Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Őszintén: mit gondoltak az...

Őszintén: mit gondoltak az ilyen Erőss Zsolt jellegű emberekről?

Figyelt kérdés

Ma olvastam, Erőss Zsolt hegymászó ami már elvesztette az egyik lábát ismét mászott és most úgy néz ki meg is halt.

A személyisége szerintem nagyon megosztó, ugyanis szerintem az ilyen emberek komplett idióták. Egyrészről ha valaki eleve a tűzzel játszik (mert a hegymászás ilyen magasságokban életveszélyes) és elveszti az egyik lábát, én legalább is ha eleve ilyen hülye hobbim lett volna, a baleset után soha többé a közelébe sem mentem volna a "veszélyforrásnak". Szerintem ez egy normális emberi reakció ilyenkor a "megfutamodás", mert az élet szeretet überli az izgalomforrást. Szörnyen destruktív személyiségtípus lehet az, akinek az izgalom az életveszélyt is megéri.

De Erőss Zsoltnak a mászás volt az élete, valamiért ebben lelte örömét és minden veszélyt vállalva csinálta rendszeresen. EZ tehát a másik álláspont, hogy "élj izgalmasan halj meg gyorsan", azaz fontosabb, hogy azt csinálta amit szeret, semmint unalmasabban töltötte volna az életét.

Mit gondoltok erről a kérdésről és erről a személyiségtípusról?


2013. máj. 22. 13:05
1 2
 1/16 Antimod ***** válasza:
65%

Úgy élnek, ahogy akarnak. Ha ettől boldogok, van nekem jogom beleszólni, hogy mit csinálnak?

Amúgy remélem, hogy előkerül élve.

2013. máj. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Van benne igazság, hogy már rég abba kellett volna hagynia, és szerintem pont ezért tiszteletreméltó. Van valami, amit szeret annyira, hogy féllábbal sem hagyja ott. Végül is ha a helyében lettem volna, szerintem én is folytatnám, amíg lehet.
2013. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Engem kicsit felhaborit. Egyreszt az anyagi resze, mert milliokba kerul egy olyan dolog ami nem viszi elobbre a vilagot. Oke, ha valaki eloszor megmassza a hegyet es felfedezi, de utana mar teljesen felesleges, haszontalan. Extrem sport ide vagy oda, ez rengeteg penzbe kerul es total ertelmetlen, mert nem ad meg vizualis gyonyort sem. A masik, hogy ott vannak a gyerekei. Mi lesz igy veluk?? (en tudom, mivel nekem is meghalt apam 2 eves koromban) A felesege tudja kit es mit valaszt, de a gyerekeit senki nem kerdezte akarnak-e apa nelkul felnoni. NEM akartak volna...

Sajnalom, hogy meghalt, de a szememben egyaltalan nem hos. A hos Nick Vujicic, aki lab nelkul harcol az eleteert, es nem Zsolt, aki levagatta a labat, hogy tovabb kuzdjon a halalaert.

2013. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Erőss Zsolt meg akart halni. Lehet, hogy azért, mert az a műláb mégsem volt tökéletes. Erős fantomfájdalmai lehettek. (Gyengébbek kedvéért a már hiányzó lábában érzett fájdalmat. Nem igaz a beköpés, hogy "a műláb nem viszket".)

Az is lehetséges, hogy a fémtolvajok már többször kirabolták, a pénztárcája mellett a fémből készült műlábát is elvitték.


Rendben van, hogy valaki felmegy ember nem járta helyekre, de akkor végezzen is valami hasznos munkát: Mérje a szélsebességet, a hőmérsékletet, kis dobozban gyűjtsön jetikakit!

Az ő "expedíciója" viszont teljesen öncélú volt: "Én leszek az a magyar, aki legnagyobb tengerszint feletti magasságon adta be a kulcsot."

A gyerekeit sajnálom. A felesége tudta, hogy javíthatatlan fanatikus.

