Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gyűlölöm magam. Én vagyok a...

Gyűlölöm magam. Én vagyok a szenny, vagy a világ értékrendje borult fel?

Figyelt kérdés

Egy szerencsétlenség sorozat söpör végig az életemen. Talán mindenki életéből kevesebb időd veszek el, ha nem sorolom a balszerencse özönt, ami az életemen ül.

Megfogadtam, hogy minden jó dolgot figyelembe fogok venni, és hálás leszek minden jó dologért, de sajnos az ilyesmi nagy ívből elkerül, mint cica a forró kását.

Amikor egy tömegnyi emberből csak engem csap fel vízzel a pocsolyába gázoló kamion, kilökik a kezemből a telefonomat (úgy, hogy a tettes nyomtalanul eltűnt, és a telefonom is ripityára törött), amikor elkap a zuhé, és az egész városban csak én vagyok olyan szinten vizes, hogy a bugyimból is csavargathatom a vizet, az már kicsit felb*sz.

Amikor nem az iskolában b*szom a rezet, akkor itthon gürcölök, hogy apum kecóját hozzam rendbe, aki ezt azzal hálálja, hogy másnapra dupla akkora rumlit produkál, mint amit az előzőnapon erőfeszítésekkel tüntettem el.

Az új osztályomban majd' az összes ember untat. Biztos bennem van a hiba, mert mások imádják őket. Egyszerűen próbáltam végighallgatni az élettörténetüket, de mindnek tudom a végét, és egyszerűen untat az a sok bonyodalom, amivel ők próbálnak "művészien" élni, közben maguk sem veszik észre, hogy mivé váltak. Egy az egytől mind felszínesek és üresfejűek akik miután megfordultál, kitárgyalták a komplett ruhatáradat, majd megfordul a fejükben, hogy "miről is beszélt?!". Kár, hogy ezt egy olyan ember mondja, aki majdnem megmérgezte magát véletlenül, mert nem akart iskolába menni.

A külsőm nem egy egészséges lelkületű embert tükröz.

A hajam annyi irányba áll, ahányféleképpen tudok szerencsétlenkedni. Konkrétan mint akiből a lelket is kirázta a kettőhúsz.

A ruhák lógnak rajtam, mert nincs az a ruha, ami jó rám, olyan csontos vagyok. Ezzel szemben örökös elégedetlenség gyötör a testemet illetően. Nem tölt el örömmel az étkezés, bűntudat gyötör minden lenyelt falat után.

Egyetlen ember van a közvetlen környezetemben, aki így szeret ahogy vagyok, nem osztogat tippeket, hogy hogyan, és hogyan ne éljem az életemet, és máig sem értem, hogy miért nem dobott el magától, de tisztelem emiatt.


Mi történt?! Mi tett ilyen szerencsétlenné?

15/L



2013. jún. 26. 00:29
 1/10 anonim válasza:
100%

Nem vagy szenny. A világnak nincs értékrendje, az embereknek van - nem tudom megmondani, szerinted mi normális és mi a felborult, azt tudom, hogy akad mindkettőből bőven, de alapjában véve nem annyira elcseszett ez az egész emberiség (és te sem).

Amikor azt olvastam, hogy minden jó dolgot figyelembe fogsz venni, elmosolyodtam, igen, ez az, jó hozzáállás - de mégis, nem ismerlek, csak az alapján tudok mondani bármit, amit leírtál: szerintem nem látod te azokat a jó dolgokat, igazán. Nem azt mondom, hogy kibökik a szemed és könnyű őket észrevenni. Nem mondom, hogy hatalmasak, de ott vannak.

Egy másik tömegnyi ember, a szomszéd utcában talán sárosabb lesz, mint te, nem csak a te fejed felett, téged szorosan követve mászkál az esőfelhő, mint a mesében. És igen, amikor ideges az ember, ezt nehéz tolerálni, és hajlamosak vagyunk úgy érezni, hogy de rossz nekünk, és csak nekünk rossz, és mással miért nem történik ez meg ez meg ez... de ez butaság, velük kétmillió másik dolog történik, rosszak is. Sok rossz.

A saját problémáiddal kell foglalkozni, fontos, hogy tisztában légy velük és törekedj a megoldásra, és nem is arra akarok célozni, hogy hülyeség sírni, miközben Afrikában éheznek, mert... ez nevetséges. A te problémáid neked nyilván a legnagyobbak, és ezt mindenki tartsa tiszteletben, csak kérlek, próbáld kicsit látni azt a másik oldalt is.

Hogy az emberek untatnak... nos, ennek millió oka lehet, és igen, sokan álszentek, sőt - léteznek nem álszentek? Nem bántásból, de nem tudod, mi jár az emberek fejében. Nem lehet megmondani. Lehet látni a divatlibákat és a műmájereket és lehet őket nem kedvelni, de nem minden az, amit első-második-sokadik blikkre leszűrsz az emberekből.

Nem kell mindenkit szeretni, keress olyan embereket, akik hasonlítanak hozzád, akikkel jól érzed magad, akik nem unalmasak - biztosan léteznek.


