Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha irigykedem a...

Mit tegyek, ha irigykedem a gazdag fiatalokra, akik mindent megkapnak a szüleiktöl?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mikor váltam ilyenné, mert régebben abszolút hittem abban, hogy a tanulás, a kitartâs és társai meghozzák az eredményüket, de annyit csalódtam az elmúlt egy évben, hogy kihalt belölem ez a fajta hozzáállás. Anyánk egyedül nevel hàrmunkat, tehàt gondolhatjátok, milyen nehezen élünk meg...

Elvégeztem egy Okj-t, ami érdekelt, mégse tudok vele elhelyezkedni. Èrettségivel sehova nem vesznek fel, pedig kb. 500 helyen próbálkoztam már, de még takarítani sem kellek. Már 3 ève diákmelózok suli mellett, hogy tudjak cipöt venni télen, itthonra is be kell adnom, most szeptembetröl megyek egyetemre, azt se tudom mèg, miböl fizetem, mert a 430 pontom nem elèg âllamira.

Nèha egyszerüen kiakadok, amikor azt hallom, hogy melyik barátom hova megy nyaralni a szülei pénzén, hogy bármennyit csúszik, fizetik az egyetemet nekik, fizetik a ruházkodást, a hètvègi bulikat, mindent - èn

még a bèrletet is magamnak veszem.

A barátnöm nemrègiben mesèlte, hogy ha nemsoká befejezi az egyetemet, a szüleik kifizetik nekik az esküvöt, aztán benyomják öket a munkahelyükre ès lakást is kapnak - igen, irigylem öket, mert mèg életükben egy napot nem dolgoztak...


Ès nagyon sok ilyen ismerösöm van,szóval folyamatosan azzal szembesülök, hogy senkit nem èrdekel, mennyit dolgoztam önkéntesként, vagy hogy otthon nyelvet tanulok, vagy hogy hányszor kelek fèl nègykor dolgozni, hogy 8 óra munka után mèg suliba is menjek.

Néha úgy èrzem nem bírom tovább, ès sehova nem jutok...

Ha nem lenne itt a párom, taláb külföldre mennèk,de öt ideköti a suli meg a munkája.

Szègyellem magam, de ezt èrzem :(


21/l


2013. júl. 11. 17:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Írhatnám azt, hogy ne törődj velük, de az életnek ez az egyik hatalmas igazságtalansága. Igenis bántó, főleg hosszabb távon, hogy az ember csak gürizik a létfenntartásért és nem igazán látni a végét.
2013. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

Ezért ne szégyelld magad, azon csodálkozom, hogy csak 21 éves korodra jutottál el ide. Mindenesetre ne add fel! Tudom, hogy sovány vigasz, de gondolj arra, hogy te a kis agyonajnározottak mellett sokkal erősebb, kitartóbb vagy, tudod, mi a kemény munka. Az, hogy rossz szemmel nézel rájuk, irigyled őket, szerintem valahol természetes, de próbáld magadnak ismételgetni azokat a dolgokat, amivel te több, jobb vagy, mint ők.

Egyébként dühítő ez a nevelési módszer. Én egy középosztálybeli kortársad vagyok, nem azt mondom, szegények nem vagyunk, de soha semmit nem toltak a szüleim a fenekem alá, mindent a magam erejéből szereztem meg, amire szükségem volt. És ez így volt rendjén. Nem azért tették, mert nem szerettek, hanem hogy megtanuljak küzdeni valamiért. Te ezt már nagyon korán megtanultad, legyél erre büszke! Sok sikert neked az életben!

2013. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Nyugi, teljesen normális érzés, főként, ha neked semmid sem volt.


Arra gondolj ilyenkor, hogy akit ennyire pátyolgatnak, mint akiket irigyelsz, attól valójában elveszik a Szabadságot: hogy önmaga megtapasztalja, hogy mit ér, mennyit tud megcsinálni. Mintha tőből lenyesnék a szárnyait.


Volt egy nagyon kedves ismerősöm, aki megkapott mindent, mindent a világon. Soha a kisujját sem kellett megmozdítania semmiért. Mégis: még az egyetemet sem volt képes befejezni, és ma alkoholista (ha még él). Irigyeltem, de ma már tudom, hogy semmi irigylésre méltó nem volt az életében. Olyan gyenge, mint a harmatcsepp.


Legyél büszke arra, amit önmagad elérsz. Az irigységedet forgasd át aktív energiába: "én is el akarom érni azt, amit ő megkapott! "


A protekció nem tart örökké - mindig lesznek ellenlábasok, és olyankor azt penderítik ki először, aki a protezsáltja volt a másiknak. Apuka-anyuka nem él örökké, ha a gyereknek nem nőhetnek ki a szárnyai, akkor előbb-utóbb lezuhan és szörnyethal - értsd képletesen és szó szerint is. Aki a szülei függvénye, az nélkülük hamar elpusztul, mert soha nem tanul meg önállóan élni.


Fel a fejjel! :)

2013. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Drága életem, most szembesülsz a való élettel.

Sajnos fogsz még ennél cifrábbakat is tapasztalni...

2013. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Arról,hogy a családod szegény spec nem tehetsz.

Nekem nagyon sok ismerősöm SZÜLEI is az ő szüleiktől kapták a házat, meg a mai napig támogatják őket pénzzel. Mindemellett dolgoznak és gyereket nevelnek.

Amúgy meg ne irigykedj. Vedd a kezedbe a saját sorsodat.

2013. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Nekem nem az az életcélom, hogy a szüleim pénzéből menjek nyaralni. Gondolom neked sem.
2013. júl. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Külföldi munka más nincs magadért harcolj.Kint ezzel a kitartással bármit elérsz.Akár vezető beosztást is.Hidd el tudom mit beszélek.Sok sikert.
2013. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Megértelek, de nem értek egyet veled.

Az én fiam is dolgozik suli mellett, minden melót elvállal, tavaly érettségizett, majd maradt 5.-évben is szakmára, most pedig megint suliba megy 2 évre.Nem él nagylábon, nem nagyképű, pedig 20.- éves, és lakása van, kocsija van, miálltalunk. Ha tudok neki segíteni, miért is ne tenném meg?

2013. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nyilván próbálom úgy felfogni a dolgokat, hogy én legalább tettem magamért, büszke lehetek mert megpròbáltam jobbá tenni a sorsom - csakhát mi értelme a kemény munkânak, ha a létfenntartáson túl semmi eredmènye vagy öröme?



Hozzáhh, azzal nincs bajom, ha valaki me

2013. júl. 11. 19:13
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom a barátaid, akiknek sokat segítenek a szüleik, mind egykék. Az ő szüleik előre gondolkodtak, a tied meg úgy voltak vele, hogy majd lesz, ami lesz, nekik sok gyerek kell, akiket majd semmilyen módon nem tudnak segíteni, na és aztán..? Ne az életet tarsd igazságtalannak, hanem a két kedves embert, akik ilyen sorsra szántak téged, meg a testvéreidet.
2013. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!