Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg csak annak érdemes...

Tényleg csak annak érdemes megszületni aki gazdag?

Figyelt kérdés

A gazdagok élvezhetik, a nyaralást,a pénzt, a szép nőket,

a jobb ruhákat,jobb ételeket. Mi jut a szegénynek? Dolgozni éhbérért, látástól mikulásig,érdemes a számláknak élni?

Minek éljen a szegény? Hogy kihasználják a gazdagok meg a szolgáltatók? Most lehet jönni azzal,hogy lúzer vagyok,meg hülye meg biztos nem tanultam, és irigy vagyok,meg az afrikai éhezőkkel is. De nem ez érdekel.



2013. júl. 12. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Senki nem születik gazdagnak. Csak van olyan akinek a segge alá raknak mindent. De az nem tud semmit az életről. A pénzért meg kell dolgozni...
2013. júl. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

"Minek éljen a szegény? Hogy kihasználják a gazdagok meg a szolgáltatók? "


Azért,hogy meggürizz a pénzedért,gazdag legyen belőled és aztán a gazdagok képébe röhögj és te alázd meg őket..:P


Am. egy szegény emberből is lehet gazdag.Csak ki kell tartani.És egy gazdag sose fogja tudni úgy megbecsülni az értékeit ,mint egy szegény aki meggürizett azért a telefonért.Nem fogja tudni úgy élvezni annak az ételnek az elfogyasztását az étteremben,amihez neki csak le kell ülnie és megennie,mint egy szegény aki spórolt azért,hogy leülhessen egy jót enni egy étterembe. Ráadásul szerintem egy gazdag(született gazdagokról beszélünk,nem pedig a szegényebbekből lett gazdagokról..) sose fogja tudni ,hogy milyen jó érzés mikor a kemény munkával pénzedből kisajtolsz egy kicsit,hogy vegyél valami apróságot a barátodnak/kedvesednek ,hogy örömet okozz neki,mert neki csak bele kell nyúlnia a teli pénztárcába és leemelni azt a valamit a polcról(vagy kihozni a nagy kocsit az üzletből).


Nem a gazdagoké a világ,akik nem tudják értékelni a szép pillanatokat,az "eléjük dobott" dolgokat...


A szegényeké a világ,akik a legkisebb dolognak is tudnak örülni, és a "semmit" is tudják élvezni..:)


Gazdagnak nem születni kell,azzá válni kell:P

2013. júl. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Most mondhatnánk, hogy azért, hogy szolgáljuk a jólétüket. :) Mert valahol igaz, de senki sem születik úgy, hogy ne adódna meg a lehetőség arra, hogy gazdag legyen. Nem éppen úgy, hogy tesz érte, elég szerencsés helyen, jó időben ott lennie, ahol kell, és ott a csoda, ami után jólét következik.

De ha ez megnyugtat, olykor a szegény ember boldogabb, mint a gazdag. Akinek van pénze, annak lassan értéktelenné válik az élete, mert egyszer eljut addig a pontig, mikor már mindene megvan. Ezután meg már nincs mit elérni, és az ember azért él, hogy célokat érjen el. Szóval a boldogság nem azon alapul, mennyi pénzed van (persze az is számít), de én azt gondolom, hogy inkább dolgozom kevés pénzért, mint legyek mindenki által utált/irigyelt gazdag ember.

2013. júl. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jujj nagyon jó válaszok érkeztek. Köszönöm szépen, főleg a 3-asban van sok igazság. Félek miket írnak majd még.

Ne értsétek félre nem irigységből beszélek, de nem bírom elviselni az igazságtalanságot, és azt,hogy emberek pénzben mérik egymást, ezért is tettem fel a kérdést,mert vannak rétegek akik szerint ha nincs pénzed senki vagy. Letojnám,hogy mennyit keresek, ha nem tolnák az arcomba napi jelleggel valamilyen formában,hogy ettől én 0 vagyok,meg lúzer. Elnézést a hosszú ömlengésért. Köszi az eddigi válaszokat, hasznosak voltak megy a zöld kéz!

2013. júl. 12. 15:50
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Látom netre azért telik, nem kéne itt sírnod. Nem minden gazdag születik gazdag családba. Sokan megdolgoztak érte. Most az lényegtelen hogy becsületes vagy becstelen, törvényes vagy törvénytelen, megérdemelt vagy nem megérdemelt módon de tettek azért hogy gazdagok legyenek. Ha te erre nem vagy képes azért ne panaszkodj. Nekik talán több pénzük van de egy gazdag élete is lehet unalmas vagy sivár ahogy egy szegényé is lehet boldog. Ha valaki boldog akkor szerintem már érdemes volt élnie. De amíg telik arra hogy az interneten panaszkodj addig olyan nagy bajod nem lehet. Tudod ahol igazán szegénység van ott a környéken sincs internet. És most nem az afrikaiakra gondolok.
2013. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na itt az első:) Honnan tudod,hogy honnan internetezem?

