Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » T'i is így gondolkodtok az...

T'i is így gondolkodtok az életről? Hogy. Nincs is értelme?

Figyelt kérdés

Szóval, múltkor 1 barátommal erről beszélgettünk, és mondtam neki, hogy az én véleményem, hogy az életnek totál semmi jelentősége. Oké, leéled, dolgozol, stb aztán úgyis meghalsz, úgyis vége lesz az egésznek!! Ha híres leszel, talán még 50-100 évig ismernek (sőőőt, inkább 10-15), aztán elfelejt mindenki. A családodban se fognak már az unokád unokái ismerni. Mi értelme halálra dolgozni, tanulni magunkat??? Hogy aztán jól éljünk... 50 évig kb. Aztán ÚGYIS VÉGE.

Semmi értelme ennek az egésznek!

Anyámnak is ezt mondtam (="hagy csináljam, amit akarok, a tanulás a legutolsó a listámon"), mire azt válaszolta, teljesen hülye vagyok. Tanulni KELL.

Miért is? (14/L)


2009. okt. 9. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Anyukádnak teljesen igaza volt.Mindenkinek vannak nehezebb pillanatai, egy kis idő és elmúlik.Tanulni kell, mert ha nem tanulsz, akkor aztán később lecsúszott, szegény ember leszel, na akkor aztán tényleg lesz okod ezen gondolkodni.

De te még 14 éves vagy, azt ajánlom én is hogy tanulj, előtted az egész élet.Még sokkal komolyabb problémáid is lesznek az életben, de átesel rajta és ennyi.Ami nem öl meg az megerősít.

2009. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nagyjából igazad van ezzel a -"az életnek semmi értelme"- dologgal.

Szerintem se sok értelme. De azért mégse mindegy, hogy azt az 50 évet hogy éled le...:/

Ezért KELL tanulni. Hogy azt az 50 évet ne nyomorban töltsd el.

Később biztos más lesz a hozzáállásod.

2009. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem szokványos a gondolatod, de nem vagy ezzel egyedül (én is így vélekedem).

Annak, hogy dolgozol, robotolsz, tényleg semmi értelme nincsen. Én az iskolákat úgy határoznám meg, hogy a rendszer egy eszköze, hogy az ember addig se gondolkozzon...

Amúgy ha szeretnél valami egyedit, akkor próbálj valamit kitalálni, ami érdekel is, és valahogy bekerülhetsz a történelembe. Mint egy tehetség, mint politikus, vagy egyéb.

Milyen dolgok érdekelnek téged? Mivel szeretnél foglalkozni? Milyen terveid vannak?

2009. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem azért, mert nem tudunk mindenről a világegyetemről, ezért nem is tudjuk megmondani, hogy mi az értelme az életnek. De szerintem valami azért van.


Hogy miért kell tanulni?

úgy gondolod, hogy semmi értelme az életnek, de azért nem akarsz meghalni, jól akarod érezni magad, kényelmesen akarod leélni az életed.Ehhez pedig az kell, hogy majd jól keress, ha nagy leszel. Ahhoz, hogy jól keress, jól kell tanulni. Ennyi, itt a megoldás: ha jól akarod érezni magad, ahhoz előtte jól kell tanulni.

Egy kivétel azért van: ha Magyarország miniszterelnöke leszel, ahhoz nem kell ész, elég, ha jól tudsz hazudni, meg sikkasztani magadnak és a haveroknak.

2009. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért vagy itt, hogy tanulj.Nem az élet végének van értelme, hanem magának az útnak, amit megteszel. Hogy a végén jobb legyél, mire meghalsz.

Hogy ne már megint csigaként szüless újra, tudod, hanem Gandhiként!


Aztán a másik cél, itt e földi létben, megtapasztalni a testben való életet, Jót enni, élvezni a napfényt, a hegyi levegőt, a lesiklást a hóban stb. stb.


A harmadik"mi célunk e világon?

Hogy valahol otthon legyünk benne!


Tanulnod kell, mert amit most érzel-ne sértődj meg, de ezen mindenki átesik. A neve kamasz kori világfájdalom. De ez elmúlik, s ha nem tanulsz közben három év múlva sajnálni fogod. Addig Carpe diem! De a tanulás férjen bele, van jövőd is.

Nem mindenki a számlák befizetéséért él, van aki megkerüli a földet, más átmegy a Holdra, vagy gyerekeket ment Brazíliában! Légy gazdag, s élvezd ki azt a 80 évet, mielőtt vége lenne. A végén meg ezt mondod majd: " Óh, csak még egy napot! Csak még egy órát!"

A fajt fenn kell tartani! Ezt még a légy is tudja!

2009. okt. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ott van a Hun Attila pl. Őrá sem csak 15 évig emlékeztek Petőfit is 150 év múlva még látták, pedig nagyon kezdetleges verseket írt, hiszen csak 26 évet élt!
2009. okt. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából én is így gondolkodom.Bár szerintem azért mégiscsak van valami értelme. Az igaz hogy a hogy egyszer majd meghalunk, és vége lesz mindennek, de amíg élsz addig legalább legyél boldog. Nehéz elhinni, de a boldogság megalapozója sokszor a tanulás eredménye: egy jó munkahely, ahol szívesen dolgozol, és jól keresel. Hiszen: ha jól keresel, akkor nem kell félned, attól, hogy mi lesz holnap, lesz fedél a fejed fölött, stb..
2009. okt. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha így nézzük, akkor nincs értelme. viszont, ha nem tanulsz, akkor nemhogy értelme nem lesz, de még pocsék is lesz végigélni, mert annyi pénzed se lesz, hogy megsajnáld magad.

oké, Magyarországon akkor is ótvar szívás az élet, ha diplomád van, de ha legalább egy nyelvet megtanulsz, akkor valahogy már megoldod.

2009. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!