Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha irigykedem a...

Mit tegyek, ha irigykedem a gazdag fiatalokra, akik mindent megkapnak a szüleiktöl?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mikor váltam ilyenné, mert régebben abszolút hittem abban, hogy a tanulás, a kitartâs és társai meghozzák az eredményüket, de annyit csalódtam az elmúlt egy évben, hogy kihalt belölem ez a fajta hozzáállás. Anyánk egyedül nevel hàrmunkat, tehàt gondolhatjátok, milyen nehezen élünk meg...

Elvégeztem egy Okj-t, ami érdekelt, mégse tudok vele elhelyezkedni. Èrettségivel sehova nem vesznek fel, pedig kb. 500 helyen próbálkoztam már, de még takarítani sem kellek. Már 3 ève diákmelózok suli mellett, hogy tudjak cipöt venni télen, itthonra is be kell adnom, most szeptembetröl megyek egyetemre, azt se tudom mèg, miböl fizetem, mert a 430 pontom nem elèg âllamira.

Nèha egyszerüen kiakadok, amikor azt hallom, hogy melyik barátom hova megy nyaralni a szülei pénzén, hogy bármennyit csúszik, fizetik az egyetemet nekik, fizetik a ruházkodást, a hètvègi bulikat, mindent - èn

még a bèrletet is magamnak veszem.

A barátnöm nemrègiben mesèlte, hogy ha nemsoká befejezi az egyetemet, a szüleik kifizetik nekik az esküvöt, aztán benyomják öket a munkahelyükre ès lakást is kapnak - igen, irigylem öket, mert mèg életükben egy napot nem dolgoztak...


Ès nagyon sok ilyen ismerösöm van,szóval folyamatosan azzal szembesülök, hogy senkit nem èrdekel, mennyit dolgoztam önkéntesként, vagy hogy otthon nyelvet tanulok, vagy hogy hányszor kelek fèl nègykor dolgozni, hogy 8 óra munka után mèg suliba is menjek.

Néha úgy èrzem nem bírom tovább, ès sehova nem jutok...

Ha nem lenne itt a párom, taláb külföldre mennèk,de öt ideköti a suli meg a munkája.

Szègyellem magam, de ezt èrzem :(


21/l


2013. júl. 11. 17:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Szóval, nincs bajom azzal, ha értelmes, szorgalmas fiatakokat sgítenek a szüleik, egyszerüen azt nem tudom feldolgozni, hogy NEKEM NINCS, és hiába próbálkozom. Úgy érzem egyszerüen lehetöségeim sincsenek, és e a tudat borzasztó.


Persze még próbálkozom, ugyanúgy ráveszem magam a nyyelvtanulásra utthon, vagy arra, hogy soha ne menjek el egy moziba se, mert kell a pénz, de úgy érzem, felöröl a helyzet. Régen vidâm voltam, pozitív és kedves, most eg mindig rosszkedvü és negativ ;/

2013. júl. 11. 19:33
 12/20 anonim ***** válasza:
Amin nem tudsz változtatni - jelen esetben, hogy a te szüleid nem gazdagok - azzal nem érdemes foglalkozni, mert csak becsavarodsz. :)
2013. júl. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

Az egyetemi dolgot eléggé végig gondoltad? Egyrészről nincsenek meg az anyagiak, másrészről pedig szerintem nem ártana neked egy kis környezet változás.

Pl. külföldön feleannyi erőfeszítéssel mint itt Magyarországon már elérhetsz valamit, itthon pedig látszata sem lesz neki (maximum a sok beadott önéletrajz).


Olvasásra ajánlom:


[link]

2013. júl. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hát nehéz, igen. Tudom milyen ez.. A lényeg : Végezd el az egyetemet. Utána visszajön, igaz sajnos csak öreg korodra a java. Majd a gyerekeidnek jobb lesz, ha ügyesen alakítod az életed. Ha ugyanúgy csinálod mint a szülők, nagyszülők, akkor ők is szenvedni fognak. Engem legalábbis ez motivál, amikor ugyanezt csinálom mint te, csak én fiú vagyok.
2013. júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

"Utána visszajön, igaz sajnos csak öreg korodra a java. Majd a gyerekeidnek jobb lesz..."


Ilyen bigott gondolkodással sem vitte még senki sokra. Ideje lenne észre venni, hogy nem a 20 században élünk. Rengeteg lehetőség van csak lépni kéne.

Azzal nyugtatni magad, hogy majd a gyerekednek jó lesz 21 évesen ... elég nagy hülyeség.


Azt nem értem, hogy az ilyen helyzetben lévő emberek mitől félnek? Komolyan mit veszíthetsz? Fogd magad és menj külföldre, lehet, hogy csak mosogatni fogsz az elején, de már akkor is tovább lennél mint itt.

Ha anyagilag nem bírjátok az egyetemet akkor egyáltalán miért jelentkeztél rá? Hitelt ne vegyél fel, mert megbánnád.

2013. júl. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Külföldik stoppoljon? Vagy miből menjen?
2013. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Hogy, ha az egyetemre összetudja kaparni a pénzt akkor egy külföldi úthoz még megerőltetnie sem kell magát (főleg, ha csak a szomszédba megy pl. Ausztria).
2013. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Bettycii-the-sexy-girl válasza:

Természetes dolog ha irigykedsz az olyan fiatalokra akiknek mindenük meg van azért mert a szülei gazdagok. Hidd el ,ha majd nem lesznek a szülei akkor nem fognak tudni megállni a saját lábukon,csak addig amíg el nem fogy anyuci-apuci pénze. Te legalább értesz valamihez .

Ha egy kicsit jobb körülményeket akarsz biztosítani magadnak és a családoknak akkor próbálj meg elhelyezkedni külföldön. Nem azt mondom ,hogy könnyű lesz,de minden kezdet nehéz.

A paroddal meg ah igazán szerettek egymást akkor a távolság nem állhat kozetek .

2013. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nézzétek, èn is tudom, hogy a külföld lenne a legjobb megoldâs, de mint említettem, itt párom. Könnyü azt mondani, hogy hagyd itt, meg majd kibírja a kapcsolatotok, de szerintem mindannyian tudjuk, hogy a gyakorlatban ezek a dolgok nem így müködnek.


Egyszerüen nem tudom itt hagyni, mert mindennèl jobban szeretem.

2013. júl. 13. 16:36
 20/20 anonim ***** válasza:

valamilyen téren meg értelek hogy zet érzed

de ők nem dolgoznka azt sem tdják hogy mi az ! ugyan már a szüleid pénzéből jézusom kis genyók

2017. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!