Sajnálom még a huszonéves társát, aki azt hitte, hogy a nagy magyar hegymászóguru lesz az életbiztosítása. Szegény fiúnak a HALÁLBIZTOSÍTÁSA lett az, hogy a híres emberhez csatlakozott.

2013. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy 2010-ben kapott egy esélyt az élettől, hogy abbahagyja és az életet válassza a halál helyett.


Szerintem azzal, hogy levágatta a lábát, és a művégtag mellett döntött, egyértelművé tette, hogy nem fog leállni. Szerintem ő ugyanúgy függött a hegytől, mint más a cigitől. Törvényszerű volt, hogy így haljon meg. Szerintem soha nem állt volna le. Nem mondta volna, hogy na soha többé... Ő addig járt a hegyre, amíg el nem tört...

2013. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Csak azt nem értem hogy ezek az emberek(Erőss Zsolt és a felesége is hegymászó) miért vállalnak gyereket(2 és 3 éves gyerekeik vannak)? Szép dolog, ha valaki veszélyes és izgalmas életet akar, de ha két emberi élet rajtad áll akkor szerintem nem tehetsz ilyet.


Persze, mindenki azt csinál az életével amit akar, de ha születik egy gyereked akkor felelős vagy érte, egy lábbal mászni 8000 méter fölé meg nagyon veszélyes. Le lehet pontozni de szerintem ez elég önző dolog.


Pár hete nyilatkozta amúgy Erőss felesége hogy nemsokára ő is megy valami nagy expedícióra. Sajnálom szegény gyerekeket.

2013. máj. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű ezt leírni,de várható volt hogy hegyen végzi.

Nem hiszek semmilyen Istenben, de ha valaki folyamatosan a természetet próbálja legyőzni,mondhatjuk úgy is,kisérti a sorsot,akkor annak ez a vége.

A szenvedély és elhivatottság tiszteletre méltó , de sajnos aki sokat tapasztalt,az egy idő után elkezdi átlépni a határokat,elveszti az alázatot ,és nem áll meg amig bele nem hal.

Lsd Steve Irvine . Ugyanebbe halt bele . A természet meg nem könyörül,akármennyit másztál hegyet,fogdostál krokodilt,merültél óceánban,akármennyi barlangba másztál be . Ezt hajlamos elfelejteni az,akinek már x-szer sikerült ki/le/fel jönnie élve.

2013. máj. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

És a lábának az elvesztése szerintem felfogható egy rossz ómennek . Ő döntött így,ettől függetlenül nagyon sajnálom,hogy így alakult,tiszteltem és szimpatikus ember volt tv-n/újságon,előadásokon keresztül .nyugodjon békében!


És tudjátok,halottakról vagy jót ,vagy semmit. A gusztustalan hangviteltől tartózkodni kellene.

2013. máj. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

az emberek több, mint 90%-a azt se tudta pár nappal ezelőttig, hogy létezik.

most meg mindenkinek véleménye van hirtelen.

de miért? ez is egy tipikus emberi hülyeség.

az ő élete volt, nem tudom másoknak mi beleszólása ebbe, vagy miért lesz attól jobb neki, ha elmondhatja a véleményét.

2013. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező,ne haragudj,de milyen jogon formálsz véleményt olyan emberről,akit egyáltalán nem ismersz?

Én is mondhatnám,hogy az alkoholisták,dohányosok,drogosok komplett idióták,mert lassan nyírják ki a szervezetüket,és ha baj van,többek között az általam befizetett TB-ből kezelik őket,de nem mondom.

Mint ahogy a felsorolt embereknek a cigi,a pia és a drog a szenvedélyük,minden követ megmozgatnak,hogy meglegyen a napi adag,úgy a neki a hegymászás volt a szenvedélye.

Mindenkinek joga van eldönteni,hogy szeretne élni.Ő így döntött,mindenki tartsa tiszteletben!

Egyébként halottról vagy jót,vagy semmit.Tehát az,hogy az ilyen embertípus,beleértve Őt is,komplett idióta,kicsit sok annak fényében,hogy meghalt!

2013. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!