Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ennyire naív?

Figyelt kérdés
Sokadszorra is ugyanabba a hibába esek, és megbízok az emberekben, pedig az igazság, az hogy mindenki csak ki akar használni. Ezt már ezerszer felismertem, és mégse tudom helyén kezelni a dolgokat, és mikor újra találkozok egy emberrel, aki "igaznak" tűnik, újra csak megbízok benne. Pedig sorra vannak a környezetemben ellenpéldák, akik csak sumákolnak, meg úgy sakkoznak az emberekkel, meg az érzelmeikkel, mintha csak tárgyak lennének. Mindenki tetteti, hogy mennyire közösségi ember, de mindenki titkon csak a saját hasznát lesi. Hogy lehetnék én is olyan, mint ők???
2013. jún. 5. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez már kapásból nem igaz: "hogy mindenki csak ki akar használni."


Ha le akarsz "másolni" valakit a legegyszerűbb, ha elég sokszor vagy vele. Megnézed hogy viselkedik emberekkel és bizonyos szitukban és hát egyre jobban megismered, csak aztán nehogy vele is olyan naív legyél...

2013. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ismerem az erzest, de en azt mondom; ne legyel olyan. Az emberek tobbsege valoban sajat erdeket nezo dog, eppen ezert ne akarj rajuk hasonlitani. Az hogy naiv vagy kegyetlen helyzet. Hidd el en is tudom. Ezen nem nagyon lehet valtoztatni, de az evek mulasaval talan jobb lesz. Azok az emberek akik mindig kihasznalnak, nem erdemlik meg a tarsasagodat.
2013. jún. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha nem akarsz naív lenni annyira, csak legyél zárkózott, paranoiás, kétkedő. igaz így nem igazán lehetsz közösségi és nem igazán tűnik el a naívságod de tüneti kezelésnek jó lehet.

ha ezeket megfontolod szociofób lehetsz de igy nem tudnak átveni sem ha nem érintkezel velük.

szóval ha félsz és próbálod védeni magad az segít, az hogy a félelemben és a védelemben meddig mész el rajtad áll.

2013. szept. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!