Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van egy összetett dolgú...

Van egy összetett dolgú "problémám". Segitenétek megoldani?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó,h 17 évesen 10.-es vagyok,mivel késtem egy évet s iskolát váltottam.De nem ezen van a hangsúly,hanem inkább azon h az o.társaim 15-16 évesek.Én egy idösebb körben mozgok,s érettebb vagyok a 17 évesek körében,és az osztálytársaimnál jóval.Ök még ott járnak h az óvszerre számolják a pénzüket vagy röhögnek a "szex" szó hallatán,számomra pedig ezek már nem idegen dolgok.És történt,h nem tudtam kiejteni egy szót németórán,tényleg bonyolult,és elég idétlen szó volt,segitséget kértem,amit meg is kaptam,és ennek ellenére osztálytáraim kiröhögtek.utána hallottam ahogyan kibeszélnek,s szóvá is tettem h köszönöm h a hátam mögött elég gerinctelen dolog beszélni rólam.És azt is visszahallottam h olyanokat mondtak h " német kéttanon nem tud kimondani egy szót?!...nevetséges..".Én ugy gondolom h én is emberböl vagyok,énis hibázhatok,és nem vagyok tökéletes.Ettöl az órától kezdve,nem bizok meg senkiben,nem szivesen beszélgetek velük,s nem is szeretek velük nagyon kommunikálni,mert félek,h kiröhögnek,vagy kibeszélnek.Én mindig alkalmazkodtam hozzájuk,idösebb létemre..s a részükröl semmit sem kaptam vissza,olykor kiröhögtek h én másképp látom a dolgokat az életben mint ök,és h nekem van már véleményem.Hogyan viszonyuljak hozzájuk?Mit csináljak,ami által mégis okosabb leszek,mint ök?örökké hallgatni nem fogok tudni,hisz elég nagyszájú(jóértelemben)lány vagyok,s szeretek poénkodni is.Most pedig csendben ülök s figyelek midnen órán.

Én azt gondolom,h ez nem az én hibám volt,és h egyáltalán nem értem azt h miért kellett ezért kiröhögni engem s bántani.Ök is ugyanugy hibáznak,ök is rosszul ejtenek ki valamit,vagy épp nevetségesek,de én mégsem röhögöm ki öket bántóan.Mit gondoltok erröl?? Vélemények,tanácsok bármi érdekel!!

Elöre is köszönöm!


2009. okt. 12. 16:33
 1/7 A kérdező kommentje:
még annyit,h arra viszont képtelenek h leüljenek velem szembe és megbeszéljük a dolgokat.én hajlandó lennék rá,de az ö részükröl képtelenség.itt nagyon elöjön a gyerekesség, s nem tudom hogyan csaljam belölük ki a komolyságot,vagy h épp megértsék s ujra pici bizalmam legyen feléjük...
2009. okt. 12. 16:37
 2/7 anonim ***** válasza:
fiúk is bántanak?mert ha nem akkor lehet,hogy irigységből
2009. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sztem meg a korod miaat ..

Zombie Princess

egy 7.osztályos 14 éves lány...

2009. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
csak a lányok.osztályban 20 lány s 10 fiú. ebböl 1 srác akit 10 éve ismerek,s egy lány akit 1éve,akikre azt mondom h na ök talán normálisak...de ök se mindig...
2009. okt. 12. 17:01
 5/7 anonim ***** válasza:
csak lányok... irigység
2009. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondom hogy NE te alkalmazkodj hozzájuk!Ne foglalkozz velük,mert csak irigykednek rád és éppen azt akarják elérni hogy megtörj és megpróbálj beilleszkedni.

Ezt tapasztalatból tudom én is 14 éves vagyok és hetedikes(később mentem óvodából iskolába mint kellett volna)Az új sulimban nagyon sokáig nem értették hogy miért vagyok ilyen,miért nem szóltam vissza a legkisebb piszkálódásra,miért nem vertem velük együtt viccből a fiúkat,miért nem mentem oda hozzájuk egy kupacba mikor Xy megmutatta az új 400000 megapixizés,Mp3 lejátszós,kamerás,síkképernyős,tévés,internetes,üdítőitaladagolós,fullhádétévés,gazdaságos ízű,érintőképernyős telefonocskáját,meghogy miért nem röhögök velük együtt a szex poénokon.Bár ez a közösség valamivel kultúráltabb mint a tiéd,ha egyedül maradtak velem,leültek mellém és kérdezték hogy 'miért vagyok ilyen'

Ma már messzire elkerülnek,nem kiközösítettek,inkább mondanám úgy hogy elfogadták azt hogy én nem igénylem a folyamatos pesztrálásukat és állandó jelenlétüket magam körül,ÉS!Így az az 1-2 piszkálódó is leszállt rólam egy ki idő múlva,mert látták hogy egy picit sem érdekel,és erősen ragaszkodom az elveimhez.

Ragaszkodj ahhoz aki vagy!Én azzal erősítettem magam,hogy ha MEGPRÓBÁLOK beilleszkedni közéjük,elárulom önmagam.

Ne próbálj meg alkalmazkodni!Ha vissza akarsz szólni,szólj vissza,ha ezeken kívül nincs kedved beszélni velük,ne beszélj!

Szerintem játszd egy kicsit a nagyon rideg jégcsapot,rideg poénokkal megspékelve.

Ezeket ötvözve egy nagyon erős védőfalat vonsz magad köré,ami csak akkor omlik le amikor TE akarod!

2009. okt. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,föleg az utolsót! rideg vagyok,és megtörhetetlen.hidd el h csak a saját világomban élek,s velük nem foglalkozom.néha elmondom a véleményemet,s ennyi.de a személyes dolgaimba nem látnak be.elvagyok velük,hisz nem vgayok haragtartó,s egy mogorva tipus,de egy felületes osztálytárs kapcsoaltot létesitek velük,akikkel kibirom a napi 7-8 órát.ennyi. s kibirom már nem sok...:))
2009. okt. 16. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!