Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Otthonülő, csendes nő vagyok....

Otthonülő, csendes nő vagyok. Főleg a csendes természetem akadályoz abban, hogy kapcsolatokat alakítsak ki, legyen szó akár baráti, akár párkapcsolatról. Ti mit tennétek a helyemben? 33N

Figyelt kérdés

8 éve költöztem vidékről a fővárosba, ahol elkezdtem dolgozni. A munkahelyemen nem sok kollégám van, azok is vagy idősek, vagy házasok. Sajnos a 8 év alatt nem igazán sikerült itt mély kapcsolatokra szert tennem, se barátira, se párkapcsolat terén.

Próbáltam persze változtatni rajta (tanfolyamra beiratkoztam pl), de olyan igazi mély barátság senkivel sem alakult ki. Időnként elég magányosnak érzem magam.



2013. máj. 28. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha otthon ücsörögsz, persze hogy nem lesznek kapcsolataid. Mozdulj ki, nyiss a világ felé, és idővel megváltozik majd a helyzet.
2013. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na jó, de egyedül hova menjek?
2013. máj. 28. 14:22
 3/6 anonim válasza:
Bárhova el tudsz menni egyedül, én is mindenhova egyedül megyek,de amúgy mindig lehet találni rövid időn belül beszélgető partnert
2013. máj. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Abban igaza van a kérdezőnek, hogy egy zárkózott embernek nem olyan könnyű mondjuk utcán ismerkedni. Meg egy pár szavas "small talk"-ból nem is jellemző, hogy komoly barátság alakulna ki.

Az viszont szerintem nem olyan nagy gond, hogy házasok a munkatársaid. Ha valakivel tényleg jóban vagy, akkor meghívhatod pl. magadhoz egy borozással egybekötött beszélgetésre a párjával együtt. Ha jól sül el, csinálhattok még közös programokat, bekerülhetsz a baráti körükbe, amibe talán a nagy ő is beletartozik. :)

Én a helyedben mindenképpen olyanokkal próbálnék barátságot kialakítani, akikkel már van valamilyen kapcsolatod és bírjátok egymást. Nekem amúgy nagyon szimpatikus, ahogy írsz, szerintem szívesen barátkoznának veled mások.

2013. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, azért szoktam eljárni néha-néha ide-oda egyedül, tudom, miről beszélsz, amikor azt írod, hogy rövid időn belül akad beszélgetőpartner. Így is szokott ez lenni. És ezekből valóban nem lesz mély barátság. Vannak persze ismerőseim azért innen-onnan, de úgy érzem, hogy ezek nem igazi, mély barátságok. Csípem őket, de valahogy nem tudok pl a baráti társaságukba bekerülni. Akiket megismertem innen-onnan, mindegyikkel csak face to face szoktam találkozni néha pl egy kávézóban, vagy elmegyünk együtt sportolni.

Lehet az a baj inkább - most hogy így belegondolok - , hogy nem tudom, hogy hogyan kell úgymond bekerülni az ő baráti társaságukba.. lehet félre is értenek, mert nem beszélek sokat, főleg idegenekkel az elején (márpedig a baráti társaságuk idegen ugyebár) és azt gondolják, hogy nem találom őket szimpatikusnak. Utálom, hogy csendes vagyok és hogy nem tudok könnyedén beszélgetni, egyszerűen úgy kell törni a fejemet, hogy mit mondjak a másiknak (a kapcsolatok elején).

2013. máj. 28. 20:20
 6/6 anonim válasza:

Szia kedves Kérdező lány! :)


A kérdésed megírása óta, hogyan alakult az életed? Kíváncsi vagyok! Magányos vagy még, vagy rád talált a boldogság?

35/F

2015. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!