Nem mély szegénységről volt szó.Nem mindenki azért kevésbé tehetőst (nem írok szegényt ,mert úgy tűnik ezt sem én ítélhetem meg)mert nem tett érte semmit,hogy ne az legyen.

Az életben nem mindig elég a kitartás...kell szerencse és egy adag gátlástalanság is.Értsd ahogy akarod, azért köszi a választ.

2013. júl. 12. 15:57
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Örülök hogy én lehettem az első:D Így utólag eszembe jutott hogy nem feltétlen a saját neted használod de ez mindegy is. Neked is van egy szemlélet módod, nekem is. A milliárdos szintű gazdagsághoz biztos kell szerencse is de csak úgy azt se kapod meg. Gátlástalansággal az élet bármely területén elérhetsz sokat de az a lélekre is rányomja a bélyegét. És szerintem nem a pénz az amiért érdemes élni. Jó ha van, ha kényelmesen tudsz belőle élni de barátokat, szeretetet, boldogságot, családot nem tudsz rajta venni. Ezek fontosabbak mint a pénz és egy szegénynek is meglehet mind. Remélem leesett mire akarok kilyukadni.
2013. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Erre az internetes dologra azért reagálnék még. Miért is tehetősebb valaki, ha van internete? Havi 1-2 ezerért már elő lehet fizetni egy ócskaságra, ráadásul még a 10 éves gépeken is elfutkározik az Explorer. Az internet a mai világban szinte kötelező. Nem elég, ha állást pályázol, akkor veszel egy újságot és slussz. Mindenhol e-mail cím kell, elektronikus önéletrajz, kaját és háztartási cikkeket vásárolhatsz szinte ingyen kiszállítással, és félre se kell tenned cserébe a porszívót, vagy a mosogató szivacsot.

Ez olyan, mint amikor mondják:

"Jaj, húst eszel és sírsz, hogy nincs pénzed?" Az már nem érdekes, hogy a Tesco-s ínegyveleg-felvágottat rágod, ami 99 Ft, és húst akkor látott utoljára, mikor én Julius Ceasart személyesen.

Szóval lehet itt vádaskodni, hogy az embernek mije van, mije nincs, de ami kell, az kell. És amid van, még nem jelent MINŐSÉGET.

2013. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én családom sose volt gazdagnak mondható, vagy talán akkor amikor én még nem éltem, de én vagy szegénységben vagy közepes kategóriába nőttem fel. Most sem tehetem meg azt, hogy megveszek mindent amit szeretnék és ez alatt nem kocsit meg egyéb ilyen dolgokra gondolok. Folyamatosan spórolok, mert kell. Ezektől függetlenül én egy dolgot leszámítva tökéletesen meg vagyok elégedve az életemmel az az egy dolog meg nem kapható pénzért... :D


Amiket leírtál fentebb hát nem tudom. Engem azok közül egyik se tesz boldoggá és nem is nagyon vágyok rájuk. Fizikusnak tanulok, engem ez tesz boldoggá és nem az, hogy el-e tudok menni nyaralni, sőt ha már itt tartunk utálok nyaralni. Más lenne mondjuk elmenni egy jó hideg hegyet megmászni, azt szívesen kipróbálnám, nem tudom az mennyire nevezhető nyaralásnak. Szép nők nem kellenek, nekem csak egy kell, de az ne pénzért jöjjön. A pénz meg megint olyan dolog, hogy szerintem csak gond van vele, ha sok van. Biztos vagyok benne, ha nyernék egyszer egy ilyen ötöslottón 2 milliárdot, annak a felét eladományoznám. Többivel nem is tudom mit kezdenék, fölösleges annyi pénz egy embernek. Talán vennék 1-2 házat, csinálnék egy helikopter engedélyt (azt már régóta szeretnék csak nem olcsó :D), vennék ezt-azt még, de ezek kis tétek, olyan dolgok amiket most is megvennék csak nem tudok jelenleg. Maradékot meg befektetném egy jövedelmező valamibe és osztogatnám a pénzt. Nekem ez a véleményem erről. És én örülök neki, hogy nem egy gazdag ficsúrnak születtem, sokkal jobb így. Aki emiatt érzi rosszul magát, szerintem gondolkodjon el a dolgokon, meg azon, hogy mi az ami számít az életben.

2013. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Szegénynek születni nem a te hibád, szegényen meghalni mar igen.
2013. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!