Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nyáron táborba megyek, és...

Nyáron táborba megyek, és addig valahogy meg kellene változzak. Segitenétek?

Figyelt kérdés

A baráti társaságomban teljesen felszabadult vagyok,de ha egy ismeretlen emberrel kell beszéljek,elkezdek dadogni,meg alig akarnak jönni a szavak.Vagy lehet az ismerős is,ha nem ismerem közelebbről,akk inkább ő nyomja a szöveget,mert én valahogy nem tudok felszabadulni.Hogy tudnék ezen a téren megváltozni?Vagy h jó legyen a dumám?

14/L


2010. jan. 16. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Velem pont ugyanez a helyzet.

Nekem is meg kéne változnom egy bizonyos találkozás miatt amire pár hónap múlva kerül majd sor.

L/14

2010. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismeretlennel való találkozáskor általában semleges témákkal kell kezdeni: milyen az idő, ha tudod, hogy messzebbről jött (márpedig tábornál nyilván), honnan, mivel utazott, milyen volt az út stb. Hidd el, sec-perc alatt azon veszed észre magad, hogy már jó ideje vígan társalogsz egy idegennel. Figyelj arra, mit beszél a másik, kérdezz vissza egy-egy dologra. Az ún. "könnyed társalgási módot" csak gyakorlattal lehet megszerezni.

Próbálkozz addig is azzal, hogy pl. bemész egy hipermarketbe, megszólítasz idegen embert, hogy ezt vagy azt az árut hol találod meg? Esetleg kérj tanácsot idősebbektől egy-egy árufajtával kapcsolatban. Tudom, kicsit humorosan hangzanak az előzőek, de gyakorlatnak jó lenne.

2010. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek az előzővel.

Találd meg azt amiben mind a ketten egyetértetek pl.: nagyon kíváncsi voltam milyen lesz a tábor stb. és biztos más is kíváncsi volt hogy milyen lesz.

2010. jan. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!