Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok mit kezdeni magammal...

Nem tudok mit kezdeni magammal! Munkanélküli vagyok, összefolynak a napok. Értelmetlen minden. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb fél éve munkanélküli vagyok, keresek munkát meg tanulom a nyelvet közben. De az időm többi részével nem tudok mit kezdeni, egyszerűen nem köt le és érdekel semmi. Mit javasoltok ,mit csináljak? Nem akarom,hogy elmenjen mellettem az élet. Olyan dolog(ok) kellenének ami nem pénzfüggő.Kérlek mondjatok valamit, mert már annyira utálom magam,hogy nem tartok sehol,és nem tudok magammal mit kezdeni egyszerűen.



25/L



2013. júl. 6. 13:08
1 2
 1/14 alfissimo válasza:

Nem tudom hol élsz így nehéz de megpróbálom. Elsősorban keresd fel a barátaidat. Mesélj nekik a problémáidról. Keress olyan elfoglaltságot ami kicsit is érdekel, aztán erőltesd magadra. Lehet ez futás, bringa, természet járás, gombfoci vagy bármi ami kicsit is letudna kötni és kiszakítani a szürke hétköznapokból. Nem utolsó a sorban hogy ilyen szórakozásban akár még meg is ismerhetsz új embereket. Ha szeretsz olvasni, menj könyvtárba. Étkezz egészségesen! Sokat tesz a közérzetednek ha nem tömöd magad szeméttel!!

Másodszor: Értékeld magad pozitívan! NE azt nézd mid nincs vagy milyen nem vagy! Gondold végig és ismételd magadnak az erőségeidet! Állj a tükör elé és mondogasd magadnak hogy igenis szép vagyok! Igenis jó vagyok! Igenis érek annyit mint mások! Amíg magaddal nem tudsz kibékülni másokkal sem fogsz tudni!

És itt jön a képbe a harmadik lépés: Szerezz barátot\barátnőt! Nagyon sokat tud segíteni ha találsz egy olyan társat aki tud téged húzni a cél felé.

És talán kiegészítésképp önképzés. Tanulj a nyelv mellett akármit ami esetleg érdekel. Barkácsolás, virággondozás, festészet-rajzolás, csillagászat. A neten ma már mindent megtalálsz!

Sok sikert kivánok neked és sok-sok erőt hogy túl lépj ezen a részén az életednek! Hisz semmi sem tart örökké, egyszer remélem mosolyogva nézel majd vissza a mostani önmagadra és azt mondod: Sikerült! :) :)

22/F

2013. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves szavaidat! Hát magamban sok értékelnivaló nincs. Nem tartok sehol.A legjobb barátom vidéken él..a többiek meg nem annyira jó barátok. Szeretnék teljesen új életet kezdeni.Új barátokkal, új hobbikkal célokkal.
2013. júl. 6. 13:50
 3/14 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló jókat írt, én még annyival egészíteném ki, hogyha van rá lehetőség a környéketeken, vállalj önkéntes munkát, ezáltal emberek közt lehetsz, és valamilyen formában visszacsöppensz a munka világába, így majd nem lesz olyan nehéz a féléves szünet után visszaszokni a mókuskerékbe.

Egyébként egy cipőben járunk, csak én most pár hónapig közmunkára kényszerültem, takarítok ami 1 fokkal rosszabb a munkanélküliségnél, persze mindenki azt mondja, hogy minden jobb, mint a semmi, de szinte semmi pénzért 2 ember munkáját végezni megállás nélkül nem egy leányálom.

2013. júl. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Még azt tudnám javasolni, hogy érdeklődj a munkaügyi központba a tanfolyamokról, így akár ingyen kitanulhatsz egy új szakmát.
2013. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A tanfolyamot én is nagyon szerettem volna. De csak 25 év alattiaknak indítanak. Pont kiestem belőle.
2013. júl. 6. 14:06
 6/14 alfissimo válasza:
Látom erről a negatívságról beszéltem hogy el kell felejteni! Nem könnyű jól tudom! De ez a legfontosabb lépés! Nem tartasz sehol.. Ez egyik napról a másikra megváltozhat! Ahogy az is hogy az embernek egyik nap vezető beosztású állása van, másnap kikerül az utcára. Nem lehet magadat beskatujázni! Ez az élet! egy nap lent, egy nap fent! De ami biztos pont az életedben az Te vagy! A lényed, a gondolkodásod, a kép amit alkotsz magadról. Te mindig ott leszel magadnak. Hülyén hangzik, de igaz. Magadban bízhatsz! Sőt kell hogy bízz! Ha a világ hátat fordít neked, akkor mutass be neki és menj tovább! ;)
2013. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez is igaz. De én annyira semminek érzem magam.Nem találtam még mindig meg a célt,meg ,hogy miben vagyok tehetséges. Nem vagyok semmiben különlegesen jó.Ez meg lassan 26 évesen elég nagy baj.
2013. júl. 6. 14:20
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi, a javaslatokat,meg hogy ilyen kedves vagy!
2013. júl. 6. 14:21
 9/14 alfissimo válasza:

Nagyon szívesen!

És lehet hogy még nem próbáltad azt amiben amúgy tehetséges vagy. Vagy csak nem látod meg magadon hogy miben vagy jó. Próbálj ki mindent amire van lehetőséged. És egyszer lehet horogra akad valami. utána pedig már csak a képzeleted szab határt hogy mit kezdesz vele. :) Ja és a takarításos munkáról annyit hogy igenis jobb mint a semmi. Én mosogató voltam majd egy évig egy szállodában. Aztán sikerült ugyanitt elhelyezkednem műszaki karbantartóként a szakmámban. Előtte mindenhonnan elhajtottak azzal hogy fiatal vagyok és nincs tapasztalatom. Ki kell várni a megfelelő alkalmat és lépni kell! De amíg azaz alkalom nem jön, addig türelmesen várni és figyelni.

Még mindig nem tudom hol laksz. Ha esetleg pesti vagy vagy környékbeli, akkor ilyenkor nyáron szállodákban mindig keresnek szobalányokat ilyesmiket. Ami nem a legjobb munka, de társaságban vagy, ismerkedsz, új barátokat szerezhetsz!

2013. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Pesti vagyok. Az nem lenne rossz,csak nincs benne gyakorlatom.
2013. júl. 6. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!