A lelki problémákról meg... gondolkodj rajtuk. Mélyen. Mikor kezdődtek, miért. Ezt te tudod csak. Ha úgy érzed, kérj segítséget. Lehet, hogy elkél, ha az ember odáig jut, hogy a teste ellen fordítja minden haragját, akkor ott elég nagy baj lehet. (Anorexiás voltam, nem a levegőbe beszélek.)

Az egyetlen ember, aki úgy szeret téged, ahogy vagy - ő lát igazán. Okkal szeret, mert nem egy nagy rakás szerencsétlenség vagy, hanem... jaj, de bután hangzik, te. Nem ismerlek, de biztos, hogy értékes vagy, és ezt kell észrevenned magadban, mindazt a jót, amire képes vagy, ami benned van, ami megtörténhet veled.

Megérdemled.

Fel a fejjel, egy mosoly nagyon sokat tud segíteni, meg a hit, hogy rendben leszel. Hogy lesz ez még jobb is. Hogy már jó. Hogy azok az apróságok, amik képesek felidegesíteni, szörnyen - mert közben ezermillió sokkal fontosabb és komolyabb dolog van benned -, megélhetők máshogy is. A nagyobb problémák is megélhetők máshogy.

Tudom, hogy ez hülyén hangzik és tudom, hogy mekkora klisé, de tényleg működik. Gondolkodj sokat azon, hogy ki vagy, és ki szeretnél lenni, mit szeretnél csinálni, legyenek céljaid. Lásd meg a szépet, magadban, másokban, az eseményekben, mert az csak még mélyebbre húz, ha túlgondolod a negatív élményeket.

2013. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Édesem 15 éves gyerekként az a minimum hogy feltakaritasz ha mâr egyszer apád eltart nem? Ez az apám kecója elnevezés kocsit megtévesztô.... Te is ott laksz. Ha nem làttam volna meg a végén a korodat talán komolyan is vettem volna...
2013. jún. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az elsőnek nagyon szépen köszönöm, meghatódtam. Nagyon kedves válasz, tényleg.
2013. jún. 27. 15:25
 4/10 A kérdező kommentje:

A kedves másodiknak:

Való igaz, nem említettem, hogy a szüleim elváltak.

És nem apám tart el, hanem anyám. Apámhoz lemegyek minden áldott nap, mert az a r*hadék mostoha anyám nem képes rendet rakni abban a kecóban. Ezért én teszem meg helyette, amúgy nem élek velük. Minden áldott nap ott töltök több órát egy olyan ember házában, aki nagy ívből sz*rik az életemre, aki semmiben sem támogatott.

Minden nap odahozza a 4 éves féltestvéremet, és megaláz előtte. Kiabál, kiröhög és b*sztat, hogy milyen k*rvára lusta vagyok, majd elkezdi őt dicsérni, hogy milyen r*hadtul aranyos, hogy őt mennyire imádják az oviban.

Aztán említsünk néhány szót a mostoha anyámról, a nőről, aki apám élettársa, és mikor megszületett a féltesóm, nem engedett a közelébe. Minden erejével igyekszik kiszorítani az életükből, úgy, hogy a féltesóm nem ismert meg sokáig.

Az egész életem annyiban kapcsolódik az övéjükhöz, hogy lejárok apámnak takarítani, mert a mostohaanyám még főzni sem tud. Szép jövő ide, vagy oda, apám nem tart el. Azt sem tudja, hogy hány éves vagyok.

Én tűröm a negatív kritikát is. Nem haragszom ezért, nyilván nem ismerted a történetnek ezt az oldalát...

2013. jún. 27. 15:39
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Édesem most is csak annyit tudnék Neked mondani, mint privát üzenetben: az önként vállalt terhek alatt nyögni nem szokás....
2013. jún. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A hálátlanság a fájó, nem a teher.
2013. jún. 28. 12:30
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne várj el olyanért hálát, amit magad vállaltâl el. Ez aztán az igazi kèpmutatàs. Nem kell ùgy csinálni mint aki jòszívûsègbôl segît: nem te elvársz cserébe valamit, pedig senki nem kötelezett arra, hogy ezt tedd. Tudod ha beàllok az igyenkonyhàra segîteni nem fogom hònap végén kiverni a rinyát hogy hol a fizetèsem... (:
2013. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazad van. Nem megyek le többet apámhoz, hagyom, hogy elsüllyedjen a koszban, és beletörődök abba, hogy lesz*r.
2013. jún. 28. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Drága ennyi az egész. Nem kell vele foglalkozni. Tudod az élet nem hagy kiegyenlîtetlen számlát, meg amùgyis: egyet meg kell tanulj azokròl akiknek segîtesz: ha megteszel értük mindent akkor sem lesz elég jó, ha nem teszel értük semmit akkor meg akkoris megoldjàk. Ne más èletèt èld hanem a sajátodét! Azokkal törôdj akik viszonozzák! :)
2013. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.(:
2013. jún. 28. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!