalábbis nem mindenki. akkor miért??
2013. máj. 21. 21:29
 1/5 anonim válasza:
16%

Mert senki sem mondja meg neki, hogy mi a helyes!

Óvónéni, tanárok, lassan utálják a munkájukat is, gyerekre nem lesz idejük!

Szülők halálra dolgozzák magukat, ott sincs idő!

Aki megmondja, hogy mit csináljanak, azok a cégek, "edd ezt, vegyél azt, csináld amazt, ilyen legyen a sapkád, ez a cipő király" hasznot húz a vállalat, abból, hogy a fiatalokra nincs elég idő szánva!


(szerintem)

Lehet nincs igazam, de egy szempontnak biztosan jó szerintem :)

2013. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%

Régen is voltak hosszú hajú férfiak, elég csak megnézni a királyainkat, viszont egy lánynak tényleg indokolatlan a rövid haj.

Amúgy a média divatb*ziságai miatt, kár is lenne tagadni, hogy semmi köze hozzá, nézz csak rá a sztárocskákra, sok hülye, aki ezeket isteníti, így akar kinézni.

2013. máj. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
Szegeden történt nem régiben egy eset: Egy tanár megakart nevelni egy 11 éves kölyköt és azonnal kirúgták az állásából. A tanároknak nincsen eszközük arra, hogy a gyerekeket megneveljék, a fizujuk kicsi és teljesen lebecsülik a szakmájukat. Ahogyan az 1. is írta a szülőknek pedig nincsen idő a gyerekkel foglalkozni, mert a nap 24 órájából 26-ot dolgoznak éhbérért. A gyerek miből okul? Órák után haza megy, mert hát ugye a napköziket is egyre húzzák össze, ahol tanulhatna a gyerek, leül a gép vagy a Disney Channel vagy Cartoon meg az ilyen sz*rok elé és minden hülyeséggel tele tömik a fejüket. Ezért lesznek sorozatgyilkosok meg egyéb.
2013. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, kicsit paranoiás vagy. Mindenkinek van egy személyisége, amit a valóban a környezete, a "nevelése", a mód ahogyan szocializálódik és természetesen a gének alakítanak ki. Ennek eredménye lehet, hogy egyes emberek arra a következtetésre jutnak, hogy nem tudnak azonosulni a biológia nemük szerepével. Szerintem a transszexuálisoknak nem a nemükkel van/volt problémájuk, hanem a hozzájuk tartozó szerepekkel, amelyeket nem éreztek önmagukének. Ez teljesen természetes, nem lehet mindenki ugyanolyan.
2013. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok paranoiás és lehet lepontozni, de amit leírtam akkor is igaz és a kérdésre válaszoltam!
2013. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!