Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Állás keresés, tanfolyam, nyelvtanulás. Mégis egyre kedvetlenebb vagyok, úgy érzem kicsúszott alólam a talaj, nem én irányítom az életem.

2013. márc. 4. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy túl sokat vállalsz?
2013. márc. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tavaly ilyenkor még volt munkám, jó fizetésem. Mikor elküldtek, pozitívan álltam a kereséshez. Fél év reménytelen jelentkezés után, azt éreztem kevés amit nyújtok a munkaerő piacon. Ezért kezdtem el a nyelvtanulást és az okj-s tanfolyamot. A férjem nagyon támogatja ezeket, szerinte még így is maradna időm még eljárni edzőterembe is.


Nem merem elmondani, hogy baromi csüggedtnek és fáradtnak érzem magam. Ő nagyon sokat dolgozik, én meg munkanélküli vagyok... hogy venné ez ki magát?

2013. márc. 4. 11:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Most már értem mi a problémád. Sajnos amit most megtapasztalsz az munkanélküliség lélektanára gyakorolt negatív hatás. Nagyon sok munkáját elvesztett személy érzi ezt. És ez az állapot valószínűleg addig fog tartani amíg nem találsz munkát.

Én is voltam már munkanélküli és megdöbbenve tapasztaltam magamon előfordult,hogy arra hivatkozva úgy sem fognak felvenni egy csomó állás interjút kihagytam. Nem beszélve arról, hogy egy nullának éreztem magam. Használd ki, hogy tanfolyamra járhatsz és nyelvet tanulhatsz. Munka mellett nehezebb lenne. És ne add fel a reményt, hogy rövid idő alatt munkát fogsz találni. Sok sikert!

2013. márc. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ember jár hasonló cipőben ma Magyarországon!Nem benned van a hiba,sőt,nagyon jó,hogy próbálkozol és kitartasz,és még a férjed is támogat!Mindenkinek nagyon megterhelő az álláskeresésm,mert alig van munkahely és sok a kamu álláshirdetést,amit csak adathalászat miatt adnak föl.Arra hiába küldöd el a jelentkezésed,sosem fognak válaszolni,szóval nem benned van a hiba!!
2013. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a kapcsolatotok az ilyen problémákat meg lehet beszélni a pároddal. Ez egy olyan helyzet, amit meg lehet érteni, hogy nem könnyű neked.


Hogy benned van-e a hiba? Nem tudjuk az előzményeket, de ez most egyáltalán nem is érdkes. Csak megoldásokban gondolkodj. Előbb-utóbb úgyis jobb lesz.


Szerencsés vagy, hogy ott a párod melletted (nekem még az sincs :P)

2013. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Amikor napjában 5-ször nézed végig az álláshirdetéseket és szinte minden héten elutasítanak valahonnan, akkor elég nehéz pozitívan látni a helyzeted. Persze óriási előny hogy nem vagyok egyedül, ez azért mégis a saját problémám amit nekem kell megoldanom. Nem várhatom a páromtól a megoldást.


Tényleg nem látom a kiutat.

2013. márc. 4. 12:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ismerős,aki beajánlana valahova? Úgy veszem észre,már szinte csak azok találnak munkát,akiket ismerős ajánl...
2013. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akik ismerősök vannak, nincsenek abban a helyzetben hogy be tudjanak ajánlani. Ezt a kört is lefutottam már...
2013. márc. 4. 14:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!!


Az én férjem nem munkanélküli, de szeretne felmondani, mert nem bírja már lelkileg azt a megaláztatást, amit nap mint nap kap a főnökeitől. 5 évig volt egy nagy cégnél középvezető és elég sikeres volt a munkájában. Viszont el kellett költöznünk, így a munkáját is fel kellett adnia.

Nagyon gyorsan talált másik állást, hasonló pozícióban egy kis helyi cégnél. Nagyon jónak tűnt minden.


Sajnos nem tartott túl sokáig az örömünk (közel 1 év) mert felmondtak neki. A közvetlen főnöke konkurenciát látott a férjemben, és néhány hét alatt tökéletesen kitúrták a páromat a cégtől.


Azóta Ő is csak keresgél.. ezt úgy értem, hogy 2 helyen dolgozott, az egyik helyen kényszerből (hogy legyen valami jövedelmünk) kb 2 hónapig volt ott és fizikai munkát végzett (pakolt, meg ilyenek) de felmondott, mert kapott egy jobb lehetőséget az otthonunktól 10 percre. Itt dolgozik kb 3 hónapja, és folyamatosan munkát keresünk neki, mert sajnos ez is egy nagyon rossz munka.


Látom a férjemen, hogy nagyon ki van lelkileg és engem is nagyon megvisel az egész. Tudom, hogy mire képes, hogy milyen munkákat tud elvégezni, hogy mennyire precíz a munkájára, és hogy a jelenlegi munkahelyén a főnökei elbújhatnának mögötte tudást és hozzáértést tekintve..


Nagyon elkeserítő ez az egész, és már mi is kezdjük elveszteni a kedvünket álláskeresés terén..


Ráadásul én most próbálom beindítani kistermelői tevékenységemet, így nekem sincs biztos, havi jövedelmem.

2013. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia! Sajnos én igy ebben a cipőben járok, lassan már 4 hónapja.

Kész röhej ez komolyan mondom, hogy akinek nincsenek híres neves ismerősei, az maradjon munka nélkül, haljon éhen meg ilyenek..

Nekem is annyira elegem van már ebből az egész munkakeresésből.Most van egy személy aki állítólag tudna nekem segíteni munkát találni, de amit elősször intézett beváltam, tetszettem, szimpatikus voltam, de mint alább le fogom irni nem térítették a buszbérletet ami az én esetemben nagyon sz*r..

20 éves dekoratív, csinos, széparcú lány vagyok, eladói

szakmával, érettségivel, gépírási tapasztalattal.

Egyszerűen nem hiszem el hogy már lassan ez a 4. hónapom hogy itthon vagyok, akármit teszek sehol nem találok munkát.

Az interneten naponta 3szor nézem átt az összes álláskereső oldalt, rendszeresen bejárok a városba munkát keresni, regisztrálva vagyok a munkanélkülibe, pénzt nem kapok mert nincs meg a szükséges munkaviszonyom hozzá, nem megyek így semmire sem.

Egyszer-egyszer elhívnak állásinterjúra mindenhol beválok, szipmatikus vagyok de eddig már nem egyszer fordult elő az hogy a bérlet térítés hiányában nem tudtam elválalni a munkát.

Már annyira tanácstalan vagyok, hogy meddig kell még itthon ücsörögnöm munka nélkül, miközben mindent megteszek annak érdekében hogy legyen munkám, de egyszerűen nem találok semmit.

Az álláskereső oldalak tele vannak olyan munkákkal ahova képzettség kell, meg tapasztalat, de honnan legyen, ha nem vesznek fel sehova?

Szerintem még több száz- ezer ember van ezzel ugyanígy hogy hiába a sok erőfeszítés de nem jön össze semmi :(

Ez elszomorító egy dolog sajnos, ilyen világot élünk hogy már az ember dolgozni sem tud, hiába akar, és nem tudja megteremteni magának azt a keveset sem amit szeretne.

Ugyhogy várok én is jó ötleteket,ez a munka keresés egy pszihésen megterhelő sz*r dolog.

2013. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!