Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A depresszió kialakulhat...

A depresszió kialakulhat egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
Szerelmi ügyek miatt hétfőn depressziós lettem, azóta az vagyok, most már úgy érzem hogy kezdek kigyógyulni belőle. Hétfőn nem volt kedvem beszélni, senkihez sem beszéltem egy szót sem, ha kérdeztek hümmögtem egyet és nem törődtem vele, kedden az utcán át akartam menni a másik járdára, de láttam h ott vannak emberek, ezért nem mentem át és ideges lettem h ott vannak mások is, kerültem őket, egész nap nem szólaltam meg csak bámultam, minden amit csinálnom kellett nagy erőfeszítés volt, aztán kedd este beszélgettem a barátnőimmel és megkönnyebültem, de akkor is egész nap feküdtem az ágyba este és zenét hallgattam, ma meg kicsit tudtam is mosolyogni.És kedden alig tudtam aludni. Igazából úgy érzem még mindig az vagyok kicsit, de próbálom leplezni. Ez enyhe, közepes vagy súlyos depresszió volt?
2009. okt. 15. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:

természetesen kialakulhat. de az enyhe, közepes, súlyos meghatározást azt nem erre a fajta depresszióra szokták használni.

sőt, nem is igazán depresszió az, aminek tisztán kivehető oka van. ez teljesen normális reakció arra, ami történt, mondjuk.

a depresszió pedig elvileg betegség.

2009. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak átmeneti rossz hangulat. :/
2009. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
depressziónak akkor hívják ha hónapokig eltart
2009. okt. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerelmi ügyek miatt nem lehetsz depressziós. A depresszió egyik lényege épp az, hogy hiányzik a nyomós indok a lelkiállapotodra, épp ezért nem is alakulhat ki egyik napról a másikra. Lehet rossz a közérzeted, lehet szerelmi bánatod, de nem depressziód. Voltam mindegyik már, tudom.
2009. okt. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!