Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Őszintén: mit gondoltak az...

Őszintén: mit gondoltak az ilyen Erőss Zsolt jellegű emberekről?

Figyelt kérdés

Ma olvastam, Erőss Zsolt hegymászó ami már elvesztette az egyik lábát ismét mászott és most úgy néz ki meg is halt.

A személyisége szerintem nagyon megosztó, ugyanis szerintem az ilyen emberek komplett idióták. Egyrészről ha valaki eleve a tűzzel játszik (mert a hegymászás ilyen magasságokban életveszélyes) és elveszti az egyik lábát, én legalább is ha eleve ilyen hülye hobbim lett volna, a baleset után soha többé a közelébe sem mentem volna a "veszélyforrásnak". Szerintem ez egy normális emberi reakció ilyenkor a "megfutamodás", mert az élet szeretet überli az izgalomforrást. Szörnyen destruktív személyiségtípus lehet az, akinek az izgalom az életveszélyt is megéri.

De Erőss Zsoltnak a mászás volt az élete, valamiért ebben lelte örömét és minden veszélyt vállalva csinálta rendszeresen. EZ tehát a másik álláspont, hogy "élj izgalmasan halj meg gyorsan", azaz fontosabb, hogy azt csinálta amit szeret, semmint unalmasabban töltötte volna az életét.

Mit gondoltok erről a kérdésről és erről a személyiségtípusról?


2013. máj. 22. 13:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem tűnt fel a többi hegymászónak, hogy vonzza a szerencsétlenséget? Kiss Péter már sokadik volt a sorban.

A véletlenek sorozata nem véletlen,

2013. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%
Nagy dolognak tartom amiket elért. Viszont az nem tetszik, hogy úgy beszélnek róla, mintha hős lenne. Hős az aki segít másokon, fejlődést hoz, előremozdítja a világot, megment embereket annak ellenére is, hogy esetleg saját magát veszélybe sodorja. Ő mit adott a világnak? Talán az országnak egy kis hírnevet de ennyi. A saját élvezetét szolgálta ez az egész hobbi. Úgy tudom egy csomó ember meghalt mellette. Nem értem hogy tudott ezek után nyugodt szívvel menni tovább a következő hegyre bűntudat nélkül? Vagy úgy volt vele, hogy hát istenem, ez egy veszélyes hobbi? Eszébe sem jutott, hogy lehet valamit rosszul csinál, ha ilyen következményei vannak? Nála sokkal nagyobb nevek képesek voltak lemondani a dicsőségről és visszafordulni a csúcs előtt. Miért neveznek hősnek egy olyan embert aki képtelen uralkodni a szenvedélyén? Azzal egyetértek, hogy nem érdemes átlagemberként élni, akiből több milliárdnyi van rajtad kívül, de ha ezt választod akkor vállalj felelősséget és például ne csinálj gyereket, hogy aztán árvák legyenek.
2013. máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 figo85 válasza:
24%

Gratulálok a kérdésföltevésedhez és megfogalmazásodhoz: "Erőss Zsolt hegymászó AMI már elvesztette az egyik lábát ".

Szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy Zsolt, vagy a hozzá hasonlók hogy élnek. Mert jobb otthon tespedni, sörözni, zabálni meg tv-t bambulni? Szerintem rosszabb. De mindenki saját maga választja meg, hogy mit szeretne kezdeni magával.

Hihetetlen hogy ez az egész baleset mennyi idióta megnyilvánulást kivált, lásd a dr. nagy néven kommentelő idiótát is.

2013. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%
A tespedés meg a halálba mászás között vannak fokozatok! És ha már így imádni kell, akkor miért nem imádunk másokat is akiknek különleges hobbija van? Nekem is fura hobbim van, veszélyesnek is mondható, mégsem tekint rám senki hősként legfeljebb jóindulatúan különcként. Kinek van joga eldönteni, hogy az egyik ember különleges, hős és tiszteletreméltő, a másik meg nem?
2013. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 figo85 válasza:

Kedves előttem szóló!

Mindenki eldöntheti saját maga, hogy tisztelendőnek tartja-e Erőss Zsoltot, vagy sem. De valami elképesztően undorító mocskolódás indult meg iránta meg iszonyatos baromságokat írnak egyesek, mint az ide böfögő dr. nagy néven írkáló illető.

Te személy szerint eldöntöd, hogy követendő példa-e vagy sem. Neked nem példakép, míg másoknak az. Ilyen egyszerű.

2013. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy hegymászóéknál is csak az nyerhet pályázatot, aki már korábban is nyert, már hírneves, van szponzora. Az ezeket nélkülöző fiatalok pedig, ha a Csóványosnál magasabbra akartak jutni, kénytelenek voltak beállni Erőss zsolt halálbrigádjába.
2013. jún. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!