Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan élsz tisztességes életet?

Hogyan élsz tisztességes életet?

Figyelt kérdés
Hogyan: öltözködik; viselkedik a barátaival, idegenekkel, munkatársaival, családtagjaival;hogyan osztja be a bevételét; választ partnert egyszóval hogyan él? És emberileg: milyen tulajdonságai vannak, milyenek nincsenek, szexuális irányultsága, politikai meggyőződése milyen egy számodra tisztességes embernek?
2013. jún. 21. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem az a tisztességes ember, aki hagy mindenkit szabadon élni és nem követ el semmilyen bűn ember társai ellen. Ja és még valami! Az ilyesmikről egyedül dönt, mivel elméletben az ő szabadsága sincs korlátozva senki által.
2013. jún. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tisztességhez nincs köze az öltözködéshez, sem ahhoz, hogyan osztja be a pénzét (ha nem osztja be, és hó végén éhezik, akkor mi van?), se a szexuális irányultságához, a politikai meggyőződéshez meg főleg nem.

Nagyon egyszerű: nem ölsz, nem lopsz, nem hazudsz, és nem ártasz senkinek a viselkedéseddel. Addig tart a szabadságod, amíg a másokét nem korlátozod. Mentes vagy a féltékenységtől, irigységtől, gyűlölettől, mohóságtól, alapjában véve az önzéstől. Szeretettel és kedvességgel viszonyulsz másokhoz. Nem használod az embereket eszközként és céljaid elérésére. Kapcsolataid ÉN-TE és nem ÉN-AZ jellegűek.

2013. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!