Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Optimista vagy pesszimista...

Optimista vagy pesszimista vagy? Esetleg más?

Figyelt kérdés

Indoklást is szeretnék.

Valamint kort és nemet ha kérhetnék :)



2013. júl. 18. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Van amiben ez, van amiben az..


pl. Az hogy jobb lesz az ország helyzete, ebben pesszimista vagyok, az hogy baleset fog történni és kössek életbiztosítást, ebben optimista. Nem lesz, nem kötök.. 32 ffi

2013. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Optimista. Mindig megpróbálom a jó oldalát nézni a dolgoknak. Általában bejön :).

14/L

2013. júl. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

En inkabb pesszimista vagyok!:(

Tudom, hogy nem jo, de azert vagyok ilyen, mert tul erzekeny vagyok, mindent a szivemre veszek, es mar rengeteget csalodtam ebben az eletben! Sok-sok kudarc ert mar!:( Nem volt tul fenyes az eletem! De most hosszu lenne elmeselni!


Udv!:)18/L

2013. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Egy ork ***** válasza:
Én is optimista vagyok! Bár anyagi helyzeteim nem a legtökéletesebbek, de tudok ennek is örülni, hogy megadatott az élet lehetősége!
2013. júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is optimista vagyok. Örülök annak, hogy reggel felkelhettem, hogy nem vagyok beteg, hogy van fedél a fejem fölött és étel az asztalon.

Viszont van, ami elszomorít, de nem tudok rajta változtatni. Akkor sírok egyet, és újult erővel folytatom a mindennapokat.

15/L

2013. júl. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kimondottan pesszimista, és bár nem akarom hárítás látszatát kelteni, biztosra veszem, hogy egy bizonyos kiskori traumaegyüttes szerepet játszik ebben. Azóta úgy állok szinte mindenhez, hogy a legrosszabb eshetőséget ültetem el magamban, ami olyan szempontból jó, hogy nem esek túl gyakran pofára, viszont legalább ennyire árnyas az az oldala, hogy mikor valaminek örülni lehetne, akkor is találok benne valamit, ami miatt mégsem. Egy ideig realizmusnak neveztem ezt, de aztán be kellett látnom az ellenkezőjét.

15/L

2013. júl. 19. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2013. júl. 19. 08:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Mostanaban pesszmista, mert csak rossz hireket hallok a teveben.
2021. dec. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!